Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zdroj stahování

+7
ludvik
tx
Ďasík
NoMouse
hojava
minnie
KilianD
11 posters

Goto down

zdroj stahování Empty zdroj stahování

Příspěvek  KilianD Fri 11 Mar 2011, 20:44

Ďasík na hlavní stránce napsal:A torrenty ani tak nemám moc v lásce, protože nejsou moc košer...
Ďasíku, zajímalo by mě, jaké máš výhrady k torrentům. Jsou různé způsoby získávání "ilegálního" obsahu, které se v technické rovině liší, ale po stránce morální jsou imho všechny stejné.

Pozn.: rozhodně tu nechci vířit diskuzi o legálnosti/nelegálnosti toho či onoho, jedná se mi čistě o to, proč torrenty nejsou košer.
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  minnie Fri 11 Mar 2011, 20:59

no, v zásadě k torrent klientech sdílíš - to znamená že stahuješ, ale na druhé straně poskytuješ data ke stažení. samozřejmě pokud nejsi vyloženě bfu, zvládneš si to nastavit tak abys sdílel pouze legální data, nebo vůbec nic.. a pak jsi z obliga, ale ne každý ví že to má udělat.. a navíc při offline sdílení máš stabilní rychlost stahovaní, nemusíš čekat až se připojí kdokoliv další, líp se vyhledávají například postarší klubové filmy (oproti tomu na torrentech můžeš narazit na zlatý důl - člověka s naprosto neuvěřitelnou filmotékou..) a tak Smile za sebe mám radši share-servery, ale je to na každém.. Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  KilianD Fri 11 Mar 2011, 21:26

minnie, tvou odpověď chápu tak, že je košer data stahovat, ale není košer je odesílat. A to mi nedává žádný smysl scratch
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  hojava Fri 11 Mar 2011, 21:28

Jenže právně to tak je, stahovat je legální, jen poskytovat se nesmí...

hojava

Počet příspěvků : 36
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 02. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  NoMouse Fri 11 Mar 2011, 21:33

KillianD: pokud tím "košer" myslíš legálnost, pak to přesně takhle je. Stahovat audivizuální díla (nikoliv software!) je legální, ale šířit je dál (tedy i stahovat přes torrent) už ne. Pokud máš na mysli nějaké morální aspekty, tak je to samozřejmě úplně fuk.

Já teda většinou stahuju ze share-serverů, přinejmenším seriály vždycky přes ně, u ostatního záleží na aktuálnosti a na velikosti. Do torrentu prakticky jdu, až když je ta věc v řádech gigabajtů (a na share-serverech je rozdělená na desítky částí) a pokud jede nějakou aspoň trochu inteligentní rychlostí.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  KilianD Fri 11 Mar 2011, 21:56

NoMouse napsal:Stahovat audivizuální díla je legální...
To jako vážně???????????
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  Ďasík Fri 11 Mar 2011, 21:57

Myslel jsem to přesně tak, jak tu lidi napsali... Nejedná se mi o morálnost, o té bychom mohli diskutovat dost dlouho. Ale právně je to tak, že multimédia (písničky, filmy apod.) můžeš stahovat, ale NESMÍŠ POSKYTOVAT. Takže když stahuješ z Rapidu a spol., je to víceméně v pohodě, jen na ty servery nesmíš nic nahrát. Když ale stahuješ z torrentu, tak zároveň poskytuješ ke stažení (i nevědomě) to, co jsi už stáhnul. A to už legální není.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  tx Fri 11 Mar 2011, 22:28

KilianD napsal:
NoMouse napsal:Stahovat audivizuální díla je legální...
To jako vážně???????????
Je to presne tak - stahovat muzes (za to platis OSE z kazdeho pametoveho media), sdilet, uploadovat apod. uz ne.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  ludvik Fri 11 Mar 2011, 22:33

Tak úplně přesně to je tak, že máš právo si udělat kopii pro osobní potřebu. Ale nesmíš u toho obejít žádnou ochranu. Takže třeba DVD si zkopírovat nesmíš nikdy ... o BlueRay ani nemluvě. Vtipné na tom je, že pokud si originální médium poškodíš, měl bys dostat nové za režijní cenu, neboť nevlastníš médium, ale právo používat obsah. Ale nikdy nikdo neslyšel o nikom, komu by se to povedlo z distributora dostat.
Problém s tímto je ten, že to umožňuje dost volný výklad. Tedy ty jako spotřebitel nemusíš ověřovat, zda je zdroj v důsledku legální. Odpovědnost nese poskytovatel, tedy ten kdo ti to dal nebo prodal. A toto ustanovení je tam proto, aby nebylo kriminalizované nahrávání z televize nebo rádia (a kvůli tomu se platí výpalné z médií). Rozhodně nebylo myšleno pro rapidshare ...
A pokud by chtěli, tak lze kriminalizovat i rapidshare a spol. Ono totiž lze i při základní lidské gramotnosti předpokládat nelegálnost tam uložených dat. Takže je to vlastně napomáhání zločinu a jeho neoznámení je trestné.

Nejlépe se mají ve Španělsku. Tam soud prohlásil, že tomu stejně nejde zabránit, tak si tam soukromé osoby mohou dělat s AV co chtějí.

ludvik

Počet příspěvků : 33
Bodů : 39
Reputace : 0
Datum registrace : 04. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Tak, tak...

Příspěvek  R&omize Fri 11 Mar 2011, 22:51

Pokud netrpíte alergií na Hulána, tak v jednom svém článku pěkně rozebírá, co přesně je a není legální. A u audia a videa (nevztahuje se na SW!) je jasně dáno, že pokud se k tomu dostaneš z VEŘEJNĚ dostupných míst... rozhlas, televize, INTERNET... tak pro svou vlastní potřebu si to můžeš stáhnout stejně, jako si nahraješ film z televize. Kopírování vlastních věci je něco jiného.
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  yossarian Sat 12 Mar 2011, 12:05

Tak koukam ze uz tu nemam cim prispet :-)
Tak si udelam aspon +1 :-)

jinak ja jsem kdysi torentoval a DC++soval a je pravda, ze muzes narazit na lidi se "zlatym dolem" v podobe TB filmu, muziky atd.
Ale uz je to pomerne dlouho co jsem presel na rapidshare. posledni zmeny na rapidu se me moc nezamlouvaji. jsou mesice kdy ani moc nestahuju a tak me tam ten 30GB limit propada. Ale neni to takova raketa, abych si to nemohl dovolit. Nepocital jsem na kolik me to vychazi rocne, ale bude to neco mezi 10 a 20 dolary.
zivacka
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  minnie Sun 13 Mar 2011, 08:53

yossarian: úplný souhlas, taky to tak mám..
ještě k tématu: stáhnout si můžu i software, jen ho nesmím používat Laughing
ale jinak ano, stahování pro osobní potřebu je legální a nemusí tě zajímat odkud se to na netu vzalo.. Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  NoMouse Sun 13 Mar 2011, 11:46

minnie: a když si ten software stáhnu, nainstaluju a pak ho nepoužívám? Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  minnie Sun 13 Mar 2011, 11:54

tak to je špatně, protože to lžeš když souhlasíš s licenčním ujednáním Very Happy (mluvím o licencovaných produktech, nikoliv o freeware Smile)
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  yossarian Sun 13 Mar 2011, 13:53

minnie napsal:yossarian: úplný souhlas, taky to tak mám..
ještě k tématu: stáhnout si můžu i software, jen ho nesmím používat Laughing
ale jinak ano, stahování pro osobní potřebu je legální a nemusí tě zajímat odkud se to na netu vzalo.. Smile

Psal jsem to tady nebo jinde?

http://jdownloader.org/ -> nejlepsi stahovac co jsem kdy zkusil. Interface je na prvni pohled trosku "nelibivy" ale funkce jsou super.
1- podporuje vice free i premium uctu snad vsech serveru co existuji
2- inteligentne "ocuchava" odkazy takze jen prave tlacitko "kopirovat adresu odkazu" a on si sosne odkaz uvnitr odkazu. nevim jak to lepe popsat,ale treba na filestube si vyhledate BBT, vyjedou vam odkazy a nemusite je otevirat
3- navazovani stahovani, pocet souboru stahovanych najednou, nastaveni kolik KB vaseho pripojeni to ma sezrat (omezovac)
4 - rozbalovani + databaze hesel kterou si tvorite

konec reklamy :-)
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  Ďasík Sun 13 Mar 2011, 14:46

Já používám Free Rapid Downloader a ten má stejné funkce, pluginy dokonce i pro servery, o kterých jsem v životě neslyšel, a dokonce i skiny. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  minnie Sun 13 Mar 2011, 14:51

já mám oficiální RS manager, který jsem sosnula hned po těch jejich změnách, protože na ty samozřejmě nikdo jiný nebyl připravený Very Happy nelíbí se mi ani trochu, ale zaatím jsem byla líná hledat něco jiného Very Happy takže díky za tipy..
já jsem používala rapget, ale nevím jestli ještě funguje.. ten se mi líbil, byl hezky minimalistický Smile já totiž na omalovánky moc nejsem, jsem radši když to funguje Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  yossarian Sun 13 Mar 2011, 18:54

minnie napsal:já mám oficiální RS manager, který jsem sosnula hned po těch jejich změnách, protože na ty samozřejmě nikdo jiný nebyl připravený Very Happy nelíbí se mi ani trochu, ale zaatím jsem byla líná hledat něco jiného Very Happy takže díky za tipy..
já jsem používala rapget, ale nevím jestli ještě funguje.. ten se mi líbil, byl hezky minimalistický Smile já totiž na omalovánky moc nejsem, jsem radši když to funguje Smile

rapgetRS jsem taky pouzival, ale jen free verzi. jdownloader je dobrej i diky tomu, ze muzu stahovat pres slow mode z jinych serveru kde nemam ucty. proste vse v jednom. A ono se to nezda,ale to automaticke rozbalovani je luxus. kdyz pres noc stahnete 50GB tak to pak jeste manualne rozbalovat to by me mrsknulo :-) stacu uz jen to prejmenovavani :-)
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  TristanTzara Sun 13 Mar 2011, 19:06

A ten jdownloader za tebe vyplňuje i kódy?
Protože já s jednim experimentoval (na název si nevzpomenu) a tam bylo potřeba ty kódy vyplňovat ručně. A to je k ničemu.

TristanTzara

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 11. 03. 11

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  yossarian Mon 14 Mar 2011, 14:03

TristanTzara napsal:A ten jdownloader za tebe vyplňuje i kódy?
Protože já s jednim experimentoval (na název si nevzpomenu) a tam bylo potřeba ty kódy vyplňovat ručně. A to je k ničemu.


nevyplnuje a pokud by byl program co detekuje "kapču" tak by spoustu stranek melo problem :-)
Ale kod ti vyskakuje v okenku, vyplnis to podle nej.
A k nicemu to neni, kdyz mas premium ucet a primarne stahujes z nej. z nepremium stahuju jen obcas treba nejaky ebooky (casaky vetsinou) nebo sem tam nejaky filmek. posledne jsem stahoval takhle z hotfile (kde nemam premium) a uplna pohoda. 4 casti, za vecer jsem stahnul 2.
pustil jsem si filmek, po stazeni 1. casti jsem zadal captha kod pro druhou, rano nez jsem sel do prace 3. a pak 4. cast kdyz jsem prisel.
stahovat jenom takhle filmy by byl opruz, ale treba serialy co maji vetsinou jeden soubor vpohode.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  Cartman182 Wed 16 Mar 2011, 13:39

War fora + nakoupený premium účty aby mě neomezovali trapnou rychlostí. Neplatím si rychlej net, abych stahoval jak s nějakou pomalou sra*kou.

Jinak torrenty jsou taky dobré, ale musejí být dobře seedovaný

Cartman182

Počet příspěvků : 15
Bodů : 19
Reputace : 0
Datum registrace : 15. 03. 11

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  NoMouse Wed 16 Mar 2011, 14:19

Tj. torrenty jsou ošemetné, teď jsem stahoval cosi, kde bylo nějakých 2000 seedů a 11000 peerů a rychlost byla naprosto zoufalá...
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Pravda...

Příspěvek  R&omize Wed 16 Mar 2011, 14:29

Důležitý je poměr a kvalita, ne kvantita... Tak to hold už chodí, když chceš něco, co chcou všeci, zlatá střední cesta je vždy ucpaná... Wink
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

zdroj stahování Empty Re: zdroj stahování

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru