Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

+10
ogedeikhan
Strix
avril444
Ďasík
Kolikokoli
riverko
dutohlavrimmer
JohnDoeX
pka
Admin
14 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Garcy Fri 15 Jan 2010, 20:51

Je tam "salad BALL", ne salad BAR, tj ne na "salatovem baru", ale u/nad salatovou MISKOU/MÍSOU!

Edit by Ďasík - odpověď (původní příspěvek s odpovědí jsem musel přesunout do jiného tématu): Rozhodně se jedná o salad BAR, bylo to i v anglických titulcích a Leonard dost jasně říká [ba] (oni r prostě neumějí vyslovit Smile). Taky by mě zajímalo, jak by sis představoval(a), že si to rozdají nad miskou salátu, to je podle mě neproveditelné. Smile Navíc miska je bowl, ale to už je detail a neber to nijak zle... Wink

Garcy

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 15. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Garcy Fri 15 Jan 2010, 22:33

jak urcite moc dobre vis, anglicke titulky nedelaj nikdy amici, dela to vzdycky nekajek rusak, nebo ind. to jsem myslel ze je vseobecne znamo.
je to zazita expresse rika se salad ball (a to jako nad hlavou salatu, tj proste nad miskou, vim ze bowl je miska, ale tohle se rika proste nad salatem) ... tj rika se treba smtng over salad ball atd.
naprosto jasne nerika bar, opravdu se na me nezlob. ano amici R nakonci takto nerikaji, ale intonace slova BAR je zcela odlisna od tohoto

Edit by Ďasík - odpověď (stejný důvod jako v předchozím příspěvku): stojím si pořád za salátovým barem, byl i v jiných seriálech... Ale pokud se tě pka, Kolikokoli nebo kdokoli jiný z těch, co tu pravidelně přispívají, zastane, budu uvažovat o tom, že to změním. Zatím tedy ne, ale každopádně díky za připomínku.

Garcy

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 15. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Satan Sat 16 Jan 2010, 00:25

Garcy napsal:jak urcite moc dobre vis, anglicke titulky nedelaj nikdy amici, dela to vzdycky nekajek rusak, nebo ind. to jsem myslel ze je vseobecne znamo.
je to zazita expresse rika se salad ball (a to jako nad hlavou salatu, tj proste nad miskou, vim ze bowl je miska, ale tohle se rika proste nad salatem) ... tj rika se treba smtng over salad ball atd.
naprosto jasne nerika bar, opravdu se na me nezlob. ano amici R nakonci takto nerikaji, ale intonace slova BAR je zcela odlisna od tohoto
1. Upozornuji, ze jsem anglicke titulky nevidel.
2. Leonard rika "We are planning to have sex right on the salad bar."

Leonard rika naprosto jasne a zretelne "séled bár" a ne "séled ból". "Rozdat si to na baru" je celkem rozsirena fraze, "rozdat si to na misce" oproti tomu nikoliv (pricemz je to i v praxi neproveditelne, ze).

Case closed.

Satan

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 16. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Jan 2010, 00:29

Satan: Tak tohle bylo fakt úžasně podané. Very Happy Díky moc za podporu. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  pka Mon 18 Jan 2010, 15:10

Ďasík napsal:Každopádně by mě celkem zajímalo, čím se živíš nebo co studuješ, já studuju informatiku, na češtinu mám přirozený jazykový cit ...
Jedna z mých profesí je překladatel, odborné (hlavně IT) literatury z angličtiny a němčiny, beletrie jen z němčiny, na češtinu i překladatelské řemeslo mám (kromě přirozeného jazykového citu:-) coby školitele jednoho z nejlepších českých překladatelů :-)))

pka

Počet příspěvků : 82
Bodů : 88
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Mon 18 Jan 2010, 17:45

Myslel jsem si to... Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Phychic Vortex [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru