Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

+11
chr0ust
KilianD
andy6666
stalker
Gyfis
happy.crazy
hojava
yossarian
Kolikokoli
machr_nejvetsi
Admin
15 posters

Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  Admin Thu 07 Oct 2010, 22:53

Titulky S04E03: HDTV, 720p, WEB-DL - finální verze

pátek, 22:30

Konečně je to za mnou, to časování bylo dneska peklo (čtyři hodiny jsem dělal jen to a základní korektury). Ani překlad samotný tomu moc nepřidal, bylo tam hodně nepřeložitelných věcí...
Pokud byste našli lepší "překlad" Rajových záchodových slovíček, dejte vědět, v neděli vydám finální verzi. Wink
Chtěl bych poděkovat KaRLoSovi a baalovi za spolupráci, bakeLitovi za přečasování finální verze a GeekShopu za to, že nás opět sponzoroval...
Přeju všem příjemnou zábavu (dnešní díl se celkem vydařil, smál jsem se oproti minulému o hodně víc), snad se Vám titulky budou líbit, dobrou noc a na shledanou tady na fóru nebo u dalších titulků. Smile

Ďasík

P. S.: Jako obvykle jsem to tu trochu promazal... Dneska někteří měli štěstí, že jsem měl tolik práce s titulky, že už jsem to tu absolutně nezvládal kontrolovat. Smile A každopádně, kolikokoli, dík za podporu, máš malé bezvýznamné plus... Wink

pondělí, 01:00 - finální verze titulků (info na druhé stránce tohoto tématu)

Admin
Admin

Počet příspěvků : 175
Bodů : 519
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

https://bigbangtheory.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  machr_nejvetsi Fri 08 Oct 2010, 09:38

Anglické tady:

kód:
http://www.addic7ed.com/serie/The_Big_Bang_Theory/4/3/The_Zazzy_Substitution

machr_nejvetsi

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 08 Oct 2010, 22:56

Skvělé titulky, jen bych měla jednu připomínku: Zazzles bych převedla na nějaké to "Ňuňu" "Ťuťu" nebo tak něco. Většinou se třeba jako roztomilé pojmenování používá "Ňuňánek" nebo "Nunášek" atp. Very Happy

Ještě to wee-wee a boom-boom nebo jak to bylo (79/80), tam je to dvojitě (lulu-lulu a kaku-kaku), ale moc se to nehodí. Lepší by bylo jen "lulu" a "kaku" (jinak o kakání jsme si říkali taky jako "e-e", ale to už je dětinské i na Raje Very Happy). Nebo dát klasické "lulat" a "kakat".
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Fri 08 Oct 2010, 23:18

Kolikokoli napsal:Skvělé titulky, jen bych měla jednu připomínku: Zazzles bych převedla na nějaké to "Ňuňu" "Ťuťu" nebo tak něco. Většinou se třeba jako roztomilé pojmenování používá "Ňuňánek" nebo "Nunášek" atp. Very Happy
a co Ťuťík :-)

Ale ted vazne- dobre titulky.

Mala poznamka - badonkadonk je peknej kulatouckej zadecek.
V ramci prekladu tam sedi i bombajske prcinky

Ale jako spravnej dolnak dam prednost zadeckum pred tim druhym kdyz se chci na neco jen koukat Wink
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  hojava Fri 08 Oct 2010, 23:26

Díky za skvělé titulky, jen pár drobností, co jsem v rychlosti našel.

146 nechutným
294 by si dal trochu mléka z talířku (ne ze skleničky)
325 vzpěračské rukavice

hojava

Počet příspěvků : 36
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 02. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 08 Oct 2010, 23:31

yossarian napsal:
Mala poznamka - badonkadonk je peknej kulatouckej zadecek.
V ramci prekladu tam sedi i bombajske prcinky

Ale jako spravnej dolnak dam prednost zadeckum pred tim druhym kdyz se chci na neco jen koukat Wink

Nemohla jsem si nevzpomenout: https://www.youtube.com/watch?v=T9VzEulip9Q Laughing Laughing Laughing
V tom případě Bombajské prcinky => Bombajské prdýlky Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  happy.crazy Fri 08 Oct 2010, 23:40

Titulky jako vždy super, jen pár věciček:

1) Jedinou kůrou stromu, u které vím, že ji lidé můžou jíst, je skořice. -> Jediná kůra, kterou jí lidi, je skořice. nebo Jediná kůra, o které vím, že ji lidi jí, je skořice.
2) po sobě pojmenovanou pochoutku -> stejnojmennou
3) ten záchůdek by měl být nočník...
4) u nás se určitě neříká lulu-lulu, ale jen lulu
5) u té menstruace bych dala něco jako menses nebo tak, Sheldon to schválně říká hovorově
6) Amy nenosí vložky při sobě ale prostě je "pořád nosí" (jako používá)
7) Raj u Penny v bytě: Nic neudělá pivo lepším -> Nic nevylepší pivo tak, jako...
Cool prášky způsobující podrážděnost (opět to říká schválně hovorově) -> protivný prášky
9) fancy feast bych možná přeložila jako luxusní hostina
10) Sheldonova matka říká: ...I've seen him at his best/worst... to, myslím, znamená: Znám jeho nejepší/nejhorší období, zažila jsem ho v tom nejlepším/nejhorším
11) Sheldonova matka říká: ...It's creepy... -> divné (ve smyslu skoro zvrhlé)
12) Cats make wonderful companions -> Kočky jsou úžasní společníci

Všechny moje nápady berte jako můj názor, záleží na Vás, jestli je budete ignorovat nebo ne.
happy.crazy
happy.crazy

Znamení : Lev Tygr
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 49
Bodů : 56
Reputace : 0
Datum registrace : 18. 11. 09
Věk : 37
Místo : Location, location, location

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  Gyfis Sat 09 Oct 2010, 00:06

První verze titulků sedí i na 720p verzi, tedy alespoň mi to tak přišlo.

Gyfis

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 09 Oct 2010, 00:18

happy.crazy napsal:6) Amy nenosí vložky při sobě ale prostě je "pořád nosí" (jako používá).

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Tak to už chápu ty jejich znchuceno-zděšený pohledy...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  stalker Sat 09 Oct 2010, 09:09

Admin napsal:Titulky HDTV 1. verze

pátek, 22:30

Konečně je to za mnou, to časování bylo dneska peklo (čtyři hodiny jsem dělal jen to a základní korektury). Ani překlad samotný tomu moc nepřidal, bylo tam hodně nepřeložitelných věcí...

Pokud byste našli lepší "překlad" Rajových záchodových slovíček, dejte vědět, v neděli vydám finální verzi. Wink

Chtěl bych poděkovat KaRLoSovi a baalovi za spolupráci a GeekShopu za to, že nás opět sponzoroval...

Přeju všem příjemnou zábavu (dnešní díl se celkem vydařil, smál jsem se oproti minulému o hodně víc), snad se Vám titulky budou líbit, dobrou noc a na shledanou tady na fóru nebo u dalších titulků. Smile

Ďasík

P. S.: Jako obvykle jsem to tu trochu promazal... Dneska někteří měli štěstí, že jsem měl tolik práce s titulky, že už jsem to tu absolutně nezvládal kontrolovat. Smile A každopádně, kolikokoli, dík za podporu, máš malé bezvýznamné plus... Wink


Titulky pekne, jenom pozor na klasickou chybu pri prekladu slova "eventual" - to slovo neznamane "eventuelni", ani nic podobneho tomu (nahly...), to slovo znamena neco jako "neodvratny, nevyhnutelny". Tedy Amy nemluvi o nahle smrti, ale o neodvratne, nevyhnutelne smrti.

stalker

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 6
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 03. 10
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  andy6666 Sat 09 Oct 2010, 11:26

..."sociální lepidlo"..? spíš něco jako " Jsem jako tmel, co drží tuhle skupinu pohromadě".

andy6666

Počet příspěvků : 12
Bodů : 13
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Sat 09 Oct 2010, 12:41

Ahoj, podle mě velká nepřesnost:
9 - "When war breaks out..." neznamená na konci války, ale po vypuknutí války.
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Sat 09 Oct 2010, 13:52

Ještě pár návrhů a připomínek:
104 - "zařízení", podle mě by víc sedělo "podnik"
164 - "...přihraj mi další Silver Bullet" nedává moc smysl. Buď "...střel po mě další stříbrnou kulku" (možná s vysvětlivkou, že jde o Coors light), nebo jednoduše "...přihraj mi další pivko".
199 - "Jo, to jsme si taky mysleli" víc odpovídá původnímu smyslu
274 - "Jell-O", proč nepřeložit jako želé (nebo obecněji dezert)? Tato značka je u nás neznámá a její zachování v originále je zbytečné.
368 - "Kočky vytváří úžasná společenství." bych nahradil "Kočky jsou úžasné společnice"
389-391 - místo "Promluvily jsme si a musím říct, že je to naprosto jedinečná mladá žena a vy dva si rozhodně nejste navzájem souzeni" by mělo být
"Promluvily jsme si, a PŘESTOŽE je to neprosto jedinečná mladá žena, vy dva si rozhodně nejste navzájem souzeni"
přechylovaní - "Amy Farrah Fowler" vs "paní Cooperová". Paní Cooper zní hrozně, takže by mělo být Amy Farrah Fowlerová.

Jinak výborná práce s titulky, díky za ně!
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  chr0ust Sat 09 Oct 2010, 20:16

Anglicky prepis jsem nevidel, , ale v case 18.45 jsem si skoro jisty, ze Sheldon rika Yes ma'm (ano madam) a ne Yes mum (Ano mami). co myslite?

jinak diky za titule!! bounce

chr0ust

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 09. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sun 10 Oct 2010, 02:33

Přeju všem dobré ráno (nebo dobrou noc?) Smile

Někteří z Vás si určitě všimli, že jsem v pátek (zcela záměrně) nenapsal, že v sobotu vydám 1. korektury titulků. Smile Je to proto, že jsem odjel podívat se za rodinou a na společný koncert dvou skupin svých kamarádů a bývalých spolužáků a neměl jsem čas ani přístup ke svému počítači, abych je mohl udělat.

Přesto jsem na Vás nezapomněl a k vašim připomínkám se aspoň trochu vyjádřím. Wink

Jako obvykle souhlasím s většinou vašich postřehů a ty se taky objeví ve finální verzi, až na:
- záchůdek - vím, že by to měl být nočník, ale Raj na nočník určitě nechodí a měl spíš na mysli nějaký dětský výraz pro záchod v pravém smyslu slova. Smile Řešilo nás to vážně hodně (kolem 10 lidí) a nevymysleli jsme nic, co by úplně sedělo. Za každý návrh budu vděčný. Wink
- creepy - to má hodně významů, použil jsem ten, co mi přišel nejpříhodnější, matka by asi synovi neřekla, že je to úchylné... A divné je zase příliš slabé slovo.
- protivný prášky - tomuhle by málokdo porozuměl, je to něco podobného, jako když tu kdysi někdo místo "halucinace" navrhoval použít "halušky" Smile
- přechylování - osobně považuju přechylování ženských jmen (proč násilně měnit něčí jméno?) spolu v výjimkou a výhybkou (věci se přece nevýjimají a nevýhybají) za jednu z nejhorších zvláštností, ne-li přímo zrůdností češtiny. Proto přechyluju jen to, co mi přijde nezbytně nutné (popravdě paní Cooperovou jsem nepřechýlil já, ale jeden z mých kolegů Smile), a líbí se mi to celkem tak, jak to teď je... Pokud bych to měl sjednotit, změním paní Cooperovou na paní Cooper, Amy na Fowlerovou rozhodně ne. Myslím ale, že není třeba to zas tak hrotit...

To s tou válkou je zajímavý postřeh, ještě si ho ověřím, nesedí mi vlastně ani jedno. Smile
A ty vložky mi vyrazily dech, vůbec jsem to takhle nepochopil... Díky. Wink

To bude asi všechno. Dnes večer (v noci) vydám finální verzi.
A ještě bych poděkovat kapelám EX|TEND a Luxus za pozvání, super večer a Extenďákům navíc za to, že mi věnovali jednu svou písničku. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  alchymista Sun 10 Oct 2010, 10:28

Kdy budou titulky přečasovaný na 720p... v pátek večer tam bylo "později dnes" a když jsem dal ráno F5, tak už tam bylo jenom "později"... to je od vás dost nečestný Wink

alchymista

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sun 10 Oct 2010, 11:40

Tak jsem se ptala osoby nejzasvěcenější - mé pětileté sestřenky Very Happy. Záchodu říkají děti záchod nebo eventuelně záchůdek. Takže nějaké speciální slovo asi vážně neexistuje Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Sun 10 Oct 2010, 12:43

KilianD napsal:164 - "...přihraj mi další Silver Bullet" nedává moc smysl. Buď "...střel po mě další stříbrnou kulku" (možná s vysvětlivkou, že jde o Coors light), nebo jednoduše "...přihraj mi další pivko".

Ahoj. Jeste reakce na KilianD
To s tou valkou kdyz jsem to slysel, tak si taky myslim ze to je "kdyz vypune valka" aspon tak ja to chapu a ruzne jsem to slysel ve valecnych filmech a dokumentech konkretne tohle slovni spojeni. Dasik urcite dopatra jak to ma byt :-)

A kdyz jsem videl tu 164 v prvni verzi tituli, tak sem si rikal, jak je vtip se stribrnou kulkou nevyuzity. Podporuji navrh "strel po me dalsi stribrnou kulku" :-)

yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  marena Mon 11 Oct 2010, 01:05

mam jen dva preklepy:
146
nuchutným => nechutným
169
si začli => se začali

a taky me trochu zarazil titulek 100, ta nahla smrt. "eventual" sice neznamena "neodvratny", ale muze znamenat "konecny", takze by tam mohlo byt "... a nakonec smrti" nebo "... a končí smrtí".

marena

Znamení : Lev Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 54
Bodů : 54
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09
Věk : 56

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty finální verze titulků

Příspěvek  Ďasík Mon 11 Oct 2010, 01:12

Ahoj, je tady finální verze titulků. Jak jsem slíbil, opravil jsem většinu z toho, co jste chtěli, i když některé věci jsou nakonec trochu jinak... Smile

S tou válkou jste měli pravdu, znamená to "po vypuknutí války". Kočku jsem pojmenoval Mazel (návrh na hlavní stránce) a je úžasně mazlivá. Prcinky se změnily v prdýlky. Smile Nechal jsem "po sobě pojmenovanou pochoutku" a "dánský sýr", stejnojmennou by zkazilo pointu a pro tu sladkost bychom museli vymyslet nějaký název, aby obsahoval slovo "dánský". Menstruace zůstala, je to tak lepší. Luxusní hostina se nehodí k následující větě, takže zůstává, jak byla. Smile Silver Bullet jsem nakonec změnil na pivko, stříbrná kulka je sice vtipná, ale nejde poznat, že jde o pivo... A smrt je neodvratná. Smile Ostatní jsem opravil, jak jste chtěli (včetně Mařenových pozdních návrhů Smile).

To je všechno, uvidíme se zase v pátek...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  dejf Mon 11 Oct 2010, 01:23

Mne to porad stahuje tu prvni verzi. I u minulyho dilu jsem finalni verzi vubec nevidel.

dejf

Počet příspěvků : 30
Bodů : 32
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Mon 11 Oct 2010, 02:01

Jsou jen tady na fóru, v 1. příspěvku...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Mon 11 Oct 2010, 12:59

Ďasík napsal:Prcinky se změnily v prdýlky. Smile

Yes. Dolnaci ocenuji Twisted Evil
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY] Empty Re: S04E03 - The Zazzy Substitution [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru