Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku

3 posters

Goto down

Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku Empty Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku

Příspěvek  janice Tue 29 May 2012, 13:42

ja si potrebuji ulevit - podle prekladatelu znamena lizzard cesky TAPIR. A tak se chudak tapir stal jedovatym zviretem. Kam se muzu jit ze zoufalstvi obesit?
Jsem stejne zoufala, jako kdyz jsem nahledla do prekladu Games of Thrones od Brezakove (Koli urcite vi, jak nedockavi jsou na preklady lidi na icefire.cz). Nejak nechapu, jak to muze nekoho oslovit a jak je vubec nekdo schopen a ochoten to v cestine prelouskat.

janice

Počet příspěvků : 24
Bodů : 26
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku Empty Re: Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku

Příspěvek  Kolikokoli Tue 29 May 2012, 14:53

K TBBT knížce: dneska jsme se na ni koukali v knihkupectví a nevypadala špatně. Jsou tam nějaké vysvětlivky (něco jako "sheldon-wiki") + info o hostech atd. Tapír je tapír podle českého dabingu, protože jde "víc do huby". Navíc lizard-scissors se vyslovuje podobně (všecka ta s a z), stejně tak tapír-papír zní podobně.
K GoT: čtu jen v cz (i když si paradoxně překládám některé výrazy do aj - vidím: "bratři Černokotlí" a v hlavě mě hned napadá: "ahá, Kettleblackové!" Very Happy). Teď netrpělivě čekám na Tanec. Naštěstí už prvních asi 5 kapitol je na icefire, ale i tak. Už chci vidět, jak to dopadlo s vy-víte-kým (slovo "vykřikla" napoví Very Happy).

edit: jak jsme byli v tom knihkupectví (pro Hostinu Very Happy), namátkou jsme otevřeli Hostinu na náhodné straně. Vybafla na nás skvělá věta "I tuřín má bystřejší mozek než ty." - ať žije Baldrick Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku Empty Re: Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku

Příspěvek  janice Tue 29 May 2012, 16:50

Kolikokoli napsal:K TBBT knížce: dneska jsme se na ni koukali v knihkupectví a nevypadala špatně. Jsou tam nějaké vysvětlivky (něco jako "sheldon-wiki") + info o hostech atd. Tapír je tapír podle českého dabingu, protože jde "víc do huby". Navíc lizard-scissors se vyslovuje podobně (všecka ta s a z), stejně tak tapír-papír zní podobně.
K GoT: čtu jen v cz (i když si paradoxně překládám některé výrazy do aj - vidím: "bratři Černokotlí" a v hlavě mě hned napadá: "ahá, Kettleblackové!" Very Happy). Teď netrpělivě čekám na Tanec. Naštěstí už prvních asi 5 kapitol je na icefire, ale i tak. Už chci vidět, jak to dopadlo s vy-víte-kým (slovo "vykřikla" napoví Very Happy).

edit: jak jsme byli v tom knihkupectví (pro Hostinu Very Happy), namátkou jsme otevřeli Hostinu na náhodné straně. Vybafla na nás skvělá věta "I tuřín má bystřejší mozek než ty." - ať žije Baldrick Very Happy


ach, díky za vysvětlení Smile . Český dabing neznám, respektive jsem viděla snad jen první díl, jen ze zvědavosti. Co je v angličtině, poslouchám/čtu v originále a tapír mně tedy vyvedl dost z míry. Odmalička jsem vášnivý čtenář a miluju studium cizích jazyků (by mně zajímalo jestli někde existuje holka, co se taky chtěla stát dalším Heinrichem Schliemannem Cool ) a při překládání mně baví si hrát.
v GoT jsem s českými jmény na icefire.cz úplně v čudu. Tam chodím spíše pozorovat a číst teorie. A i když jsem to o tom, "vy-víte-kým" něco četla, tak si to nedokážu spojit. Tanec jsem četla loni, když jsem neodolala a zakoupila vázané vydání. Držet těch pár kilo ve vaně, kde čtu nejradši, to byl docela záhul Very Happy Teď jsem pročítala první tři díly, abych si osvěžila Targaryeny, a z Tance si pamatuju jen kapitoly Tyriona, Cersei a Aryi a vlastně nové a nesmírně důležité (a překvapivé) POV...a pamatuju si, co se stane na Zdi. Když udělám příští týden státnice, tak ho začnu číst od začátku. Přes den budu stavět Lego a po večer usínat s Tancem a přát si, abych byla chytrá jako Tyrion, krásná jako Cersei, mazaná jako Littlefinger, obratná a udatná jako Jamie a drzá a soběstačná jako Arya. A vševědoucí jako Varys.

janice

Počet příspěvků : 24
Bodů : 26
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku Empty o knize

Příspěvek  quening Thu 27 Sep 2012, 20:45

knizku uz mam doma a je super muzu jen doporucit... je tam spouta zajimavosti co v serialu nenajdete Smile)

quening

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 09. 12

Návrat nahoru Goto down

Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku Empty Re: Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru