Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

+10
R&omize
vetka.M
bodomkes
Tarran
mortiik
Kuromaru
Ufimcef
baal666
Ďasík
Kolikokoli
14 posters

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 15 Jan 2010, 18:43

EDIT by Ďasík... Tento pokec jsem nakonec přesunul z tématu o titulkách, kde vznikl jako reakce na to, že jsem napsal, že bych nechtěl studovat literaturu, protože čtu horory, detektivky a fantasy, což nejsou zrovna literární vědou podporované žánry, a klasika mě moc nebere, i když si i tu občas přečtu...

Tak. A předávám slovo zpět Kolikokoli: Smile

Literarura je na všech školách bída. Podrobně se tam učí nějaký John Brain, o kterém většina lidí před školou neslyšela a naopak velikáni, jako např. Verne, Tolkien, Clarke, Asimov atd. se neučí skoro vůbec. Přitom si myslím, že obzvlášť Verne, který dal vzniknout zcela novému druhu žánru, by se měl brát hodně podrobně. A my si o něm řekli, jen to, že byl... Asimova atd. jsme ještě nebrali, ale podle učebního plánu si o něm nic moc neřekneme... Ale dekadenty musíme brát podrobně, poněvadž paní učitelka je napůl Francouzska...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Fri 15 Jan 2010, 19:01

Kolikokoli: No, mě nejvíc šoklo, když mi jedna z mnoha mých učitelek literatury řekla, že Alexandra Dumase brát nebudeme, protože to není uznávaný autor. Ale že napsal nádherné příběhy, např. Hraběte Monte Christo, které jsou dodnes poklady francouzské literatury, to už nikoho nezajímá...
O Asimovovi jsem se dozvěděl až od Sheldona, do té doby jsem o něm nevěděl.
S tou Francouzskou tě chápu, já měl zase bohemistku a Babičku (mimochodem nejnudnější kniha, co jsem kdy četl, a to jsem jich přečetl možná už 500) jsme rozebírali celou hodinu a mám z ní zápisky na šest stran. Smile Na druhou stranu jsem maturoval z francouzštiny a mám francouzské věci rád, takže... Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 15 Jan 2010, 21:33

Ďasík: Neříkám, že nemám ráda francouzštinu nebo francouzské autory, naopak. Ale nemám ráda takové to upřednostňování jednoho druhu autorů před ostatními. Musím říct, že většinu knih, které jsem přečetla, jsme se na základce ani na střední neučili (maximálně je zmínili, např. Tolkien, Asimov, Puzo,...)
České autory jsme brali taky podrobně, ale ne Máchu, Borovského a pod., kteří psali opravdu nádherně, ale autory jako byl Dyk atp. jen proto, že vycházeli z dekadentů. Tuto skupinu autorů jsme brali cca 3 měsíce a od každého autora jsme museli umět nazpaměť aspoň jednu báseň.
Zároveň si myslím, že je většina děl strašně přeceňovaná - jako právě ta Babička. Ostatně, Češi nikdy moc psát neuměli - buď psali o politické situaci ve své době nebo eventuelně o životě na vesnici. Stejně tak jako věčně stejní a nudní Rusové, jejichž díla mají přes 800 stran, ale děj by se klidně vešel na 50 stránek, kdyby odmazali onu "omáčku", která se v celé ruské lit. stále opakuje.
Taky mě naštvalo, že jsme třeba skoro vůbec nebrali Exupéryho (a to byl dokonce Francouz!). Prostě jsme si jen řekli, že byl a že napsal Malého prince, což je knížka pro děti. To mě opravdu naštvalo. V nesmyslných dílech, jako (podle mně) Rozmarné léto - což je přesně ten druh knih, které nemusím, nalézá v oblbování artistky milion vedlejších "odkazů", kterými autor poukazuje na to a ono, a pak řekne, že Malý princ je pohádka pro děti?
Jsem strašně ráda za to, že existují filmy, poněvadž, kdyby nebyl natočen např. Pán prstenů, tak bych se nikdy nedostala k Tolkienovi a jeho úžasným dílům (např. Silmarillion). Tohoto skvělého autora, filosofa a filologa, který mluvil nejméně třinácti jazyky, se prostě neučíme (ani jinde se moc neučí). Přitom bych řekla, že napsáním Hobita a Pána prstenů, začal novou éru v psaní knih (fantasy). To by mě zajímalo, jestli stejný přínos do literatury měl i nějaký Dyk.
Stejně tak mě naštvalo, že jsme vůbec nebrali Beowulfa! Vždyť pokud někdo studuje humanitní vědy a zvlášť se specializuje na literaturu, tak by učení Beowulfa mělo být naprostou samozřejmostí!
Jo a Kinga jsme si taky jen okrajově zmínili, ale to už asi ani nemusím říkat... Rolling Eyes

Božínku, to jsem se ale rozepsala... v mé hlavě se prostě dějí věci! Laughing Laughing
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Fri 15 Jan 2010, 22:26

Co na to říct, no... Very Happy My jsme většinou brali hlavně ty, co jsou uznávaní a ty jsme si vždycky taky náležitě rozebrali, takže Babička jednu hodinu, Kytice další hodinu (ale Kytice mi nevadila, ta se Erbenovi skutečně povedla a řekl bych, že je to největší český básník, který kdy žil, je pochopitelný, příběhy v těch básních jsou úžasné, a i kdyby nenapsal už nic jiného než tu Kytici, tak by to stačilo, aby se zapsal do dějin). Rusy samozřejmě taky, podrobné rozbory. Smile
Poea, Lovecrafta, Vernea, Kinga, Doylea, Tolkiena, Lewise, Stevensona, Christie ani náhodou. Very Happy Exupéryho (Malý princ rozhodně není pohádka), Dumase (a celkově francouzskou literaturu) jsme probírali podrobně ve francouzštině, ale v češtině jsme se ani o Exupérym ani o Dumasovi, pokud si dobře pamatuju, nezmínili.
Ale měli jsme i profesorku, která nám přímo řekla: "Tohle se mi nelíbilo, to vám nedoporučuju" nebo "Tohle si přečtěte, stojí to za to...", což oceňuju. A i když věděla, co čtu, tak mě nijak neodsuzovala, říkala "Hlavně, že čtete, to je nejdůležitější..." A ta občas brala i někoho opomíjeného. Smile
Z Rusů se musím zastat Puškina, byl jsem na Evženovi Oněginovi v divadle Petra Bezruče v Ostravě a bylo to úžasné představení, fakt vřele doporučuju... Smile Ale jinak s těma Rusama s tebou souhlasím.
A k těm Čechům: máš naprostou pravdu, tenhle nedostatek, co popisuješ, je znát i v českém filmu, který se zaměřuje buď na 2. světovou válku, nebo na okupaci v 68. roce a jako by neměl žádný jiný námět (opominu-li pár výjimek, jako filmy podle Wiewegha apod.) Ne že by ty filmy byly špatné, ale jsou furt o jednom a tom samém.
Silmarillion mi zatím uniká, četl jsem jen Hobita a Pána prstenů. Co se týče fantasy, myslím ale, že Lewis se svou Narnií byl dříve než Tolkien, ale vem to čert. Smile
A že se nebere King? To je přece jasné! Přece se nemůže probírat "komerčně nejúspěšnější současný žijící autor". Very Happy Very Happy Very Happy Navíc, když je to jen král moderního hororu. (Asi jsi pochopila, že to je můj nejoblíbenější autor. Wink)
Co mě ale nejvíc uchvacuje, je, že Dracula Brama Stokera je klasika, zatímco takový King je brak. Very Happy Podivné, jak si to tam ti literární vědci třídí. Very Happy
Beowulfa neznám, asi bych to měl napravit, co? Wink


Naposledy upravil Ďasík dne Sat 16 Jan 2010, 01:47, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 15 Jan 2010, 22:49

Silmarillion si určitě přečti (je to podobně složité jako Bible - přes půl stránky jen jména kdo měl jakýho syna Very Happy, ale stojí to za to). Beowulfa si taky sežeň, je to vážně kvalitní zboží Very Happy
Kinga jsme brali asi takto: "Jo a v té době začal taky vydávat King, no on dělal horory a tak, tak si tam napište třeba Zelenou míli, já to zkoušet nebudu." A šlus..
Ale stejně mě vadí i když nějaké autory bereme víc podrobně, ale jejich nejznámější díla si neřekneme (Josef Kopta - Hlídač č. 47, Pierre Boulle - Planeta opic...)
Jinak s tím Lewisem to není až tak pravda - Lewis a Tolkien byli kamarádi a chodili spolu do jednoho klubu (říkali si Inklings). V tomto klubu rozebírali věci literární a filosofické. Už když se Tolkien do klubu přihlásil, tak měl částečně rozepsaný Silmarillion a později vydal Hobita, který se ujal a nakladatelství chtělo pokračování. Ohledně této tvorby se Tolkien a Lewis dostali do sporu, protože Lewisovi vadil "pohanský nádech", který měly Tolkienovy knihy. Proto začal psát Narnii (což byl vlastně Pán prstenů, akorát s Ježíšem = Aslan). Tolkien se na Lewise naštval, protože mu naopak vadilo, že Lewis svým brakem ničí literaturu (tak to Tolkien sám vyjádřil). De facto, když si přečteš Narnii a potom Hobita, Pána prstenů a hlavně Silmarillion (který se ale Tolkien neodvážil vydat, proto ho vydal až jeho syn po Tolkienově smrti), tak uvidíš, že Narnie je kompletně zkopírovaná Arda (Tolkienův svět), akorát obohacená o křesťanské motivy.
K těm Rusům - výjimka potvrzuje pravidlo Wink
Kytice - jedna z nejlepších básnických sbírek, jaké jsem kdy četla... jedním slovem NÁDHERA!
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Fri 15 Jan 2010, 23:06

mě fascinuje jakou měl Tolkien neuvěřitelnou znalost mytologií (zvlášť té severské)... a jak z nich utvořil "svět pána prstenů" (sakra silmarilion jsem četl dávno a zapomněl jsem jak se ten svět jmenuje) to je obdivuhodné
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Fri 15 Jan 2010, 23:19

Kolikokoli: Teď jsi mě dostala, věděl jsem sice, že Lewis a Tolkien byli přátelé, ale takhle podrobně teda ne... Very Happy Ale když jsem si přečetl Hobita, Pána Prstenů a Letopisy Narnie (ty zatím jen čtyři), tak se mi nezdá, že by to bylo nějak okopírované, možná až si přečtu Silmarillion, změním názor.
U toho Kinga buďte rádi, že vám řekla aspoň Zelenou míli, ta je fakt dobrá. Ale já mám radši To, Prokletí Salemu, Nezbytné věci, Osvícení, z povídek pak Všechno je definitivní, Nadaný žák, Mrtví se někdy vracejí, Vykoupení z věznice Shawshank (podle Kinga příběh o věčné naději, jeden z mála, co není horor), Dolanův Cadillac a Tělo. Ty jsou fakt všechny super. No a nejhorší mi přišli asi Tommyknockeři a Holčička, která měla ráda Toma Gordona...
Jinak já se ke knihám dostávám obvykle tak, že vypukne nějaká filmová mánie a já si řeknu, že musím zjistit, co na tom ti lidi vidí Very Happy (klasicky třeba Pán prstenů, Harry Potter, Twilight saga - teď mě možná někdo odsoudíte, ale všechny tři jsou skvělé příběhy, které fakt stojí za přečtení).


Naposledy upravil Ďasík dne Sat 16 Jan 2010, 01:49, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Fri 15 Jan 2010, 23:33

Ďasík napsal:Kolikokoli: (klasicky třeba Pán prstenů, Harry Potter, Twilight saga - teď mě možná někdo odsoudíte, ale všechny tři jsou skvělé příběhy, které fakt stojí za přečtení).
ano odsoudíme Very Happy za první ne za druhou trochu a za třetí nejvíc Very Happy
já osobně mám asi ze všch knih nejradši tuláka po hvězdách hodně čtu historické romány (přečtl jsem i jeden od rusa:Petr první a je tam jak tady někdo říkal skutečně 800 stran, který by se dali smrsknout na 50, ale zvládl jsem to...)
a před týdnem jsem zjistil jednu věc, kterou bych fakt nečekal: Winston Churchill dostal nobelovu cenu za literaturu affraid ty knihy doma mám (6 dílů vlastně autobiografie o tom, co dělal za 2. sv. války) jsou dobrý, ale na nobelovku... to není, navíc to ani není beletrie...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 15 Jan 2010, 23:37

Právě si musíš přečíst všecky knížky o Narnii a taky Silmarillion. O kvalitě Nernie vypovídá i to, že Lewis napsal 7 knih za pár let. Kdežto Tolkien Silmarillion psal celý život a ani ho nedokončil. Tím nechci říct, že mě Narnie nebavila, to zas ne, ale prostě Lewisův svět leží ve stínu Ardy. A ke konci už je to opravdu náboženské fanatizování (i když ten poslední díl je přepsaná téměř celá Apokalypsa, ale i tak je to můj nejoblíbenější díl knih o Narnii).
Teď mě prosím nekamenuj (Very Happy) ale já ještě žádnou knížku nečetla. Viděla jsem ale nějaké filmy Very Happy Na knížky se třesu už od prváku Very Happy a pevně věřím, že se mi to bude líbit Very Happy
Jinak na většinu mých oblíbených autorů jsem taky narazila díky mániím Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Fri 15 Jan 2010, 23:42

baal666: No, u Harryho Pottera a Twilight ságy je třeba si uvědomit, že film prostě není nikdy tak dobrý jako kniha. Harryho jsem přečetl už dvakrát (poprvé všech 7 dílů za 7 dní, +-3 hodiny spánku denně), z Twilight jen třetí a čtvrtý díl (za 30 hodin bez spánku Very Happy) a můžu říct, že toho absolutně nelituju, ty knížky vás prostě vcucnou a nepustí, aspoň mě... Mám totiž takovou divnou vlastnost, že když si najdu oblíbenou postavu, okamžitě se do ní vžiju a prostě prožívám to, co ona. Smile
Jinak já jsem přes mytologie taky blázen, koupil jsem si i encyklopedii mytologií za dost velké peníze, ve které jsou popsané všechny mytologie světa. Akorát mě štve, že ne úplně podrobně, ale to by ta kniha musela být trojnásobná... Smile

Kolikokoli:Tak šup šup a jdi číst! Very Happy Já jsem v neděli dočetl 4. a poslední díl Twilight ságy a teď se chystám na Ztracený svět v podzemí. Dostal jsem pod stromek druhý a třetí díl a včera jsem si koupil první. Very Happy Má to slogan "Už víte, co budete číst po Harrym Potterovi?", tak jsem zvědavý. Wink A k Narnii: jo, je pravda, že je horší, hlavně mi vadí tzv. deus ex machina efekt. Aslan (Bůh) celou dobu nic nedělá, pak se na konci objeví a zničehonic všechno zachrání...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Fri 15 Jan 2010, 23:56

Ďasík napsal:baal666: No, u Harryho Pottera a Twilight ságy je třeba si uvědomit, že film prostě není nikdy tak dobrý jako kniha. Harryho jsem přečetl už dvakrát (poprvé všech 7 dílů za 7 dní, +-3 hodiny spánku denně), z Twilight jen třetí a čtvrtý díl (za 30 hodin bez spánku Very Happy) a můžu říct, že toho absolutně nelituju, ty knížky vás prostě vcucnou a nepustí, aspoň mě... Mám totiž takovou divnou vlastnost, že když si najdu oblíbenou postavu, okamžitě se do ní vžiju a prostě prožívám to, co ona. Smile
Jinak já jsem přes mytologie taky blázen, koupil jsem si i encyklopedii mytologií za dost velké peníze, ve které jsou popsané všechny mytologie světa. Akorát mě štve, že ne úplně podrobně, ale to by ta kniha musela být trojnásobná... Smile
Taky jsem to přečetl... každej díl hodně(500 stránek na den) rychle a jsou chytlavý a tak, ale to sou knížky psaný tak aby byly co nejchytlavější a není to zrovna výkvět literatury, ale určitě stojí za to si je přečíst...
Zvláštní, jak v severské mytologii narozdíl snad všech ostatních se největší událost (Ragnarok-Soumrak bohů) odehraje až v budoucnosti...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Jan 2010, 00:01

Harry Potter je dobré čtení, stačí když přečtu první větu a absolutně mě to vtáhne do děje.. Hlavně pětka a sedmička...wow! Už když jsem četla první díl, tak jsem se naprosto zamilovala do Snapea a Draca a myslí, že ostatní díly jsem četla jen proto, abych se dostala k bodu, kde se zjistí, že můj neoblíbený Brumbál je ve skutečnosti blbec a můj milovaný Snape, že je ve skut. ten nejhodnější člověk v celém příběhu Very Happy
Jinak mytologie je taky můj velký koníček... Asi nejraději mám řeckou, protože tou jsem začínala a příběh Psyché a Erose jen tak něco nepřekoná, ale poslední dobou se už zajímám o mytologie téměř všech starých civilizací a i mytologie vymyšlených světů. Velice zajímavá mi přijde zvláště severská mytologie!
A Kinga plánuji tak na prázdniny, v seznamu mám před ním ještě Mahábharátu, Lásku za časů cholery a pár dalších knížek Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Jan 2010, 00:07

Baal: Oceňuju, že ses přiznal. Very Happy Very Happy Very Happy Wink
Jinak ještě k tvým oblíbeným knihám - mě moc historie jako taková nebere, takže nečtu ani historické romány. Jediný "historický" román, co jsem četl, byli Lovci mamutů od Štorcha (a ti byli skvělí). Jinak teď mě celkem začaly (právě díky Kingovi) zajímat americké dějiny, tak si možná přečtu něco o nich... A Tuláka po hvězdách neznám, od koho to je?
Jo, a ještě se mi líbilo Na západní frontě klid od Remarqua...

Kolikokoli:Taky mám nejraději řeckou... A egyptská taky není k zahození. Smile Severská je zvláštní...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Jan 2010, 00:17

Jo, na Egypt bych úplně zapomněla! Miluju Egypt!!! Very Happy I když po tom, co jsem viděla každý díl Hvězdné brány 10x mám před tou jejich mytologií respekt Very Happy
Lovce mamutů mám cca 10 metrů ode mne v naší domácí knihovně a ještě jsem to ani neotevřela Very Happy, ale od Štorcha jsem četla Minehavu a vážně se mi to líbilo, ten děj, popis... krásný!
Remarqua jsem četla před Vánocema a docela se mi to líbilo, i když trochu (nebo spíš hodně) depresivní.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Jan 2010, 00:23

Minehavu jsem četl dávno a už si ji moc nepamatuju, každopádně můžu s čistým svědomím prohlásit, že Lovci mamutů jsou tisíckrát lepší. Nebudeš chtít, aby to skončilo. Smile


Naposledy upravil Ďasík dne Sat 16 Jan 2010, 02:20, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 00:28

Ďasík napsal:Baal: Oceňuju, že ses přiznal. Very Happy Very Happy Very Happy Wink
Jinak ještě k tvým oblíbeným knihám - mě moc historie jako taková nebere, takže nečtu ani historické romány. Jediný "historický" román, co jsem četl, byli Lovci mamutů od Štorcha (a ti byli skvělí). Jinak teď mě celkem začaly (právě díky Kingovi) zajímat americké dějiny, tak si možná přečtu něco o nich... A Tuláka po hvězdách neznám, od koho to je?
Jo, a ještě se mi líbilo Na západní frontě klid od Remarqua...

Kolikokoli:Taky mám nejraději řeckou... A egyptská taky není k zahození. Smile Severská je zvláštní...
Jo,jo na západní frontě klid jsem taky četl (taky se to dá specifikovat jako historický román) když se ti to líbilo, tak by se ti mohl líbit i král krysa (o japonským zajateckým táboře v Singapůru) taky je to docela depresivní, i když ne tak moc a Most přes řeku Kwai (ten se mi líbil kvůli tomu jak jsou tam výborně vylíčeny povahy jednotlivých postav, člověk je úplně vidí...
jinak Tuláka po hvězdách napsal Jack London další dobrá kniha od něj je Martin Eden...
Abych se přiznal tak jsem od konce léta nepřečetl jedinou knihu(málo času-hodně jsem překládal-Hannah Montanu stydím se, ale na něčem jsem musel začít a Dr. House), právě se to chystám napravit Stručná historie času od Stevena Hawkinga sice to není beletrie, ale zjednodušení moderní fyziky pro voly Very Happy ale co už... je mi přece jen 14 Very Happy
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Jan 2010, 00:36

Baal: Tak asi tomu nebudeš věřit, ale Stručnou historii času mám právě otevřenou před sebou Very Happy A není to tak lehké počteníčko, jak se na první pohled zdá, sice je mi už 19, ale i tak mi to dalo hodně zabrat Very Happy. Od Hawkinga už jsem četla Černé díry a budoucnost a to se mi taky líbilo. Osobně ti tyto knížky doporučuji, jsou opravdu zajímavé (i když se musíš při čtení hyper sousttředit Very Happy)
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Jan 2010, 00:41

Baal: Hmm, tak na 14 jsi fakt dost dobrý... Smile Za Hannah Montanu se nestyď, sice jsem to sám neviděl, akorát vím, že to je fenomén, ale pokud se to někomu líbí, tak proč to odsuzovat? Neodsuzuju ani mexické telenovely... Ať se na ně lidi klidně dívají, jsou od toho, aby se lidi zrelaxovali, ne aby se něco naučili. A navíc jak říkáš, nějak se začít musí...
Dr. House znám jen v češtině, nezlob se Wink, a je v ní, narozdíl od BBT, suprový.
Ještě ke knihám: já si chci zas přečíst Vánoční koledu od Dickense... Ale až přečtu ten Ztracený svět v podzemí...


Naposledy upravil Ďasík dne Sat 16 Jan 2010, 00:41, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 00:41

Kolikokoli napsal:Baal: Tak asi tomu nebudeš věřit, ale Stručnou historii času mám právě otevřenou před sebou Very Happy A není to tak lehké počteníčko, jak se na první pohled zdá, sice je mi už 19, ale i tak mi to dalo hodně zabrat Very Happy. Od Hawkinga už jsem četla Černé díry a budoucnost a to se mi taky líbilo. Osobně ti tyto knížky doporučuji, jsou opravdu zajímavé (i když se musíš při čtení hyper sousttředit Very Happy)

no jo kecal jsem není to zrovna lehký čtení, ale pro někoho jako Sheldona by to fyzika pro voly určitě byla Very Happy trošku na nic, že se to nedá moc dobře číst před spaním Very Happy vždycky čtu čtu čtu a najednou zjistim, že nemám páru co se říkalo na posledních 5 stránkách protože jsem byl moc unavenej abych to vnímal...
jinak řeckou mytologii mám asi taky ze všech nejradši. konec konců už asi v 5 letech jsem si hrál na Poseidóna Very Happy
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 00:43

Ďasík napsal:Baal: Hmm, tak na 14 jsi fakt dost dobrý... Smile Za Hannah Montanu se nestyď, sice jsem to sám neviděl, akorát vím, že to je fenomén, ale pokud se to někomu líbí, tak proč to odsuzovat? Neodsuzuju ani mexické telenovely... Ať se na ně lidi klidně dívají, jsou od toho, aby se lidi zrelaxovali, ne aby se něco naučili. A navíc jak říkáš, nějak se začít musí...
Dr. House znám jen v češtině, nezlob se Wink, a je v ní, narozdíl od BBT, suprový.
Ještě ke knihám: já si chci zas přečíst Vánoční koledu od Dickense... Ale až přečtu ten Ztracený svět v podzemí...

no neviděls ji... je to horší než ty telenovely Very Happy ale tak rozšířil jsem si slovní zásobu a naučil jsem se něco z "fucking english" a dr. house má opravdu skvělý dabing možná i lepší než originál, ale přece jen originál je o sérii napřed takže...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Jan 2010, 00:47

NTo je nejhorší, když čteš a najednou si uvědomíš, že vůbec nevíš, CO vlastně čteš Very Happy. To se mi právě u Hawkinga stává často. Z počátku, když píše o svém životě atp. tak si říkám "ááá, to je v pohodě, jak mohl někdo říct, že se to nedá pochopit?" A pak, až se dostanu k imaginárnímu času a strunám, tak musím být nadopovaná kofeinem, abych věděla, co se tam děje Very Happy.
Poseidón je borec, ale Hádes je stejně nejlepší.. záporáci a tejemní temní bohové mě přitahovali vždycky nejvíc Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Jan 2010, 00:52

To se mi stalo i u Harryho, že jsem dočetl stránku a musel ji číst znovu, takže u Hawkinga se vůbec nedivím. Very Happy
A souhlasím, Hádés a celá koncepce podsvětí (Kerberos, řeka Styx, Chárón) jsou nejlepší. Stejně jako v egyptské Anup.


Naposledy upravil Ďasík dne Sat 16 Jan 2010, 00:53, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ufimcef Sat 16 Jan 2010, 00:52

Kolikokoli napsal:Tak asi tomu nebudeš věřit, ale Stručnou historii času ...

Jen takovy upozorneni, tato kniha uz je pomerne zastarala a v nekterych vecech prekonana, taky ze uz je nejakych 20 let stara, ale co se mi na ni libi, je jak si Hawking vtipne pohrava s teorii o Bohu.
Ufimcef
Ufimcef

Znamení : Beran Had
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 38
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 27. 09. 09
Věk : 34
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 00:57

Ďasík napsal:To se mi stalo i u Harryho, že jsem dočetl stránku a musel ji číst znovu, takže u Hawkinga se vůbec nedivím. Very Happy
A souhlasím, Hádés a celá koncepce podsvětí (Kerberos, řeka Styx, Chárón) jsou nejlepší. Stejně jako v egyptské Anup.

nevíte kolik má Zeus nemanželskejch dětí?
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 00:57

Ufimcef napsal:
Kolikokoli napsal:Tak asi tomu nebudeš věřit, ale Stručnou historii času ...

Jen takovy upozorneni, tato kniha uz je pomerne zastarala a v nekterych vecech prekonana, taky ze uz je nejakych 20 let stara, ale co se mi na ni libi, je jak si Hawking vtipne pohrava s teorii o Bohu.

proto od něj mám i teorii všeho a vesmír v kostce, který jsou novější...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru