Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vývěsky na konci epizody

2 posters

Goto down

vývěsky na konci epizody  Empty vývěsky na konci epizody

Příspěvek  Gerret Mon 25 Oct 2010, 17:14

Na konci (po závěrečných titulkách) hodně epizod těchto třech seriálů namísto typického loga produkční společnosti, Lorre uvádí "vývěsky" (vanity card), které mají formu eseje a Lorre v nich píše o různých situacích, které se mu staly, ať už při natáčení daného seriálu nebo v životě nebo jeho vlastní myšlenky a názory. Tento text se zobrazí jen na pár sekund, takže divák, který si ho chce přečíst si musí seriál nahrát na video a zastavit. Tyto vývěsky se dají taktéž najít i na officiální stránce Chucka Lorra. Protože Lorre musí často bojovat s cenzurou televizního studia, na svoje web stránky uvádí vývěsky v necenzurované podobě.
Mohly by jste je přeložit do ČJ Smile

Gerret

Počet příspěvků : 17
Bodů : 26
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

vývěsky na konci epizody  Empty Re: vývěsky na konci epizody

Příspěvek  minnie Mon 25 Oct 2010, 20:01

CHUCK LORRE PRODUCTIONS, #182

Back when I was writing and producing Dharma and Greg, the only way to read my cards was to record each episode on a VCR and hit the "pause" button. This was not an easy task. The image wobbled like crazy making the tiny words of my weekly tomes very hard to see. Then it hit me. What about building a device that records video images digitally? Wouldn't this allow for a much more precise "pause" function? I took my little notion to an impoverished computer whiz by the name of Schlomo Tivowitz. At the time of our meeting Schlomo was feverishly trying to invent an improved version of the George Foreman Grill. Schlomo's grill would contain a hard drive that remembered all the details of your last barbecue, as well as an address book. I didn't really see the point of it, but, not being a tech guy, I held my tongue and presented him with my idea. I will never forget his reaction. With hamburger-flecked spittle flying from his blubbery lips, he laughed, called me some very unkind names and demanded that I leave his mother's basement immediately. My hopes dashed, I went back to work on Dharma and forgot about my silly idea. Well, I'm sure you can figure out what happened next. The fact that you're reading this card right now should tell you. Thankfully, it's not in my nature to be bitter. But there are times when I feel a little used -- usually when I've forgotten how to effectively grill a fatty piece of chicken.

1st Aired: 24 Sept 2007

Když jsem před lety psal a produkoval seriál "Dharma a Greg", jediná možnost, jak číst moje "vývěsky", byla nahrát epizodu na video a potom zastavit obraz. To nebylo vůbec jednoduché. Obraz se vlnil jako blázen, cože působilo, že maličké písmo mých týdenních spisů nebylo k přečtení. Pak mi to došlo. Co takhle sestrojit zařízení, které nahrává obraz digitálně? To by určitě zvládlo mnohem ostřejší zastavení obrazu! Přednesl jsem svoji teorii zneuznanému počítačovému kouzelníkovi jménem Schlomo Tivowitz. V době, kdy jsme se setkali, se Schlomo horečně snažil sestrojit vylepšenou verzi Grillu George Foremana. Schlomův gril měl obsahovat například pevný disk, který by si pamatoval veškeré detaily vašeho posledního grilování, nebo adresář. Připadalo mi to docela nesmyslné, ale protože jsem nikdy nebyl moc technicky založený, neříkal jsem nic a raději jsem mu vylíčil svůj nápad. Na jeho reakci nikdy nezapomenu. Vyprsknul tak, že mu drobečky hamburger vyletěly z namodralých rtů, rozesmál se a dal mi pár nepěkných jmen, načež požadoval, abych okamžitě vypadnul ze sklepa jeho matky. Mé ideje byly zdecimované, vrátil jsem se tedy k práci na seriálu a na svůj hloupý nápad jsem zapomněl. Věřím, že si dokážete odvodit do následovalo. Mohlo by vám napovědět i to, že teď čtete tuto "vývěsku". Naštěstí nemám v povaze zahořklost. Někdy se ale cítím poněkud použitý - zvlášť proto, že jsem zapomněl jak co nejefektivněji ugrilovat šťavnatý kus kuřete.
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

vývěsky na konci epizody  Empty Re: vývěsky na konci epizody

Příspěvek  minnie Tue 26 Oct 2010, 23:37

CHUCK LORRE PRODUCTIONS, #184

Don't fall for a woman who has had sex with one of your rock n'roll heroes. No matter how emotionally evolved you think you are, you will never enjoy listening to Eric Clapton again.

Don't lurk around web sites where people comment about your work unless you're drunk.

Don't use emoticons. You're too old to communicate like a twelve-year old girl.

Don't forget that you are the product of a culture that went stark raving mad about ten thousand years ago. Adjust your thinking accordingly.

Don't answer TV critics questions about the state of TV comedy. It's a trap.

Don't eat anything bigger than your head. True in the sixties, true today.

Don't believe that crap that you're as young as you feel. Your feelings lie.

Don't hug men while shaking their hand. Enough already with that. The shake/hug (shug?) is probably something Roman guys did when their empire was in decline.
<< >>

1st Aired: 1 Oct 2007

Nikdy si nezačínej se ženou, která spala s tvojí oblíbenou rock'n'rollovou hvězdou. Je jedno jak moc jsi emocionálně vyspělý - už nikdy nebudeš moct s radostí poslouchat Erica Claptona.

Nikdy neprocházej stránky, na kterých lidé píší komentáře k tvé práci, pokud nejsi opilý.

Nikdy nepoužívej smajlíky. Přece jen jsi příliš starý na to, abys komunikoval jako dvanáctka.

Nikdy nezapomínej, že jsi součástí kultury, která se dočista zbláznila před tisícovkami let. Přizpůsob tomu své myšlení.

Nikdy neodpovídej na otázky kritiků, týkající se úrovně televizních komedií. Je to past.

Nikdy se nepokoušej sníst cokoliv většího, než je tvá hlava. Platilo to v 60. letech a platí to doteď.

Nikdy nevěř kecům o tom, že jsi jen tak starý, na kolik se cítíš. Tvé pocity klamou.

Nikdy neobjímej muže při podávání rukou. Toho už bylo dost. To objetí/potřesení je pravděpodobně rituál starých Římanů, který používali v éře úpadku říše.
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

vývěsky na konci epizody  Empty Re: vývěsky na konci epizody

Příspěvek  Gerret Wed 27 Oct 2010, 08:46

Chtělo by to ale vyvěsit někde na web aby to bylo viditelné

Gerret

Počet příspěvků : 17
Bodů : 26
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

vývěsky na konci epizody  Empty Re: vývěsky na konci epizody

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru