Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

+10
R&omize
vetka.M
bodomkes
Tarran
mortiik
Kuromaru
Ufimcef
baal666
Ďasík
Kolikokoli
14 posters

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  bodomkes Tue 17 May 2011, 16:56

COŽEEE??? Já vím jenom o povídkách, co postuje na svůj blog, ale on vydal další knihu??? affraid
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Tue 17 May 2011, 17:19

bodomkes napsal:A je pravda, že většina studentů se na četbu/knihy dívá jako na infekční nemoc. Laughing
No, ono by to tak ani nemuselo být, kdyby se učilo něco pořádného. Já jsem taky žádnou klasiku nikdy nečetl, kromě Na západní frontě klid od Remarqua a Pygmalionu od Shawa. A to můžu čestně prohlásit, že jsem už přečetl stovky knih (umím dokonce číst už od čtyř let). Ale čtu jen to, co mě baví - detektivky, horory apod. příběhy, prostě všechno, co takzvaní rádoby odborníci považují za brak, i když jsem nikdy nechápal proč. Wink Moje profesorka češtiny vždycky říkala: "No, Michale, hlavně že čtete..." Very Happy Ale krásný zážitek byl rok po matuře, když jsem se s ní potkal a ona: "Michale, vy jste byli skvělá třída, vy jste aspoň předstírali, že máte zájem." Very Happy Very Happy Very Happy

No a ještě k tomu původnímu tématu: třeba to, že mi její předchůdkyně řekla, že A. Dumas se neučí, protože to není uznávaný autor, považuju za totální úlet.

Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  bodomkes Tue 17 May 2011, 17:51

Smile No ale to už prostě není problém školy - to patří mezi zájmy. Je třeba fakt, že kdyby se zavedly pro menší děti "čtenářské kluby", kde by jim třeba učitelky pomáhaly vybírat knížky, co by je zajímaly, tak by měly děti odmala vztah ke knihám. Protože nemůžeš čekat, že na střední stihnou učitelky vecpat mezi maturitní učivo ještě zajímavé knihy, co by žáky mohly zajímat... Určitě má snad každá knihovnu, kde si zájemci knihu můžou půjčit, ale to je ono, že jim to nemůžeš nijak nutit... Já myslím, že na tom nesou velký podíl rodiče. Například moji rodiče nás odjakživa vedli ke čtení. Smile Taky jsem i většinu školky pročetla. XD Takže prostě jsem naučená, že je obvyklé hodně číst. Ale když sami rodiče nečtou, nebo k tomu jenom děti nevedou, tak je to třeba pak ani neláká ani nezajímá. Přeci jenom zezačátku jsou vzory důležité. A potom už může (ale nemusí) být pozdě, vést ho k tomu. Vím, že "povinná četba" je na nic. Akorát znechutí většinu lidí, že potom odmítají číst cokoliv. Very Happy Je fakt, že na základce jsme měli čtenářský deník, takže jsi mohl číst, cokoliv Tě zajímalo... to bylo lepší.
Ale na klasice se mi velmi líbí vyjadřování.. Dnešní knihy nejsou psané povětšinou takovým stylem/jazykem. (Soudím podle zkušeností.) A hodně klasických knížek je fakt dobrých. Akorát jsou prezentovány jako "klasika" = pro hodně lidí nuda. Very Happy Ale je fakt, že ať už detektivky či horory, hlavně že čteš. Smile A je pravda, že dřív děcka ze slušnosti předstírala zájem. Very Happy Very Happy U nás mnohdy klidně děcka v hodině usla anebo jinak prezentovala totální nezájem. Laughing Asi vaši profesorku chápu. XD

A. Dumas nebo Jane Austen... jojo, ani slovo. Přitom kdekoliv jinde ve světě jsou uznáváni dokonce velmi. Češi jsou někdy vážně mimo. Very Happy Hlavně že jsme se učili Zápotockého román "Rudá záře nad Kladnem"........ Laughing Asi jsem už moc internacioanlistka, ale nevím, proč nám rvou do hlav tolik nevýznamných děl/autorů, jen proto, že jsou Češi, místo, abychom věděli celosvětově důležité autory a měli tak dobrý všeobecný přehled.......
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Tue 17 May 2011, 18:04

Ale potěšila mě, že jsme se učili o E. A. Poeovi, což je zakladatel hororu a detektivky, takže můj velmi oblíbený autor. Smile

Když tak koukni sem, tady jsou víceméně všechny moje "hlavní" knihy: http://www.postavy.cz/uzivatel/dasik/informace/
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  bodomkes Tue 17 May 2011, 18:12

Smile Tak Poe se vždycky probírá. Potěšilo by mne, kdybych si vylosovala Havrana na ústní z češtiny Very Happy mám ho samozřejmě v seznamu ^^
A četl jsi o Soudci Ti, když máš rád ty detektivky? Jinak ale detektivky od Doyla a Christie jsou přece uznávané, ne? Smile

Jo vidíš, Tolkien nemůže být nikdy považován za brak ani největšími "odborníky" a Twilight sága je napsána fakt vytříbeným jazykem. To říkám i já, mlsný jazýček. Very Happy Řeknu Ti, že jsem první díl začala číst ze zvědavosti a byla fakt ohromena kvalitou jazyka. Smile
Jé, a mám přesně 200 příspěvků Very Happy
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Tue 17 May 2011, 18:27

Já fakt doporučuju ságu Darrena Shana, je to jediný příběh, co mě kdy dokázal rozbrečet. Je to o klukovi, který se, aby zachránil život svému nejlepšímu kamarádovi, stane poloupírem. Má dvanáct dílů a je to fakt super... Autor se jmenuje Darren O'Shaugnessy, má pseudonym Darren Shan a svou nejdůležitější postavu pojmenoval po sobě. Podle svých slov kdysi hlídal nějaké děti a četl jim knihu, kterou nakonec zhodnotil jako "rozhodně ne dobrou". Smile Tak se zamyslel a řekl si, že se pokusí napsat příběh, který by se vyrovnal příběhům třeba Stephena Kinga. A já osobně si myslím, že se mu to opravdu povedlo...

Po upírské sáze napsal démonskou ságu Demonata, ta má deset dílů, v češtině zatím vyšly oficiálně první dva, a je taky super.

Oběma těmto příběhům hrozně pomáhá, že jsou psány v první osobě, takže se do toho krásně vžiješ a je to jako bys byla tou postavou ty sama. Smile

No a samozřejmě Stephen King - to je skutečně Král hororu. Very Happy

A co se týče Christie a Doyla - Doyle možná uznávaný je, ale o Christie bych pochyboval... Ale ono je stejně hrozně divné, podle čeho se to určuje. Třeba Dracula je klasika, ale Interview s upírem je určitě brak. Prostě divné...

EDIT: Jo a gratuluju k dvoustovce. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Tue 17 May 2011, 18:59

Já věděla, že jakmile se začne o knihách, tak bude nadhozen Darren Very Happy. Ne, že by mi to vadilo, chystám se to přečíst, ale prvně to musím někde sehnat Very Happy.

Jinak o Kingovi jsme se učili až na gymplu, ale docela podrobně. Stejně tak o Poeovi i Tolkienovi. O Christie jsme se však neučili ani na ZŠ ani na gymplu. A Doyle? Ten nebyl zmíněn ani v materiálech :/.

bodomkes: gratulace Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Tue 17 May 2011, 19:15

Kinga jste se fakt učili? To zírám!

No a Darren je prostě moje srdcová záležitost. Zrovna ho čtu a dostávám se k té své smutné pasáži. A můžu říct, že je hoooodně těžké vůbec obracet stránky dál...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Tue 17 May 2011, 19:19

Jo, Kinga jsme probírali v rámci "ostatní autoři 20. století". Měli jsme ho v zápisu hned po Vieweghovi Very Happy.

A s tím Darrenem ti to věřím. Asi si budu muset stáhnout ty příběhy z netu, páč v knihovně je nemají. Stejně tak Píseň ledu a ohně (ten seriál je fakt čím dál lepší!).

Edit: tak oni toho Darrena mají v Boskovicích Shocked . V jakém pořadí mám číst? Nemají to tam seřazené. Crying or Very sad
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Tue 17 May 2011, 19:21

No, někdo tu dneska psal, že ten autor Písní ledu a ohně je prý strašný moralista, tak se začínám bát... Smile

Edit: A asi jsem ti napsal na ICQ, tak se koukni. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Tue 17 May 2011, 19:26

Já ICQ nemám Very Happy. Mám jenom skype Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Tue 17 May 2011, 19:30

Ale nejsi tam. Very Happy Připoj se, něco pro tebe mám. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Tue 17 May 2011, 19:31

Já jsem online Very Happy. (Kolikokoli)
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Tue 17 May 2011, 19:33

Nejsi Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Tue 17 May 2011, 19:37

Jsem Very Happy. Teď jsem si ještě stáhla qip a jsem online. Natuty Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  vetka.M Tue 17 May 2011, 22:23

konečně jsem se prokousala až do konce - takže:
skoro všechno, o čem se tu psalo, znám a četla jsem a -ó jaká radost, že sem narazila na spřízněné duše - líbí se mi většina z toho

*ano Silmarillion si Ďasíku určitě přečti - popisuje, mimo jiné i to, jak a proč se mohly udát a udály příběhy v Pánu prstenů - dodatečně jsem na postavy v něm pohlížela úplně jinak (S. mám z Tolkiena možná nejraději)
*moje Kingova jednička je také To (stránky knihy skoro prodřené, kolikrát jsem už četla - a pokaždé napnutá Very Happy ) - vlastně to ostatní mě ani tolik nebere..přečetla jsem některé, ale nevracím se k nim tak ráda
*Lovce mamutů jsem tak cca před měsícem četla synovi a jakou mi udělalo radost, když litoval, že příběh končí (v jeho věku to byla moje top knížka a mám ji ráda pořád)
*Tuffova dobrodružství - super, přála bych si ještě další příběhy a o něm a klonovací lodi - legrace a ...ehm...stejně jako on jsem blázen do koček, jeho priority jsou mi tak blízké Very Happy
*o Pratchettovi taky padlo slovo - mám ho celého, kromě věcí, které dělal s někým ve spolupráci - některé knihy četla snad stokrát, něco ne, ale obecně ho mám moc ráda)

je toho moc, co se mi líbí a už tu bylo zmíněno,nechce se mi vypisovat celý seznam, takže jen napíšu, co jsem tady (myslím) nezahlédla a rozhodně bych doporučila:
*Robert Holdstock - Les mytág, Hloubení a Lavondyss mám od něj nejraději
*Orson s. Card - Enderova hra (docela se mi pak líbil i Mluvčí za mrtvé, ale další volná pokračování už ne)
*Ewa Bialolecka a její Tkáč iluzí - moc pěkné..tam se celkem povedla i další pokračování

a něco z českého současného braku? Jiří Kulhánek - Noční klub jsem už četla taky několikrát, miluju jeho cynické hlášky, černý humor - když se chci odreagovat, tak slupnu oba díly naráz a řežu se - pochopitelně smíchy

snad se ani nebudu ohlížet ke knihovně seznam by byl nekonečný - a nečtu teda jen sci-fi a fantasy, jak by se mohlo zdát, mezi mými oblíbenci je i Umberto Eco - Jméno růže, kteroužto knížku čítávám (celkem masochisticky) včetně dlouhých teologických rozprav a popisů mystických vytržení, i když mě samozřejmě nejvíc zajímá jen čistá detektivka a labyrint, jenže ono by to pak nemělo tu správnou atmosféru, že

a další můj miláček Soudce Ti od Roberta van Gulika - aaaaa už končím, však určitě někdo něco dopíše a budu moct horlivě kývat: " ano ano, na to jsem taky zapomněla"

uf, nejdelší post v mém životě cheers
vetka.M
vetka.M

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 143
Bodů : 143
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 49
Místo : nedaleko Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Tarran Tue 17 May 2011, 23:29

Krom Tufovych pribehu v knize Tufovy pribehy jsou i jine dva, ktere zatim snad ani nebyly prelozeny do cestiny... ale snad by byla sance to najit nekde aspon v originale.... Nevim jak Pisne ledu a ohne, ty asi nijak moralisticke nebudou, ale takova Pisen pro Lyu....
Tolkine: naprosto nejlepsi, na tom jsem odchovany:) Hobita mi mama vypravela jako malemu misto pohadek (a pak proc jsem divny) Very Happy
Jo, v edici pevnost vyslo nedavno pokracovani Moricvilu, jmenuje se Piskozrouti, je to takova volna sbirka povidek...
Kdyz uz jsme u edice Pevnost, cetl nekdo Leose Kysu a jeho Poutnika od Mohameda? Tedka ma vyjit pokracovani Allahuv hnev a je na co se tesit....
Jinak, cetl tu nekdo Archivy hruz od Charlese Stosse (super nekromanticky pribeh ala Lovecraft s pouzitim fyziky a matematiky)? Ja jsem na tom s vyssi matematikou a teoretickou fyzikou zhruba jako Penny, takze by mne zajimalo, jak jsou ty casti venovane tomuhle presne....
Co se tyce mladych a odporu ke cteni... NEjsem si jisty, jestli rodice dnes jeste tolik zmuzou. Samozrejme, pokud se snazit nebudou, tak si dite ke kniham asi cestu nenajde. Ale u dnesnich deti mam pocit, ze ani snaha rodicu se myji ucinkem. U nas cte cela rodina x generaci dozadu, ale muj mladsi bratr odmita cist cokoliv (pres vedeni ze snahy rodicu), ke cteni aspon zakladni literatury je treba ho donutit (a ze klade tezky odpor)....

Tarran

Počet příspěvků : 6
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Každý má svůj čas...

Příspěvek  R&omize Wed 18 May 2011, 07:25

Tarran napsal:... U nas cte cela rodina x generaci dozadu, ale muj mladsi bratr odmita cist cokoliv (pres vedeni ze snahy rodicu), ke cteni aspon zakladni literatury je treba ho donutit (a ze klade tezky odpor)....
No jestli to právě nebude a) že je nucen a kamarádi nejsou a nečtou b) čtení mu dělá potíže, ať už kvůli čemukoliv... Wink (Vlastní zkušenost, teď si teprve pomalu začínám hledat cestičku ke čtení a stejně jsou to převážně jen knihy o osobnostním růstu a občas kvalitnější sci-fi, všeho všudy ani ne dvacet knížek, proto taky v tomto tématu mlčím jako ryba.)
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  NoMouse Wed 18 May 2011, 10:23

Já jsem dřív čítával hodně (jako malý Verneovky, pak detektivky, sci-fi, na střední samozřejmě nějaká ta povinná četba, ale vybíral jsem si hlavně literaturu 20. století (a samozřejmě všechny sci-fi co byly na seznamu Smile (vlastně, když zrušili státní maturity, tak zrušili i ten seznam, ale to bylo stejně až ve čtvrťáku)), ta starší mě až na výjimky moc nebavila, ale poslední dobou nečtu prakticky vůbec, nějak si na to nenajdu čas... Neutral Ale teď o prázdninách bych si ho najít zase mohl, mám myslím rozečtené 2 knížky a bůhvíkolik jsem jich měl ještě v plánu.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  bodomkes Wed 18 May 2011, 11:05

Tarran napsal:Tolkine: naprosto nejlepsi, na tom jsem odchovany:) Hobita mi mama vypravela jako malemu misto pohadek (a pak proc jsem divny) :Very Happy
Jo, v edici pevnost vyslo nedavno pokracovani Moricvilu, jmenuje se Piskozrouti, je to takova volna sbirka povidek...

Spíš naopak, proč jsi normální. Díky Hobitovi a jeho správně chápaných hodnotách. Wink
Cožee? To je ale úžasná zpráva s Mořičvílem/Pískozřouty!! Děkuju, "you made my day"! cheers Haha, co nejdřív půjdu okupovat brněnská knihkupectví, jupíí. Smile

Tarran napsal:... U nas cte cela rodina x generaci dozadu, ale muj mladsi bratr odmita cist cokoliv (pres vedeni ze snahy rodicu), ke cteni aspon zakladni literatury je treba ho donutit (a ze klade tezky odpor)....
Přísahala bych, že mluvíš o mém (ale starším) bratrovi před pár lety... Smile On právě odmítal cokoli číst a když to s ním rodiče "vzdali", tak si sám od sebe nalezl žánr jeho srdci blízký. Od té doby je chodící sci-fi knihovna. Very Happy Má toho načtené neuvěřitelné množství. Very Happy Tak třeba to je taky kámen úrazu Tvého bráchy. Třeba mu strkáte žánry, co mu "nevoní". Podle mě existují pro každého knížky, které by ho zaujaly... Třeba mu zkus koupit k narozkám nebo něčemu knižní zpracování jeho oblíbeného filmu..?

NoMouse: A co děláš v dopravních prostředcích, když nečteš? Very Happy Já čtu hlavně po cestách teda...je fakt, že poslední dobou si nenajdu čas jen tak otevřít doma knížky (pokud nejsou odborné a nemusím XD)
vetka.M: Jj, Silmarilion mi dal taky takový širší náhled na celý svět Středozemě.. Smile Umberta Eca -Jméno Růže si toužím přečíst už několik let, ale bratr mě furt zásobuje Pratchetty (Vánoce, narozeniny), tak jsem se k tomu pořád nedostala. A Soudce Ti je hned za Ecem v pořadí. Very Happy Jako nebylo by to tak pohoršující, kdyby mi nestály v knihovně... Neutral
BTW: Děkuji Koli a Ďasíkovi za milé gratulace! I love you Tak zas se ozvu u třístovky XD
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  minnie Wed 18 May 2011, 11:35

ach jo, tak abych tu nebyla za ignoranta.. Very Happy celou základku a střední jsem četla opravdu hodně.. k maturitě jsem snad v každé otázce měla aspoň jednu knihu co jsem četla.. v knihovně jsem byla jako doma.. ale po maturitě jako když utne Very Happy poslední co jsem četla byl 7. harry potter, pak začla práce a škola a trochu jiné životní tempo Very Happy skripta čtu před spaním když už není zbytí, na čtení mám jinak 2x25 minut denně v tramvaji, to čtu noviny a zpravodajské týdeníky abych byla v obraze Smile
jasně, taky mě o čas okrádá počítač, ne že ne Smile pravda je, že u filmu se v poslední době zrelaxuju asi víc než u knihy..
co se týče autorů, dávám přednost klasické beletrii.. sci-fi mě nikdy nechytlo v žádné podobě a historie taky ne Very Happy můj oblíbený současný autor je john irving (např. svět podle garpa, pravidla moštárny - povedeně zfilmované s michaelem cainem I love you ), váleční autoři (obě války, např. remarque, heller, clavell) a ruští autoři Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  NoMouse Wed 18 May 2011, 11:42

bodomkes napsal:NoMouse: A co děláš v dopravních prostředcích, když nečteš? Very Happy
No vzhledem k tomu, že pravidelně jezdím jenom 10 minut šalinou do školy, kde jsem rád, že se do ní vejdu a pak stojím s batohem pod nohama, často na jedné noze a rukou nataženou k madlu, tak to opravdu není vhodné prostředí na čtení. Very Happy Jo, když naprosto výjimečně jedu někam vlakem, tak to jo, to čtu. A v autě nečtu, protože tam mi to nedělá dobře.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  vetka.M Wed 18 May 2011, 11:46

bodomkes no tak šup šup, Ti je právě takový fajn rychločtení právě do vlaku - člověk to nevláčí jako cihlu ale na druhou stranu to nějakou chvíli vydrží

s tím časem máš pravdu - když jsem pročítala téma a přemýšlela, co vlastně mám momentálně rozečtené, s úlevou jsem seznala, že to není jen odborná literatura, přestože mám v poslední době opačný dojem (hoodný šéfík mi objednal z Londýna bichli, kterou louskám v pracovním i volném čase a ještě dlouho budu - angličtinu ovládám natolik, abych porozuměla základním věcem z oboru, resp. tomu, co potřebuji pro praxi, pokud se nepouští do podrobných popisů -např. jemné nuance, jako například pšíkání, prskání a frkání, odliším jen pomocí slovníku)

aktuálně mi leží na nočním stolku:
*Literární poklesky Stephena Leacocka... taky už má řádky od očí úplně ošoupané - doporučuju - když jsem je četla poprvé, tekly mi slzy smíchu (zejména nad Úvahou o jízdě koňmo)
*další oddychovka: Střevíce z lýčí od Nepila
*a Zaslaná pošta od Pratchetta
-všechny tři znám skoro nazpaměť, takže nevadí, když u některé usnu (někdy hodně brzo)

jen si sakra nemůžu vzpomenout, kterou knížku (dosud nečtenou) jsem si koupila naposledy - nejspíš někdy v pravěku posledního Pratchetta...je to ostuda, musím s tím něco udělat

a s malým jsem se pustila do Andersenových pohádek - vůbec netuší, kdo je Sněhová královna, tak napravujeme resty - u něj jsem vlastně v pozici rodiče, který se snaží vést ke čtení...tím, že mu čteme (miluje to)...ale sám číst nechce - je ve druhé třídě, číst "umí", ale moc mu to nejde, koukne na slovo a domyslí si ho, pak mu vycházejí paskvily, když se snaží, trvá mu to dlouho, což je nuda - snad se to časem poddá...jen musíme udržovat závislost na knížkách tím, že mu sami přečteme (u mě to fungovalo - kdyby mi řekli : "čti", tak najust číst nebudu)
vetka.M
vetka.M

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 143
Bodů : 143
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 49
Místo : nedaleko Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  bodomkes Wed 18 May 2011, 12:08

Very Happy Kaju se a vrhnu se co nejdřív na to. Teď se nacestuju v červnu, tak si vytáhnu teda soudce Ti na Tvé doporučení. Smile
A viděla jsi Zaslanou poštu? Hraje tam Helena Bonham Carter a je to fakt hezky udělané..

To je fajn, že ještě i dnes rodiče vedou děti k čtení. Jj, Anderson je klasika. Teď jsem si sama nedávno pro uklidnění četla Wildovy pohádky, ale ty mají trochu jiný nádech. Very Happy (Ale Šťastný princ je i pro děti..) Pohádky nikdy neomrzí. Když už jsme u pohádek, viděla jsi Princess Bride? Very Happy To je fakt pěkná a chytrá pohádka, která je vtipná pro dospělé i pro děti.
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Wed 18 May 2011, 12:47

Páni, a to jsem si myslela, že čtu hodně Very Happy. Oproti vám jsem úplný n00b Very Happy.

Ale díky Ďasíkovi, za toho Darrena. Pustila jsem se do něj a je to fakt super (i ten začátek na WC Very Happy Very Happy Very Happy). Dokonce ani ta angličtina není tak hrozná Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 3 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru