Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

+13
Kolikokoli
hojava
baal666
Ďasík
ogedeikhan
NoMouse
rudyboy
baranyi
marena
mikass9
Pest23
yossarian
Admin
17 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Thu 25 Mar 2010, 15:59

Ďasík: Ani jsem moc nečekal, že bys to tam dal, byl to jen takový nápad. Jak jsem psal, v dabingu by to možná vyznělo líp, protože se to čte kúpr, ale v těch titulkách to fakt moc smysl nedává.
To balení do poklony se mi taky moc nelíbí, nějak nevím, co si pod tím představit...
Taky bych tam dal "omáčka guacamole", stejně jako marena jsem jen pochopil, že je to jídlo, ale že je to omáčka jsem vůbec nevěděl.
K tomu jít močit/pomočit se: co takhle udělat kompromis a dát tam "aniž bych musel močit". Pak už je na divákovi, jak si to vyloží. Wink
Já jsem si vždycky myslel, že se píše mírnix týrnix. Pak jsem někde v němčině narazil na "mir nichts dir nichts", z čehož je to asi odvozeno, každopádně je asi opravdu lepší to tam nedávat.
Vidláckou cenu určitě nech, venkovská mě vůbec nerozesmála, ta vidlácká mi určitě přijde vtipnější, zvlášť když ji Sheldon očividně urážel.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  baal666 Thu 25 Mar 2010, 16:30

NoMouse napsal:
Taky bych tam dal "omáčka guacamole", stejně jako marena jsem jen pochopil, že je to jídlo, ale že je to omáčka jsem vůbec nevěděl.
ONA TO NENÍ OMÁČKA SPÍŠ TAKOVÁ PASTA, ZÁLEŽÍ JAK MOC TO ČLOVĚK ROZMAČKÁ/ROZMIXUJE...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Thu 25 Mar 2010, 16:53

NoMouse napsal:Vidláckou cenu určitě nech, venkovská mě vůbec nerozesmála, ta vidlácká mi určitě přijde vtipnější, zvlášť když ji Sheldon očividně urážel.

Ted me jeste vytanulo z filmu The Blind Side scena z fotbaloveho zapasu kde je spousta venkovskych fanousku. Manzel hlavni hrdinky to komentuje "Have you ever seen too many hillbilly rednecks at one place"
A ti zmineni fanousci byli opravdu vidlaci jak vystrizeni lol!

(pokud jsem tam udelal gramtickou chybu v te anglicke citaci tak se omlouvam) afro
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Thu 25 Mar 2010, 18:02

baal666 napsal:
ONA TO NENÍ OMÁČKA SPÍŠ TAKOVÁ PASTA, ZÁLEŽÍ JAK MOC TO ČLOVĚK ROZMAČKÁ/ROZMIXUJE...
To už je snad skoro jedno, klidně tam dejte pasta, co já vím, ale teď jsem to googlil a všude tomu říkají omáčka... Neutral
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  Zireael Thu 25 Mar 2010, 21:24

Ještě tam máte jeden překlep:

351
které tady s námi dnes nemůže být. -> která tady s námi dnes nemůže být

navazuje na předchozí, podmět je matka, takže ženský rod Wink
Zireael
Zireael

Znamení : Lev Kočka
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 41
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 36

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  baal666 Thu 25 Mar 2010, 23:20

http://en.wikipedia.org/wiki/File:El_tango_guacamole.jpg
tady je toho obrázek a na omáčku mi to přijde teda moc tuhý...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty finální verze titulků

Příspěvek  Ďasík Fri 26 Mar 2010, 00:05

A je tady finální verze titulků, můžete si je stáhnout. Musím uznat, že jste mi tentokrát dali hodně námětů k rozmýšlení a doufám, že nakonec budete spokojeni. Smile Přeju všem hezké následující tři týdny a hlavně Velikonoce a uvidíme se 13. dubna u další epizody.

64 zabalil do pěkné poklony => zaobalil do pěkné poklony ... za poklonou si stojím, to "zabalil" jsem trošku změnil Smile
71 Pořád děláš proslovy. => Vždyť řečníš pořád. ... tím je vyřen spor proslov/řeč Smile
74 guacamole ... Nechávám, už jsem to měl opravené na omáčku, ale nakonec jsem to vrátil zpátky (omáčka to prostě není a pasta taky ne). Kdo nebude vědět, co to je, najde si to (já to při překladu taky musel hledat a kdyby to byla tortilla, nachos nebo fajitas, tak by nikdo vysvětlení nechtěl). Jo a nebylo by na škodu, kdyby baal nebo někdo jiný do sekce Pokec hodil nějaký recept. Wink Já sám jím avokádo s citrónovou šťávou, tak by mě zajímalo i něco jiného...
92 na kupce sena ... nechávám, mimochodem ve slovníku je "hay stack" "stoh sena" i "kupka sena"... a ten válcovitý balík sena, co jsem myslel, není "hay stack", ale "hay bale", dobré vědět Smile
93 jako členka poroty soutěže o Královnu kukuřice => jako jedna z dvorních dam Královny kukuřice. ... ukecali jste mě Wink
106 přehlédl ten dav lidí => pohlédl na ten dav lidí
187 aniž bych se pomočil => aniž bych musel močit ... nakonec jsem to dal takhle, přece jen je to správnější překlad...
235 Ach, simulovaný horor! => Ach, jaký simulovaný horor! ... přišlo mi to takhle lepší
266 Říká bývalá porotkyně soutěže o Královnu kukuřice. => Říká bývalá dvorní dáma Královny kukuřice.
277 lodí => loďkou ... přece jen "river boat" je spíš loďka než velká loď
311 kus sýra => kousek sýra ... v obchodě vám dají ochutnat jen kousek Smile
324 Klauna => klauna ... podle mě to není jméno postavy, takže s malým
330 a ne přede všema na té soutěži. => a ne až přede všemi na té soutěži
351 které => která
380 že vážná hudba vyživuje fazole měsíční a proto rostou, ... nechal jsem vyživuje, i když je to divné, je to tak nutné kvůli vtipu o tom, že vztah výživy a růstu se dá ukázat na něm a jeho bratrovi
399 A barman povídá: "Je zdarma." => A barman povídá: "Pro vás je zdarma." ... takhle líp vyzní ten vtip a navíc to tak Sheldon fakt říká
402 Slyším, jak metabolizujete kyslík ... nechávám, je to krásně sheldonovské Smile

marena napsal:
Ďasík napsal:452 A tady je Uran. => Tady je vaše černá díra. ... tady jsem nemohl jinak, když se to marenovi tolik líbilo... Very Happy
Dik. Very Happy Ale myslim, ze nejde jen o me, je to opravdu super neprimy preklad, protoze zachovava finalni vtip epizody i pro lidi, kteri neumeji anglicky dost dobre, aby pochopili original s Uranem. A hlavne pro takove se prece titulky delaji, ne?
Přesně tak, o tohle jde především... Very Happy Ta moje hláška byla jen ze srandy. Wink

P.S.: Jo a ještě k tomu smíchu. Pokud vím, BBT se natáčí před živým publikem, takže část toho smíchu je skutečná. Ale kdo někdy viděl dokument o natáčení nějakého sitcomu, ví, že pokud je živý smích moc silný, slabý nebo dlouhý, nahrazuje se radši umělým. A rozhodně to není záležitost jen současných seriálů, už jsem tu jednou psal o MASHi, ten je ze 70. let a přidaný smích v něm byl taky (což ve válečném seriálu vyznívá dost blbě). Samotní tvůrci se snažili prosadit, aby tam ten smích nebyl, ale nakonec se jim to nepovedlo. U nás naštěstí MASH běžel bez smíchu a když k nám přijeli herci, co v něm hráli, byli z toho úplně nadšení...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  Zireael Fri 26 Mar 2010, 00:18

Ďasík napsal:P.S.: Jo a ještě k tomu smíchu. Pokud vím, BBT se natáčí před živým publikem, takže část toho smíchu je skutečná. Ale kdo někdy viděl dokument o natáčení nějakého sitcomu, ví, že pokud je živý smích moc silný, slabý nebo dlouhý, nahrazuje se radši umělým. A rozhodně to není záležitost jen současných seriálů, už jsem tu jednou psal o MASHi, ten je ze 70. let a přidaný smích v něm byl taky (což ve válečném seriálu vyznívá dost blbě). Samotní tvůrci se snažili prosadit, aby tam ten smích nebyl, ale nakonec se jim to nepovedlo. U nás naštěstí MASH běžel bez smíchu a když k nám přijeli herci, co v něm hráli, byli z toho úplně nadšení...
Jj, natáčí se před publikem, asi jako většina sitcomů, v tomhle konkrétním díle na to tvůrci dokonce sami upozorňují (na té závěrečné bílé stránce).
A co se týče MASHe, tak tam ten smích byl taky, jen bych tě ještě doplnila, že bez smíchu se vysílal nejenom u nás, ale třeba i v Británii - jednou se jim dokonce stalo, že nějakým omylem pustili verzi se smíchem a diváci se pořádně vztekali... (což se samozřejmě nedivím)
Zireael
Zireael

Znamení : Lev Kočka
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 41
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 36

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  lockka Fri 26 Mar 2010, 00:52

380 že vážná hudba vyživuje fazole měsíční a proto rostou, ... nechal jsem vyživuje, i když je to divné, je to tak nutné kvůli vtipu o tom, že vztah výživy a růstu se dá ukázat na něm a jeho bratrovi

přece jenom se to dalo napsat jako vztah mezi podporou a růstem... nemyslím si že ho matka málo živila ale spíše málo podporovala Wink ale nakonec je to na vás mě to osobně přijde přirozenější...
lockka
lockka

Znamení : Ryby Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 30
Bodů : 31
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 34
Místo : Benátky nad Jizerou/Brno

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  marena Fri 26 Mar 2010, 17:24

yossarian napsal:Jako tohle je ciste na klucich jak to nakonec prosadej do finalni verze a nebudu se "zlobit" at to udelaji tak i tak.
Presne, moje rec. Neni to nic zasadniho. Smile
yossarian napsal:Ale na co chci reagovat je ta intenzita smichu - nevidim do "kuchyne" nataceni,ale imho to je umely smich dodany postrodukci.
Dik, presne tenhle nahravku na smec jsem chtel slyset Wink Jak pise i nade mnou Zireael, v tomhle dilu je totiz specialne na konci misto obvykleho vtipneho traktatu ukazano, jak vypada jejich "laughing machine" Very Happy Coz samozrejme nemusi znamenat, ze obcas neprimichaji neco smichu navic...
Diky vsem za praci na titulcich i za pripominky. Ale predevsim Dasikovi za to, ze netrva dogmaticky na sve puvodni verzi a je ochoten konstruktivni navrhy prijimat. Dik!

marena

Znamení : Lev Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 54
Bodů : 54
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09
Věk : 56

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  Fulcrum Sat 27 Mar 2010, 12:33

Vim, ze je to s krizkem po funuse, ale porad mi vrtaj v hlave "Bojovni Sheldoni". Pusobi to na me dojmem, ze na stadione behaji jeho kloni, nez ze to je nazev tymu, ktery po sobe - jako vsechno ostatni ve meste -pojmenoval. Pokud bych chtel za kazdou cenu prekladat, asi bych zvolil spis nazev "Bojovní Sheldoňané" ale neprirozenejsi mi prijde nechat nazev tymu v originale, proste "Fighting Sheldons" (Stejne jako treba neprekladame New York Rangers, Chicago Bulls apodob)
"home" bych v tomto pripade prelozil spis "hřiště domácích" nez jako domov.

Vysledek: Na Sheldonově stadionu, hřišti domácích Fighting Sheldons.

Fulcrum

Počet příspěvků : 12
Bodů : 12
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Sat 27 Mar 2010, 17:40

marena napsal:Dik, presne tenhle nahravku na smec jsem chtel slyset Wink Jak pise i nade mnou Zireael, ....

Ale predevsim Dasikovi za to, ze netrva dogmaticky na sve puvodni verzi a je ochoten konstruktivni navrhy prijimat. Dik!

add smich - pro me prekvapko, zase vim neco navic,ale zaroven si nedelej iluze, ze v postprodukci ten smich pekne properou

add preklad - to se me na prekladech tady libi - jeden preklad a nedaj od toho ruce pryc jako jkinde,ale jeste korektury a opravy atd, dokud to neni dokonale :-)
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Finální verze také pro 720p?

Příspěvek  gromik Mon 29 Mar 2010, 22:09

Ahoj, mohl bych poprosit o přidání finální verze titulků také pro kvalitu 720p? V nynějším odkaze na hlavní stránce je stále původní, první verze. Díky moc :-)

gromik

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  marena Tue 30 Mar 2010, 01:17

yossarian napsal:add preklad - to se me na prekladech tady libi - jeden preklad a nedaj od toho ruce pryc jako jkinde,ale jeste korektury a opravy atd, dokud to neni dokonale :-)
Jojo, a to tyhle verejne korektury musi docela ocistec, pokud je nekdo perfekcionista. Ja, kdybych byl autor prekladu, bych s tim mel docela problem, protoze bych to citil podobne, jak to minule popisoval Karlos - kazdou sebemensi chybku bych povazoval za osobni selhani, protoze jsem to nedokazal ohlidat sam Smile I kdyz dobre vim, ze je to prave naopak, ze se s tim neni potreba tolik patlat, protoze pri korekturach lidi ty chyby najdou a ja je pak muzu opravit...
Je to asi psychicky narocne, proto jsem za to Dasikovi zvlast dekoval Very Happy

marena

Znamení : Lev Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 54
Bodů : 54
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09
Věk : 56

Návrat nahoru Goto down

S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E18 - The Pants Alternative [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru