Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

+10
R&omize
vetka.M
bodomkes
Tarran
mortiik
Kuromaru
Ufimcef
baal666
Ďasík
Kolikokoli
14 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Jan 2010, 00:58

Baal: Hoooodně. Ale vybavuje se mi jen Héraklés...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Jan 2010, 00:58

Jo, je už hodně stará, vydání, které mám, je z roku 1987(!) a je pravda, že se mnoho věcí od těch dob změnilo, ale stejně je to velice přínosná kniha... a ty části o Bohu jsou nejlepší Very Happy. Tedy hned po úžasném obrázku 2D psa s kostí v žaludku Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 01:01

Ďasík napsal:Baal: Hoooodně. Ale vybavuje se mi jen Héraklés...

taky,taky. kažopádně je Zeus otcem nejlepšího uklízeče co kdy "žil" nevím proč se nějakej čistící přípravek nejmenuje Herakles Very Happy uklidit cely ty staje za takovou chvilku Very Happy
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 01:03

Kolikokoli napsal:Jo, je už hodně stará, vydání, které mám, je z roku 1987(!) a je pravda, že se mnoho věcí od těch dob změnilo, ale stejně je to velice přínosná kniha... a ty části o Bohu jsou nejlepší Very Happy. Tedy hned po úžasném obrázku 2D psa s kostí v žaludku Very Happy
mne se nejvic libi 2D zobrazeni 4D vesmíru, čověk si to dokáže potom hodně dobře představit Very Happy
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Jan 2010, 01:05

baal666 napsal:nevíte kolik má Zeus nemanželskejch dětí?

Našla jsem parádní rodokmen řeckých bohů... měli by tam být téměř všicni bohové i nestvůry...
O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Genealogieeckchboh.th
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Jan 2010, 01:07

baal666 napsal:
Kolikokoli napsal:Jo, je už hodně stará, vydání, které mám, je z roku 1987(!) a je pravda, že se mnoho věcí od těch dob změnilo, ale stejně je to velice přínosná kniha... a ty části o Bohu jsou nejlepší Very Happy. Tedy hned po úžasném obrázku 2D psa s kostí v žaludku Very Happy
mne se nejvic libi 2D zobrazeni 4D vesmíru, čověk si to dokáže potom hodně dobře představit Very Happy

Já věřím, že existuje minimálně 10 rozměrů Very Happy, To už je horší na představu Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Jan 2010, 01:08

Kolikokoli napsal:Našla jsem parádní rodokmen řeckých bohů... měli by tam být téměř všicni bohové i nestvůry...
Bomba! Very Happy To si někdy prostuduju. Wink
A těch rozměrů podle mých kolegů astrofyziků existuje prý přinejmenším 11. Ale ještě mi to ani jeden z nich nedokázal. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Jan 2010, 01:12

Určitě je alespoň 10 a víc rozměrů, jinak by přece nevycházely všecky ty rovnice Laughing
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 01:14

Ďasík napsal:
Kolikokoli napsal:Našla jsem parádní rodokmen řeckých bohů... měli by tam být téměř všicni bohové i nestvůry...
Bomba! Very Happy To si někdy prostuduju. Wink
A těch rozměrů podle mých kolegů astrofyziků existuje prý přinejmenším 11. Ale ještě mi to ani jeden z nich nedokázal. Very Happy

to jo já mluvím o těch dokázanejch...

a ten rodokmen je super akorát jsem tam nepochopil jednu věc podle jednoho spojení to vypadá, že Hermes měl s Diem Maiu Very Happy ale asi spíš měl Zeus s Maiou Herma...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 01:15

Kolikokoli napsal:Určitě je alespoň 10 a víc rozměrů, jinak by přece nevycházely všecky ty rovnice Laughing
co kdyz jsou spatne zatím jsem teda neslysel o nicem co by dokazovalo teorii strun, superstrun ani M teorii...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 01:18

já musím jít spát: Segra má zítra narozky a já budu péct dort, tak abych ho stihl v termínu...
tak čau...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Jan 2010, 01:19

A vo tom to je! Very Happy Podle mě to ani s našima současnýma znalostma dokázat nejde... Jo a dobrou Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Jan 2010, 01:21

Vždycky od každýho jde jedna čára, která se pak dělí na dvě (matka a otec). Zeus + Maia = Hermes Smile

O teorii strun, superstrun atd. nic moc nevím (jen definici právě od Hawkinga). Nejsem astrofyzik, i když mě vesmír láká... Přijde mi tak krásný a tajemný, jako kdyby byl stvořen jen proto, abychom ho mohli zkoumat... Letět tak jednou do vesmíru... cheers

Jinak: Dobrou lidičky Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ufimcef Sat 16 Jan 2010, 01:22

Tohle fakt chce nejaky sraz.
Ufimcef
Ufimcef

Znamení : Beran Had
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 38
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 27. 09. 09
Věk : 35
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Jan 2010, 01:24

Tak a já jsem teď na vážkách, co udělat s tímhle naším bezva rozhovorem, který nemá s titulkama k BBT nic spolecneho... Very Happy Very Happy Very Happy Buď ho tu nechám, nebo ho budu muset nějak přesunout do Pokecu... No, ještě uvidím.
Mějte se

EDIT: Tak jsem to nakonec přesunul sem... A je na Vás všech, abyste se přidali, a tenhle super pokec mohl pokračovat. Máte oblíbenou knihu? Nebo se vám líbí nějaká mytologie (nebo jen pověst, příběh, božstvo)? Nebo se snažíte porozumět Vesmíru? Sem s tím! Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  baal666 Sat 16 Jan 2010, 12:26

Ufimcef napsal:Tohle fakt chce nejaky sraz.

přesně... někdo řekněte místo(nějaká hospoda v Praze) den a čas a řek bych, že se nás pěkných pár sejde... Udělal bych to ale nejsem z Prahy a moc to tam neznám...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kuromaru Wed 03 Mar 2010, 18:08

Ja viem, trochu mimo temu, ale.. nasiel som Strucnu historiu casu!!!
Som tak rad.. cheers king
Kuromaru
Kuromaru

Počet příspěvků : 19
Bodů : 21
Reputace : 0
Datum registrace : 03. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Thu 06 May 2010, 20:50

Lidi, díky těm, kteří mi drželi palce na psané maturitě (mám 1 Very Happy). Zítra mě čekají přijímačky na masárnu, tak snad to dopadne dobře Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  mortiik Sat 05 Feb 2011, 08:20

Tak trosku nekromancie, ale je skoda, ze topic o knizkach upada..docela bych uvital nejaky ty knizni tipy.

Zminil tu uz nekdo Pratchetta? jeden z mych oblibenych, a zacina byt i tak vseobecne popularni.
Cetl nekdo Nation? ja se k tomu jeste jaksi nedostal. Nechci spoilery, jen tak vseobecny dojem z knizky.

A coz takhle Gaiman? ja se k nemu dostal prave pres Good Omens (spoluprace s TP) a momentalne jsem ve stavu fascinace Sandmanem, precteny 4 svazky a uz se nemuzu dockat, az se dostanu zas do knihovny, ustecka ma snad vsechny v originale.
(teda musim rict, s tou Smrti celkem opisuje od TP, nekdy mam pocit, ze i doslova, ve tretim svazku(pokud me pamet neklame) se objevil jeden monolog, o kterym bych prisahal, ze jsem ho uz videl nekde v knizce ze Zemeplochy)

A do tretice zminim A.C.Clarka, ten psal uzasny veci (i kdyz teda nemam rad ty knizky, co napsal "v kooperaci" hlavne 3001 a pokracovani serie o Ramovi)

mortiik

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 05. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Tarran Tue 17 May 2011, 14:52

k dobrym pribehum... ja mel celkem stesti, nase cestinarka nas sice ty nejlepsi neucila (prece jen to bylo pro tridu, ktera byla plna literarnich ignorantu), ale obcas mi dala tip na nejake dobre ctivo stranou. Bohu dik. Ale u nekterych autoru men opravdu stve, jak se jejich tvorba skoro nevyklada, nebo jen par omezenych veci... Kdo zna z kiplinga vic, nez jen Knihy dzungli (ktere jsou sice uzasne, ale zbytek tvorby je take genialni)? Kdo sklysel od orwela krom farmy zvirat a 1984 take o Holdu katalnsku (fakt doporuucju tem , kdo chteji neco vedet o valce ve spanelsku). Kdo zna z romantiku treba Polidoriho a jeho Upira, ktery mi prisel lepsi nez Frankenstein...
Krom zde uz uvedenych autoru bych mel par vlastnich doporuceni: George R.R martin- pisne ledu a ohne jsem bohuzel necetl, ale jeho sci-fi je sice moraliozujici ale pomerne fajn.. vyborne jsou Tufova dobrodruzstvi... Dal z klasickych fantasy andres poul- Tri srdce tri lvy..je toho spousta

Tarran

Počet příspěvků : 6
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Kolikokoli Tue 17 May 2011, 15:07

Já s češtinářskou literaturou skončila poté, co učitelka řekla, že Verne nepřinesl do literatury nic nového a učit se o něm tudíž nebudeme Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  bodomkes Tue 17 May 2011, 15:21

Koli: No to snad ani ne. Shocked Ale češtinářky obecně jsou někdy fakt ničitelky dobrých autorů/příběhů. Už jen výběr četby je mnohdy napovídající.. Naše češtinářka nám zase kolikrát totálně překroutila děje. Díkybohu, že nás pár ve třídě bylo, kteří ji byli schopni opravit, protože jinak by na ostatních spáchala nenávratné škody... (což se jí ale podařilo ve filosofii, poněvadž učila i zsv Very Happy) Například Kdo chytá v žitě od Sallingera vyprávěla tak, že z Holdena vznikl "vzorný student, co se těší domů". Ponechme stranou, že vyprávěla spíš děje než myšlenky ... Very Happy (ve filosofii zase náboženské návyky, ne základní principy a důvody, proč to vzniklo a proč to a to dělají.... -__-)
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Tarran Tue 17 May 2011, 15:53

Very Happy Very Happy u nas se cestinarka prilis kriklaveho bajeni nedopoustela, byl nas tam par, co jsme byly ochotni ji okamzite opravovat:D Dobre pribehy nastesti nenicila, spis je nestihala (naucit neco tu absloutni vetsinu tridy, ktera se knihy dotkla jen pod hrozbou krutych represi bylo dost casove narocne a primarne nas mela nucit necov do maturity). Zato obcas mela dobry kecy pri pujcovani nekterych knih z knihovny- napr. kdyz jsem si pujcoval Gellnerovi basne- chvili na mne tak koukala, pak zavrtela hlavou a rika- "no, ja ti to teda pujcim, ty jsi tak cynicky, ze uz to ani gellner nezhorsi"Very Happy

Tarran

Počet příspěvků : 6
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  bodomkes Tue 17 May 2011, 16:30

Very Happy Very Happy Very Happy
To my měli normálně knihovnici ve školní knihovně, takže ta k tomu obvykle poznámky neměla. Problém byl, když tam přišla naše češtinářka něco kopírovat...to jsem někdy i strávila kus přestávky schovaná mezi regály. Very Happy (Protože se mi to párkrát nepovedlo, tak jsem si na to pak začala dávat pozor... Smile) A je pravda, že většina studentů se na četbu/knihy dívá jako na infekční nemoc. Laughing Škoda, že je tolk lidí tak líných, že je pro ně snažší sehnat film...
Mimochodem, čirou náhodou, znáte tu někdo Dannyho Newmana a jeho Mořičvíl? Je to český fantasy autor, který byl vydáván v edici Pevnost. Wink Pro mě je to "český Pratchett"; ještě ironičtější, proto ještě cennější. Ale znám asi jen tři lidi (včetně sebe), kdo ho četli... Crying or Very sad
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Tarran Tue 17 May 2011, 16:35

Moricvil? genialni prca:D u toho jsem se smal tak, ze jsem spadnul z postele... Cetla jsi pokracovani, co nedavno vyslo?

Tarran

Počet příspěvků : 6
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :) - Stránka 2 Empty Re: O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice :)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru