Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

+9
joey
Idaho
i4e
Strix
Ďasík
Kolikokoli
ogedeikhan
quip
Admin
13 posters

Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  Admin Mon 01 Mar 2010, 22:41

Titulky S03E16 - HDTV - finální verze, 720p - 1. verze

Diskuse k epizodě ZDE

úterý, 20:15 - Ahoj všem, po dlouhé pauze tu máme další díl Big Bang Theory. Podle mě se povedl... Jako obvykle jsme dneska s klukama zapracovali a vytvořili pro vás české titulky, snad s nimi budete spokojeni. Chtěl bych opět poděkovat dArtovi a KaRLoSovi za spolupráci a Deckardovi za jeho pomoc s chuťovkama. Pokud najdete nějakou chybu nebo budete mít jakoukoli připomínku, napište, zítra večer vydám první korektury...

Jako obvykle jsem to tu promazal od příspěvků před vydáním titulků. K tématu "cizích titulků", prostě jsou to naše stránky, tak tu jsou naše titulky. Jednoduché jako facka, nevím, co na tom někteří pořád nechápou... Berte to tak, že my každé úterý, ať se děje, co se děje, strávíme nějaký ten čas nad překladem. Kluci cca dvě hodiny, já pět (minimálně!, dvě na překlad, tři na spojení jednotlivých částí překladu, korektury a hlavně přečasování), pak ještě pár hodin ve středu nad korekturami (pokud ještě opravuju časování) a nějaký čas nad finální verzí. A nic za to nemáme, až na občasný sponzoring. Takže myslím máme právo si trošku určovat pravidla...

Ďasík

středa, 22:15 - 1. korektury titulků (info dole na této stránce)
čtvrtek, 21:30 - finální verze titulků (info na druhé stránce tohoto tématu)


Naposledy upravil Admin dne Fri 05 Mar 2010, 19:13, celkově upraveno 7 krát

Admin
Admin

Počet příspěvků : 175
Bodů : 519
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

https://bigbangtheory.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  quip Tue 02 Mar 2010, 11:27

Tady jsou:
kód:
http://www.addic7ed.com/serie/The_Big_Bang_Theory/3/16/The_Excelsior_Acquisition

quip

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  ogedeikhan Tue 02 Mar 2010, 22:25

zdravím a díkes za titule. pár připomínek:

245
a právě si vzal projímadlo. > a právě si vzal něco proti průjmu.
imodium není projímadlo ani omylem Smile

348
že nás a Stuarta vzal po autogramiádě na gelato. > že nás a Stuarta vzal po autogramiádě na (italskou) zmrzlinu.
gelato je prostě zmrzlina Wink

363
"Pohybující se prst píše a dopsajíce jde dál!" > "Prstem psal jsem a dopsav, jdu už dál."
tohle je jeden a půl verše z 51. básně omara chajjáma ze sbírky čtyřverší (robáijját). smysl těch veršů je něco jako „poučte se ze svých chyb, ale nelpěte na minulosti.“ aby tam zůstal ten prst, zkusil jsem vlastní verzi Wink
ogedeikhan
ogedeikhan

Znamení : Střelec Pes
Počet příspěvků : 67
Bodů : 76
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09
Věk : 53
Místo : pryn, mérän

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 02 Mar 2010, 22:33

Skvělý titulky.
Jen chybka:
206
na události z 16. října. => na události z 16. listopadu.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Tue 02 Mar 2010, 22:38

Odpovím hned, nebudu čekat do zítřka... Smile

Imodium je skutečně proti průjmu (teď jsem si to ověřil), ale na druhou stranu by to ztratilo vtip... Ještě popřemýšlím.
Gelato je samozřejmě italská zmrzlina, byl jsem v Itálii už několikrát a pokaždé si tam gelato piccolo dávám (nejlepší jsou fragola, limoncello a bacio Wink), ale přišlo mi hezké to nepřekládat, dodává to tomu dojem výjimečnosti. Smile
Verš neznám, popřemýšlím. Smile
říjen -> listopad... to je jasné, díky za postřeh, tohle mi fakt při korekturách uniklo.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  Strix Tue 02 Mar 2010, 22:44

Odpoledne jsem tady nebyl, ale podle výše napsaného předpokládám, že se tady zase strhla hádka, proč mažete na fóru titulky - rychloqašky? Koukám, že tohle je asi nekonečnej příběh Rolling Eyes Sám si to ještě moc dobře pamatuju z doby, kdy jsem TBBT překládal a tudíž (narozdíl od většiny kritiků) vím, že pro překladatele to není nijak příjemná situace (a není to tím, že by nějaké "rychlotitulky" byly pro zdejší konkurencí - spíš naopak - můžou jim u nepozorných návštěvníků kazit jméno). Tak se držte, nedejte a díky moc, že pořád překládáte a jde vám to Smile
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  i4e Tue 02 Mar 2010, 23:03

Přečas na 720p CTU
kód:
http://www.edisk.cz/stahni/29813/the.big.bang.theory.s03e16.720p.hdtv.x264-ctu.srt_31.96KB.html

i4e

Počet příspěvků : 11
Bodů : 19
Reputace : 0
Datum registrace : 18. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  Idaho Tue 02 Mar 2010, 23:09

A nic za to nemáme, až na občasný sponzoring

A ten jde ze SSSR nebo Číny? Laughing

Idaho

Počet příspěvků : 4
Bodů : 9
Reputace : 0
Datum registrace : 02. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  joey Wed 03 Mar 2010, 00:07

imho vyznamova chybka
105
Mrzí mě to pak. (It bothers me) => Trápi ma to.

myslim, ze Sheldon tym zdovodnoval preco im posielal tie listy a nehovoril, ze ho mrzi, ze tie listy poslal

joey

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 03. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Wed 03 Mar 2010, 00:09

Máme tam "Vadí mi to"... Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty thx

Příspěvek  Ego Wed 03 Mar 2010, 00:10

Děkuji všem kteří se na tvorbě titulek podílí a věnují tak svůj osobní čas na vrub toho že my ostatní se tak moc bavíme při sledování TBBT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ego

Počet příspěvků : 4
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  joey Wed 03 Mar 2010, 01:14

Ďasík napsal:Máme tam "Vadí mi to"... Smile
pardon, moja chyba, poplietol som nejak verzie titulkov

joey

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 03. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  marena Wed 03 Mar 2010, 02:15

Dik za titulky.

Par drobnosti, kterych jsem si jich vsiml:
89
"na stole" => "ve stole" (vytahl to ze supliku)
108
Sheldon, tohle je obsílka. => Sheldone, tohle je obsílka.
124
s tvýma poznávacíma značkama => s tvou poznávací značkou
157
"za dost" => "zadost" (viz http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=zadost)
Mimochodem, kdyz se to do hledani da s mezerou - http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=za+dost - vrati se stranka se slovesem "nabrousit se". Nad souvislosti tech dvou vyrazu budu asi premyslet do smrti Very Happy
200
"Mám možnost?" se cesky nerika, dal bych bud "Mám jinou možnost?" nebo "Můžu si vybrat?" nebo tak neco.

marena

Znamení : Lev Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 54
Bodů : 54
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09
Věk : 56

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty 1. korektury titulků

Příspěvek  Ďasík Wed 03 Mar 2010, 23:16

Zdravím všechny, právě jsem dodělal první korektury.

Opravil jsem nakonec všechno, co jste chtěli, plus spoustu věcí navíc, co jsem našel (kromě poznávacích značek, Sheldon říká množné číslo)... Kdybyste měli ještě nějaké připomínky k této verzi, pište, zítra vydám finální...


Naposledy upravil Ďasík dne Fri 09 Apr 2010, 17:50, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  hojava Thu 04 Mar 2010, 01:28

Díky moc za titulky. Snad jen drobnost:

60
V horním šuplíku je
Neosporin a nějaké náplasti.

Přijde mi to přirozenější říct jednotné číslo, i když si nejsem jistý, která možnost je gramaticky správnější, je-li některá. A pak se mi nějak nelíbí
189
Tohle bylo prostě špatné.

ale musím říct, že jsem nedokázal rychle vymyslet nic lepšího. Pokud na něco přijdu a dostanu se včas na internet, určitě ještě napíšu, jinak to berte spíš jako návrh k zamyšlení.

hojava

Počet příspěvků : 36
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 02. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 04 Mar 2010, 02:12

Tohle bylo prostě špatné. (That's just wrong.)
Pokud má někdo z vás návrh na překlad, napište. Já si s tím lámal hlavu pár hodin (je to fakt ořech) a na nic lepšího jsem nepřišel.

A ještě k tomuhle:
joey napsal:
Ďasík napsal:Máme tam "Vadí mi to"... Smile
pardon, moja chyba, poplietol som nejak verzie titulkov
Nic se nestalo, dokonce jsem rád, že jsi napsal, aspoň jsi nám potvrdil, jak špatný nápad by byl dávat tu odkazy na cizí titulky. Akorát to přináší zmatek, nic víc...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  pathy Thu 04 Mar 2010, 15:46

hojava napsal:
189
Tohle bylo prostě špatné.
ale musím říct, že jsem nedokázal rychle vymyslet nic lepšího. Pokud na něco přijdu a dostanu se včas na internet, určitě ještě napíšu, jinak to berte spíš jako návrh k zamyšlení.

Čo tak:
"Tohle se proste nedělá."
pathy
pathy

Počet příspěvků : 43
Bodů : 61
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty finální verze titulků

Příspěvek  Ďasík Thu 04 Mar 2010, 22:38

A je to tady. Finální verze titulků právě spatřila světlo světa... Opravil jsem ještě pár drobností, tu Sheldonovu hlášku jsem přepsal na "Tohle se nedělá..." Množné číslo jsem ale nechal, přijde mi správnější.

A to je teda tento týden všechno. Mějte se.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY] Empty Re: S03E16 - The Excelsior Acquisition [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru