Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

+10
ogedeikhan
Strix
avril444
Ďasík
Kolikokoli
riverko
dutohlavrimmer
JohnDoeX
pka
Admin
14 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Admin Mon 11 Jan 2010, 22:59

Titulky ke stažení

HDTV - finální verze
720p - původní verze

Zde jen diskuse k titulkům...
Diskuse k epizodě ZDE

úterý, 21:00: Zdravím všechny a přeju Vám všechno nejlepší v novém roce. Po vánoční pauze tu opět máme Big Bang Theory. Dnešní díl byl podle mě skvělý, vtipný, dokonce i Sheldon nebyl otravný, a můj oblíbenec Raj dostal prostor, který si zaslouží. Smile Překlad už tak skvělý nebyl, bylo v něm hodně názvů, rýmů, jedna básnička a poprvé za celou dobu, co překládám BBT, jsem musel udělat vysvětlivky...

Dnes bych chtěl poděkovat:
- svým kolegům dArtovi a KaRLoSovi za spolupráci na překladu,
- Deckardovi za pomoc s oříšky, kterých dnes bylo víc než dost, a básničku Green Lanterna,
- Kolikokoli za rýmovačku s oblekem,
- yossarianovi za podporu a
- GeekShopu za trička, kterýma nás sponzorovali...

Jako obvykle, zítra vydám první korektury a ve čtvrtek finální verzi. Do té doby pište své připomínky a bavte se u dnešní BBT. Smile Ďasík

P.S.: A jako obvykle jsem to tu trochu vyčistil od předtitulkových příspěvků...

středa, 22:00 - 1. korektury titulků (info dole na této stránce)
čtvrtek, 21:00 - finální verze titulků (info na druhé stránce tohoto tématu)


Naposledy upravil Admin dne Thu 14 Jan 2010, 22:39, celkově upraveno 4 krát

Admin
Admin

Počet příspěvků : 175
Bodů : 519
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

https://bigbangtheory.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  pka Tue 12 Jan 2010, 12:39

rudyboy napsal:http://www.addic7ed.com/original/23974/0
http://www.addic7ed.com/serie/The_Big_Bang_Theory/3/12/The_Psychic_Vortex

pka

Počet příspěvků : 82
Bodů : 88
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  JohnDoeX Tue 12 Jan 2010, 22:03

73 prekryvani s predchozim titulkem
JohnDoeX
JohnDoeX

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 14
Bodů : 16
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  dutohlavrimmer Tue 12 Jan 2010, 22:59

Titulky kvalitní jako vždy, jen přihodím námět do diskuze.

Green Lantern- několikrát jsem viděl překlad "Zelený lampáš", nejspíš se tak budejmenovat v české distribuci i připravovaný film.
kód:
http://www.csfd.cz/film/256183-green-lantern/zajimavosti/
Nestálo by za úvahu ho psát česky? Mě osobně se to velmi líbí.

Flatland- do češtiny se překládá jako "Plochozemě"(google). Český název mi přijde takový poetičtější.

dutohlavrimmer

Počet příspěvků : 13
Bodů : 15
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  riverko Tue 12 Jan 2010, 23:05

Ahoj,
díky za super titulky, fakt obdivuju tu práci :-) Jen drobnost - ca 17:35 - "You don't wanna mess with voodoo" bych řekl že je spíš něco jako "Nechtěj si něco začínat s voodoo" - ale to jsem spíš už jen hnidopich :-)

riverko

Počet příspěvků : 11
Bodů : 11
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 12 Jan 2010, 23:27

Finština

325 Ryp leet => Viinirypäleet (Hrozny)
To vstupte se taky určitě píše jinak.. ale prvně to musim najít Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Tue 12 Jan 2010, 23:34

Kolikokoli: Když se ti bude chtít, koukni i na tu indickou Rajovu větu, tu jsem střelil úplně od boku, protože nebyla v anglických titulcích...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 12 Jan 2010, 23:46

Tak,
327 sis n. => sisään! (vstupte!)

334 Djo gii kadecar => jō bhī karēgā
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  avril444 Wed 13 Jan 2010, 00:27

Ahoj asi to jde jenom me, ale po uvodu sou titulky o 5 vterin dopredu.. nevite co s tim?:// dik

avril444

Počet příspěvků : 3
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 04. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Wed 13 Jan 2010, 00:59

avril444 napsal:Ahoj asi to jde jenom me, ale po uvodu sou titulky o 5 vterin dopredu.. nevite co s tim?:// dik
Možná máš titulky pro špatnou verzi, jedny jsou pro cca 175 MB verzi, další jsou pro 720p verzi (ta by měla mít asi 350 MB, to nevím jistě)...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Strix Wed 13 Jan 2010, 01:01

Čau,

díky moc za titulky Smile Jsem opravdu rád, že tenhle vlak, na kterým jsem taky ujel pár stanic, jede dál a pořád plnou parou. Jen tak dál!

K dnešnímu překladu jen jedna poznámka "Venku je dobré." není česká věta - tady mi doslovnost překladu nepřijde namístě - sice to od úplné nesmyslnosti zachraňují ty uvozovky, ale stejně - dal bych normálně "Venku je dobře." Jinak (přinejmenším) dobrá práce Wink Mějte se.
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Díky za super titulky, pár návrhů, kde mi to nejvíc "dřelo" :-)

Příspěvek  pka Wed 13 Jan 2010, 12:30

18 - na salátovém baru
28 - Jo. Já a Leonard už nebudeme mít žádné bezstarostné staromládenecké večery.
35 - Ó, ano. Právě jsem zjistil,
36 - že na disku nemám dost místa pro oddíl s Linuxem,
37 - proto ho celý zazálohujeme,
38 - přeformátujeme ho a pak přeinstalujeme všechny operační systémy.
41 a 42 analogicky
44 - No, pochopil jsem,
61 - je tu pocta swingu v hlavním sále poblíž Macy's.
přimlouvám se za Plochozemi
s tím "Venku" taky něco udělejte :-)
130 - i za velmi malou pravděpodobnost, že se dostaneš na druhou metu?
138 - Deník Anny Frankové nad kuželkářskou dráhou.
196 - A jakou mám funkci(/roli) jako "parťák"?
199 - Co je to za hru?
230 - Tak, o čem se budeme bavit?
237 - Jasně, ale když to nechápeš
243 - Co tvoje ryba?
256 - Jak se dnes večer máte?
257 - Opravdu nepříjemně.
263 - Chceš tu rybu?
265 - A nejsem kvůli tomu vědma!
301 - Ukážu ti jiný způsob, jak se na to dívat.
313 - své intelektuální integrity (duchovní celistvosti)
337 - Poslouchej, dostal jsem esemesku od té holky Abby
355 - žádost, dovolání,
376 - co jsi byl nejprotivnější osoba
377 - na rande ve čtyřech, kde byl i Howard Wolowitz?

pka

Počet příspěvků : 82
Bodů : 88
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  ogedeikhan Wed 13 Jan 2010, 14:24

Kolikokoli napsal:Finština

325 Ryp leet => Viinirypäleet (Hrozny)
To vstupte se taky určitě píše jinak.. ale prvně to musim najít Very Happy

hrozny (pl.) = rypäleet
ogedeikhan
ogedeikhan

Znamení : Střelec Pes
Počet příspěvků : 67
Bodů : 76
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09
Věk : 53
Místo : pryn, mérän

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 13 Jan 2010, 18:57

ogedeikhan napsal:
Kolikokoli napsal:Finština

325 Ryp leet => Viinirypäleet (Hrozny)
To vstupte se taky určitě píše jinak.. ale prvně to musim najít Very Happy

hrozny (pl.) = rypäleet

Pardon, Viinirypäleet je hroznové víno... ale ty tostatní věci, jsem snad přeložila dobře Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty 1. korektury titulků

Příspěvek  Ďasík Wed 13 Jan 2010, 23:38

Ahoj, právě jsem dodělal 1. korektury titulků k HDTV (720p musí někdo přečasovat a já to nebudu Wink) a můžete si je už stáhnout...

Dneska jsem opravil skoro všechno, co jste chtěli, akorát některé od pka ne, jak je zvykem... Smile

Neopravil jsem tedy:
36 - že na disku nemám dost místa pro oddíl s Linuxem, ... nechal jsem 'svém disku', nevidím v tom problém
41 a 42 analogicky ... nechal jsem 'Nuže, já udělám úplnou zálohu svého disku', jinak zbytek opraven
44 - No, pochopil jsem, ... 'vyrozuměl jsem' je mnohem lepší
130 - i za velmi malou pravděpodobnost, že se dostaneš na druhou metu? ... dal jsem 'i kvůli velmi malé pravděpodobnosti'
138 - Deník Anny Frankové nad kuželkářskou dráhou. ... jsem proti přechylování jmen, i 'Anne Frankové' je na mě moc, ale to ještě ustojím. Ale 'Anne' na 'Anny' měnit rozhodně nebudu
243 - Co tvoje ryba? ... nechal jsem 'Jaká je tvá ryba', je to v pohodě
257 - Opravdu nepříjemně. ... to jsem nakonec opravil, ale ještě si to rozmyslím, nikdy bych neřekl, že se cítím nepříjemně, nepříjemně na mě může akorát tak něco působit...
263 - Chceš tu rybu? ... nechal jsem 'Chceš svou rybu?' - ty prostě nemáš rád přivlastňovací zájmena, jinak si to nedokážu vysvětlit
265 - A nejsem kvůli tomu vědma! ... nechal jsem 'Nedělá to ze mě vědmu", je to lepší
301 - Ukážu ti jiný způsob, jak se na to dívat. ... nechal jsem 'jak na to nahlížet', je to lepší
337 - Poslouchej, dostal jsem esemesku od té holky Abby ... nechal jsem 'psala mi ta holka Abby', to je tisíckrát lepší
376 - co jsi byl nejprotivnější osoba ... musí být 'nejprotivnější osobou', je to kým, čím, a ne kdo, co

Tak to je pro dnešek všechno, zítra vydám finální verzi... Mějte se
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 13 Jan 2010, 23:49

Ďasíku s tvými korekturami souhlasím, ale v případě Deníku Anne/Anny Frankové, se musím zastat pka. Správný český název pod kterým je tato kniha u nás vydávána, je "Deník Anny Frankové."
Myslí, že pokud existuje určitý český ekvivalent názvu knihy (či jiného díla apod.), pak by se měl užívat tento ekvivalent (přestože to někdy zní divně).
Jde o to, že některá jména už se určitou dobu u nás používají, tak "zdomácněla." Stejně jako nikdo neřekne Friedrich Engels, ale vždy jen Bedřich Engels. Neřekneš "Tato kniha je od Friedrich Engelse" ale "tato kniha je od Friedricha/Bedřicha Engelse." (Trochu zláštní příklad, vím, ale nic jiného mě nenapadlo Laughing )

Ale jinak jsou titule jako vždycky parádní Wink
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  pka Thu 14 Jan 2010, 11:26

Ďasík napsal:Ahoj, ... Dneska jsem opravil skoro všechno, co jste chtěli, akorát některé od pka ne, jak je zvykem... Smile
*** Žádný problém, prostě Ti nevadí anglicismy - používání anglických větných a slovních vazeb a anglických prvků v gramatice, stylistice a pravopisu.. :-)

Neopravil jsem tedy:
138 - Deník Anny Frankové nad kuželkářskou dráhou. ... jsem proti přechylování jmen, i 'Anne Frankové' je na mě moc, ale to ještě ustojím. Ale 'Anne' na 'Anny' měnit rozhodně nebudu
*** legrační, jak můžeš být proti české gramatice :-) v 367 se oháníš skloňováním, a Annu skloňovat nechceš Smile Čeština na rozdíl od např. angličtiny je flexní jazyk, ve srovnání s angličtinou má daleko modernější a rozvinutější gramatiku, tak proč ji nepoužívat?-)
263 - Chceš tu rybu? ... nechal jsem 'Chceš svou rybu?' - ty prostě nemáš rád přivlastňovací zájmena, jinak si to nedokážu vysvětlit
*** angličtina a některé jiné jazyky používají přivlastňovací zájmena daleko více než čeština, poslechni si někdy třeba "S italem v kuchyni" ... nadmíra přivlastňovacích zájmen zní cize
376 - co jsi byl nejprotivnější osoba ... musí být 'nejprotivnější osobou', je to kým, čím, a ne kdo, co
... Mějte se

pka

Počet příspěvků : 82
Bodů : 88
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Manatus Thu 14 Jan 2010, 21:44

Line segment je česky úsečka a dokonce je ženského rodu Very Happy.
(116 čárový segment -> úsečka)
Manatus
Manatus

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 31
Bodů : 33
Reputace : 0
Datum registrace : 27. 09. 09
Místo : Praha

http://manatus.deviantart.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty finální verze titulků

Příspěvek  Ďasík Thu 14 Jan 2010, 22:28

Ahoj, tak jsem právě dokončil finální verzi titulků. Opravil jsem ještě pár drobností, mezi nimi i Annu a úsečku (tu jsem chtěl opravit už v prvních korekturách, ale zapomněl jsem na ni). Wink

A teď ještě k té slavné české gramatice. Smile Nejsem proti ní, jen proti některým jejím úchylkám, o kterých jsem tu už několikrát psal, jako jsou "vÝhybka", "vÝjimka" a přechylování cizích jmen... Co se Anny týče, nakonec jsem to opravil, protože to u nás (aspoň podle Kolikokoli) bylo vydáno pod tímhle jménem. Jinak bych to ale nechal tak, protože to není [Ana], ale [En], takže "Deník [En] Frankové", tudíž je to úplně jiné jméno...
A k tomu Friedrichovi, vím, že někteří používají Bedřich, ale nevím, nevím. Říct, že známý filosof se jmenoval Bedřich Nietzsche, tak se budu válet po podlaze smíchy. Very Happy U Engelse jsem ani nevěděl, jaké měl křestní jméno, takže tam mi to nevadí...

Jinak ale moc děkuju za všechny návrhy a omlouvám se, jestli s vámi občas nesouhlasím, ale některé z nich mi prostě přišly buď zbytečné nebo moc násilné. To je tedy všechno, příští úterý musím jet pryč, takže budou s Deckardovou pomocí překládat dArt a KaRLos, tak na ně buďte hodní. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  baal666 Thu 14 Jan 2010, 23:35

mohl bych pomoct s překladem dalšího dílu?
house má pauzu a já nemám co překládat...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  ogedeikhan Fri 15 Jan 2010, 09:39

Ďasík napsal:Co se Anny týče, nakonec jsem to opravil, protože to u nás (aspoň podle Kolikokoli) bylo vydáno pod tímhle jménem. Jinak bych to ale nechal tak, protože to není [Ana], ale [En], takže "Deník [En] Frankové", tudíž je to úplně jiné jméno...

eh? to děvče bylo židovského původu, narozené v německu a jmenovala se annelies marie frank čiliž anne frank, takže žádná [en] ale [ane], páč se to čte německy, ne inglišsky... Evil or Very Mad nebo ne? scratch

jo, a z křížkem po funuse, páč jsem hulka viděl až včera večer (abys si zvedl NQ - nerdish quotient). puny human je dabováno jako lidský červ.
ogedeikhan
ogedeikhan

Znamení : Střelec Pes
Počet příspěvků : 67
Bodů : 76
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09
Věk : 53
Místo : pryn, mérän

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Fri 15 Jan 2010, 12:26

ogedeikhan napsal:to děvče bylo židovského původu, narozené v německu a jmenovala se annelies marie frank čiliž anne frank, takže žádná [en] ale [ane], páč se to čte německy, ne inglišsky...
jo, a z křížkem po funuse, páč jsem hulka viděl až včera večer (abys si zvedl NQ - nerdish quotient). puny human je dabováno jako lidský červ.
No, každopádně by se ani to [ane] nemělo skloňovat, a o to mi šlo především... Smile Ale dík za info, já to nikdy nečetl, takže jsem o jejím původu nic nevěděl.
A Hulka možná opravím, až budu dělat revizi třetí série.

baal666: Zeptám se kluků a dám ti pak vědět. Každopádně dík za nabídku. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  pka Fri 15 Jan 2010, 16:57

Ďasík napsal:No, každopádně by se ani to [ane] nemělo skloňovat, a o to mi šlo především... Smile
Fakt nechápu, kde se tahle čistě ideologická protiskloňovací a nepřechylovací mánie bere, s gramatikou a jazykovědou má tohle politické třeštění pramálo společného. Čeština je jazyk flexní, pokud do českého jazykového systému převádíme cizojazyčný text, musí se ženská jména přechylovat a skloňovat, jinak jim upíráme plnohodnotnou existenci v rámci češtiny. Skalní nepřechylovači by měli v českých textech psát ruská jména azbukou, čínská a japonská ve znacích, London a a M(přehlasované u)nchen atd. :-)))
Pokud byste chtěli být konzistentní, mělo to být "Deník Anne Frank" :-) Ale přechýlit a skloňovat příjmení a neskloňovat jméno je superkočkopes :-)
Jinak hlavně zdraví, jak jsem už mockrát napsal, poměr rychlost/kvalita překladu je obdivuhodný ...

pka

Počet příspěvků : 82
Bodů : 88
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  baal666 Fri 15 Jan 2010, 17:27

díky, doufám, že mě vezmou...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Fri 15 Jan 2010, 18:24

pka napsal:Fakt nechápu, kde se tahle čistě ideologická protiskloňovací a nepřechylovací mánie bere, s gramatikou a jazykovědou má tohle politické třeštění pramálo společného. Čeština je jazyk flexní, pokud do českého jazykového systému převádíme cizojazyčný text, musí se ženská jména přechylovat a skloňovat...
Jinak hlavně zdraví, jak jsem už mockrát napsal, poměr rychlost/kvalita překladu je obdivuhodný ...
Pro mě to rozhodně není nic ideologického, natož pak politického. Já jsem naprosto apolitický člověk a jsem rád, že vůbec vím, kdo je prezidentem a kdo premiérem. Poslední volbu prezidenta jsem omylem zapnul a sledoval a byla to větší sranda než Big Bang Theory. Very Happy A kdyby někde hluboko mě nebylo zafixované, že chodit k volbám je správná věc, ani bych nevolil, stejně nic (resp. skoro nic) neovlivním a nezměním... Smile

To s tím přechylováním je jen můj názor, prostě si o všech pravidlech slepě nemyslím, že jsou dobrá, jen proto, že se na nich v Akademii věd nebo kde shodli... Za těch deset let, co dělám různé korektury, jsem si prostě udělal na některé úchylky v češtině negativní názor. Snažím se ale i tato nesmyslná pravidla dodržovat (píšu třeba výhybka a ne vyhýbka, i když je to podle mě totální úlet). A i samotná čeština nemá někdy v těchto pravidlech jasno, ještě jsem u nás třeba neviděl dopravní ukazatel, na kterém by bylo napsáno "Vídeň 150 km". Vždycky tam bude "Wien 150 km", protože to je jediný správný název... Jo a k tomu, proč jsem nedal Anne Frank, to byl čistě pud sebezáchovy, za to byste mě ukamenovali. Very Happy Very Happy Very Happy Navíc nejsem až tak ortodoxní, jen říkám "když už přechylovat, tak s mírou a ne přechylovat a skloňovat všechno, co jde, jen proto, že čeština je moderní jazyk"...

Každopádně by mě celkem zajímalo, čím se živíš nebo co studuješ, já studuju informatiku, na češtinu mám přirozený jazykový cit, ale nikdy bych ji studovat nechtěl... I kvůli tomu, že součástí by byla literatura a já čtu horory, detektivky a fantasy, což jsou žánry ne moc podporované literárními odborníky. A klasiku moc nemusím (i když si občas nějakou přečtu taky). EDIT: tahle zmínka o literatuře vyvolala několikahodinový pokec, který jsem přesunul do tématu O knihách, příbězích, mytologiích... a dokonce i fyzice

A ještě jednou díky za pochvaly, jsem rád, že má naše práce takové ohlasy. Smile

Edit: Jo a ještě k těm písmům - transkripce nemá s přechylováním nic společného, to jméno se bude v azbuce, latince i alfabetě (i dalších písmech) vždy číst stejně a žádné z nich k tomu jménu nepřidá něco, co tam nepatří (např. -ová) Wink A mně by azbuka ani alfabeta problémy nedělaly, umím je přečíst. S čínskými znaky už by to bylo horší... Very Happy


Naposledy upravil Ďasík dne Sat 16 Jan 2010, 02:36, celkově upraveno 3 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru