Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S08e24 - The Commitment Determination

+6
tulenik
dakkon
briza
luciakanky
Miro
tx
10 posters

Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  tx Fri 08 May 2015, 22:44

Koukám, že to tady je fakt mrtvý. Ale tak alespoň konec sezóny si zaslouží zhodnocení, tak pojďme diskutovat.

Sheldon dnes na L&P dobře tlačil Smile Jsem zvědavý, jestli se ta jejich cesta ještě nezvrtne...
Sheldona mi pak bylo docela líto - k tak velkému kroku se odhodlal a Amy mu ani nedala šanci se vyjádřit. No ale zase se pak obrátil na rádce nejpovolanějšího Very Happy

No a co říct k této sérii. Bohužel si jednotlivé díly nepamatuju (jo, pobavím se, ale znova si je většinou nepouštím), takže budu popisovat spíš pocity. Začátek si pamatuji jako slibný rozjezd, prostředek byl rozpačitý, ale zhruba v poslední třetině mi to přišlo, že se celkem dobře rozjeli, tak doufám, že si to v 9. sérii udrží.

A taky bych chtěl poděkovat překladatelům, že nás pořád zásobují skvělými titulky, i když já už většinou sleduju jen online a bez titulků. Twisted Evil

A nakonec: Pravděpodobně se na tomto fóru už moc vyskytovat nebudu (jednak to tu nějak skomírá, jednak už nemám potřebu ani čas moc diskutovat), tak se touto cestou s vámi loučím. Jmenovitě bych pak vyzdvihl Ďasíka, Koli, minnie, NoMouse, R&mpu, Strixe, Martyho a všechny, kteří se podíleli na titulcích nebo správě/obsahu tohoto fóra a z hlavy jsem si na ně nevzpomněl. Mějte se a ať se vám daří!

tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  Miro Sat 09 May 2015, 13:52

Tento diel sa mi zdal po dlhej dobe aspoň trochu uchádzajúci (a to aj na finále), ale celkový dojem z ôsmej sezóny u mňa rozhodne nenapravil. Bola to zatiaľ najhoršia séria The Big Bang Theory, ktorú by som ako jedinú hodnotil podpriemerom. Ani vo sne by ma nenapadol taký pokles kvality oproti predošlým sériám. Ruka v ruke s tým ide aj enormný pokles príspevkov na tejto stránke, na ktorej sa ledva diskutovalo už počas 7. série, ale v súčasnosti je to tu tak chcíple že ma sem už chodiť vlastne nebaví. Tento môj príspevok je s poradovým číslom 61 za celú sériu! A vlastne by ma ani nebavilo diskutovať o súčasnej mizernej úrovni mojej niekdajšej srdcovky a možno to tak cítia aj ostatní diskutéri, ktorí tu nenapísali už celé mesiace jediný príspevok. Titulky ale robíte stále super, za to dík, ale ja mám pocit že deviatu sériu už budem pozerať veľmi zriedkavo, lebo vzhľadom na to akým smerom sa to celé uberá, nepredpokladám že ešte bude lepšie.

Miro

Počet příspěvků : 147
Bodů : 163
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  luciakanky Sat 09 May 2015, 15:46

z ôsmej série mám zmiešané pocity, ten začiatok a 5-6 úvodných dielov ma vôbec nebavilo. v podstate z celej série dokážem vymenovať možno tak 3 epizódy, kde viem čo sa dialo a kde som sa zasmiala. po vianociach sa to rozbehlo a kvalitatívne sa to doťahovalo na predchádzajúce série. je jasné, že prvým trom sériam sa to nevyrovnalo, ale stále je TBBT kvalitný seriál, postavy starnú, menia sa priority, budujú sa vzťahy, to je život.
samotná epizóda mi strašne rýchlo ubehla a skončila fakt "blbo", hlavne ma zaujíma Leonard a Penny, či sa nakoniec zoberú. Keď začal Leonard hovoriť o tej expedícií tka som si v duchu pomyslela len jedno, hádam neplánujú pre Leonarda a Penny rozchod, zase raz a na odpoveď si musím počkať pekne dlho Very Happy  a niečo mi hovorí, že žiadna svadba nebude, naopak sa tá dvaja pekne pohádajú.
som zvedavá ako to dopadne so Sheldonom a Amy, pre Shellyho bude toto úplne nová situácia, ale mohli by sa zasnúbiť zmluva zasnúbených by určite bola veľmi zaujímavá Very Happy
Raj ma v tejto sérií vôbec nebavil a vlastne mi je jedno ako to s Emily dopadne, nemám pocit, že by sa tvorcovia snažili o big love story medzi týmito dvomi, ale Emily má super záľuby Very Happy
Howard s odchodom svojej matky stratil zopár vtipných momentov, lae celkovo si drží svoj štandart a Bernadette sa mi páči čím ďalej tým viac, ale táto ich zápletka so Stuartom ma vôbec nezaujíma a vlastne Stuart mi riadne liezol na nervy počas tejto série.
Na záver vďaka za rýchle a kvalitné titulky Smile


Naposledy upravil luciakanky dne Sun 23 Aug 2015, 21:43, celkově upraveno 1 krát
luciakanky
luciakanky

Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 09. 10
Místo : Banská Bystrica

http://www.hudbovica.blog.sk/

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  tulenik Sat 09 May 2015, 17:41

Mne chýba hlavne to základné, čo tvorilo TBBT - veda a trochu iný svet mladých vedcov ako je svet bežných commoners + konflikty z toho vyplývajúce.
Z tejto epizódy mám zimomriavky, lebo mi niečo pripomína, a to po viacerých stránkach. Matne tipujem, že svadba nebude (osobne som "tak trochu Leonard", ale priznávať sa 5 min pred svadbou k úplnej prkotine babe ako je Penny je jasné zahrávanie sa s ohňom - ľahko sa môže dozvedieť niečo, čo ho naozaj nepoteší), v aute jednak zavládla dostatočne hustá atmosfére a nejaké "nosné konflikty" do budúcnosti treba, no a being a victim of several "pauses" závidím Sheldonovi jeho indolenciu (zažil som "smrť v priamom prenose" počas cvika so študentami, kde mi vlastne civeli ponad plece do monitoru s kopačkovým mailom, a miesto Glumovi som adresoval mojej psici hlášku: "Heidi, tak Bary už nepríde...", pričom miesto prsteňa boli v mojom prípade pripravené kľúče od bytu...).
Kto mi lezie na nervy, je Howardova ujačaná rašpľa (už jej transformácie z upišťanej pipky na ujačanú rašpľu bola "hodnoverná") - ja byť on a dozvedieť sa, ako sa o mne vyjadruje za mojím chrbtom a za čo ma má, tak ju vyrazím cez zatvorené dvere. Nejakých pár častí dozadu sa Bernadette bavila s Amy, že vlastne ona je na sheldonoidov & vice versa, čo by ponúkalo zaujímavú možnosť Twisted Evil (aj keď celá Bernadette je stratená postava, v okamihu, ako zavediete do vzťahu účtovníctvo, tak ste de facto skončili a podobný nábeh má aj Penny).

tulenik

Počet příspěvků : 5
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  briza Sat 09 May 2015, 23:58

Tak já se asi poprvé v 8. sérii zasmál. Za mě už není moc co hodnotit. Koukám na TBBT od samého začátku, ale už jedu tak nějak samospádem, kdy si to pustím, zkouknu a vypnu. Doby, kdy jsem čekal na nový díl a xkrát kontroloval, jestli už jsou titulky, jsou dávno pryč. Kolikrát se stane, že třeba dva týdny vynechám a pak si pustím tři díly v kuse. Přitom tahle série začala docela nadějně, ale po prvních dvou dílech to zase upadlo do naprosté letargie. Upřímně, kdyby se teď producenti rozhodli a zrušili plánované série, bylo by mi to úplně jedno. Bohužel, magic has gone Rolling Eyes Další série samozřejmě sledovat budu a už s nimi tu nudnou káru dotáhnu do konce. Ale kdoví, třeba přijde ještě nějaká změna...
briza
briza

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 15. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  dakkon Sun 10 May 2015, 17:46

Mně se tahle serie celkem líbila, asi víc, než některý jiný. Mám problém spíš s určitými prvky. Například mě neskutečně s..e Rajesh a to dlouhodobě. Vlastně od tý doby, co se naučil mluvit, bych mu tu jeho držku nejradši zacpal. V poslední sérii prakticky v každým druhým díle. :-)

dakkon

Počet příspěvků : 7
Bodů : 16
Reputace : 0
Datum registrace : 18. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  tulenik Sun 10 May 2015, 21:10

Mňa v každom prvom, tá postava úplne stratila zmysel.
Pokiaľ majú byť na konci všetky postavy plne socializované a zadané, tak to je len jedno ďalšie emerické klišé... zaujímavé by to práve bolo, keby mu "porucha" zostala a narazil by na babu, čo by mala gule to z nejakého dôvodu zvláduť.

tulenik

Počet příspěvků : 5
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  Strix Tue 12 May 2015, 12:49

Hmm. Nějak už delší dobu taky moc nemám, co bych tady psal k jednotlivým dílům - a příliš na tom nezměnil ani závěr osmé série.

tulenik napsal:Pokiaľ majú byť na konci všetky postavy plne socializované a zadané, tak to je len jedno ďalšie emerické klišé...
Naprosto souhlasím - pokud nás čekají další dvě série, kde bude ústředním tématem jen to, kdo se s kým ještě rozejde, sejde, zasnoubí a vezme, tak nevím, jestli budu mít vůbec chuť na to ještě koukat. Bohužel začínám mít pocit, že potenciál Big Bangu už je opravdu vyčerpaný, jedinečnost humoru z prvních sérií je dávno v tahu a stává se z toho skoro telenovela. Ještě se u toho občas zasměju, ale baví mě to čím dál méně.

tulenik napsal:zaujímavé by to práve bolo, keby mu (Rajovi) "porucha" zostala a narazil by na babu, čo by mala gule to z nejakého dôvodu zvláduť.
Přesně tak. Začínám si říkat, že by tvůrci udělali lépe, kdyby se vydali stejnou cestou jako třeba Simpsonovi - tam se dějová návaznost prakticky nevyskytuje, postavy taky skoro žádným vývojem neprochází, ale funguje to líp než tohle - postavy z Big Bangu jsou mi bohužel právě díky svému "vývoji" čím dál méně sympatické. Přijde mi, že stále více přicházejí o svou jedinečnost a věci, které definovaly jejich charakter. Namísto toho se všichni nebezpečně blíží průměru a normálnosti, což je to poslední, co bych od nich v počátcích tohoto seriálu čekal a chtěl...

Penny bývala naivně "hloupoučká", ale zároveň milá. Teď je "chytřejší a úspěšnější", ale tak nějak nudná a často i protivná.
Sheldon býval nejzábavnější svým téměř autismem a naprostou asociálností. Tak mu ji pro jistotu taky postupně vezmeme...
Leonard býval mistr vztahových trapasů. Teď je namísto toho ve stagnujícím vztahu s Penny, u kterého už je člověku skoro jedno, jak to dopadne.
Raj býval jako malé dítě (takže s ním člověk měl chuť soucítit). Teď si hraje na světáka, ale působí většinou spíš trapně a přihřátě.
Howard býval nejvtipnější ve své úlisné iluzi rádoby Casanovy. Teď je z něj stupidní podpantoflák a hádám, že nastávající tatík...
Bernadette mi nikdy k srdci obzvlášť nepřirostla, ale její projevy mě iritují čím dál víc.

Jediná postava, kterou mám teď asi raději, než když se poprvé objevila, je Amy (a to mi ze začátku docela vadila).

Stuarta a Emily řešit nehodlám - bez těch by se seriál klidně obešel (respektive pokud jde o Rajovy partnerky, tak mi k němu zdaleka nejvíc seděla Lucy)...

Každopádně mě to trochu mrzí. Když si vzpomenu, jak jsem tenhle seriál objevil a (přesně jak už tady někdo psal) nedočkavě jsem čekal na každou novou epizodu a následně na titulky - tohle je nenávratně pryč... Teď už nedoufám ve víc, než že mi poslední dvě série vyloženě nepokazí chuť a názor na celý seriál - jinými slovy, že se na něj ještě budu mít chuť dodívat a třeba se u toho i párkrát zasměju Smile

tx napsal:...tak se touto cestou s vámi loučím. Jmenovitě bych pak vyzdvihl Ďasíka, Koli, minnie, NoMouse, R&mpu, Strixe, Martyho a všechny, kteří se podíleli na titulcích nebo správě/obsahu tohoto fóra...
Díky za pozdrav Wink I Ty si nech dařit. A vy ostatní taktéž... Já se ještě definitivně neloučím, ale taky už sem asi moc často chodit nebudu.

Každopádně díky překladatelům za titulky.
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  MartyCZ Tue 12 May 2015, 18:43

tx napsal: i když já už většinou sleduju jen online a bez titulků.  Twisted Evil
Spoiler:

Tak já tz přihodím i trochu toho svého do mlýna. Naprosto souhlasím, že tohle už rozhodně není seriál, kdy bych se těšil celý týden na další díl. Na druhou stranu to zase nevidím úplně až tak černě, poslední 3 díly byly podle mě vážně dobré a měli jsme v druhé části řady tu linku s teorií Leonarda a Sheldona, tam byly dobré díly. Ale krom toho souhlasím, nic co by na mně zanechalo nějaký pořádný dojem.
Strix napsal:Začínám si říkat, že by tvůrci udělali lépe, kdyby se vydali stejnou cestou jako třeba Simpsonovi - tam se dějová návaznost prakticky nevyskytuje, postavy taky skoro žádným vývojem neprochází, ale funguje to líp než tohle - postavy z Big Bangu jsou mi bohužel právě díky svému "vývoji" čím dál méně sympatické. Přijde mi, že stále více přicházejí o svou jedinečnost a věci, které definovaly jejich charakter. Namísto toho se všichni nebezpečně blíží průměru a normálnosti, což je to poslední, co bych od nich v počátcích tohoto seriálu čekal a chtěl...
To by taky nebyla úplná výhra. Simpsonovi dali světu termín, který přesně popisuje, co se stane se sitcomovými postavami, které zdánlivě zůstávají úplně stejné - Flanderizace (pro zájemce http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/Flanderization). Stačí si jenom vzpomenout, jaký byl Rajesh těsně předtím než přišel o tu němotu. I když se ti možná splní přání, některé epizody si začínají odporovat, třeba Penny nevěděla, kdo je Thor, i když o halloweenu poznala Rajův kostým a jednou se dokonce s ostatníma holkama o něm málem do krve hádala.
Ale zase nemůžu říct, že jsem nadšený směrem, kterým se některé postavy ubírají. Bernadette mě už vysloveně vytáčí. Když mluví o Howardovi, tak mám hodně často chuť ji jednu natáhnout.
Sheldonův vývoj trochu beru, Amy je neurochirug a fušuje do psychologie, tak ví, jak s ním zacházet, ale prostě to není něco, z čeho se by se mohl vyléčit. Celou dobu mám dojem, že Sheldon a ten jeho vztah balancoval na okraji propasti, kdy udělá nějakou věc, která se k jeho postavě nehodí, ale naštěstí do ní ještě nespadnul.

Moje největší obava je, že seriál skončí stejně jako to před několika lety předpověděla Koli (čili takhle). Nejhorší je, že se některé věci začínají naplňovat.

Ale už mě začíná štvát, jak si pořád nechávají utíkat vtipy. Sheldon si chce koupit želvu a nechce ji pojmenovat Leonardo? Ale no tak. Very Happy

tx napsal:...tak se touto cestou s vámi loučím. Jmenovitě bych pak vyzdvihl Ďasíka, Koli, minnie, NoMouse, R&mpu, Strixe, Martyho a všechny, kteří se podíleli na titulcích nebo správě/obsahu tohoto fóra a z hlavy jsem si na ně nevzpomněl. Mějte se a ať se vám daří!
Nápodobně, ať se daří i tobě.
Strix napsal:I Ty si nech dařit. A vy ostatní taktéž... Já se ještě definitivně neloučím, ale taky už sem asi moc často chodit nebudu.
Každopádně díky překladatelům za titulky.
Zhruba tak, občas se tu vyskytnu, jen jsem moc línej se přihlásit, když mě to občas odhlásí. Very Happy
Za titulky z mé strany není za co děkovat, kdybyste viděli, jak je občas flikuju dohromady... Very Happy
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  Strix Tue 12 May 2015, 19:55

MartyCZ napsal:Ale zase nemůžu říct, že jsem nadšený směrem, kterým se některé postavy ubírají.
To je právě ono - já netvrdím, že by bylo NEJLEPŠÍ řešení postavy nikam neposouvat, ale když vidím, KAM se posouvají, pak už by mi přišlo opravdu lepší se na takový "vývoj" vykašlat. Troufnu si říct, že zrovna ústředním postavám Big Bangu by "flanderizace" (pokud ji budeme v jejich případě definovat jako prohlubování a rozšiřování jejich úchylek a podivností) prospěla mnohem víc, než když začínají být stále více "normální" - tím se z toho už delší dobu stává tuctový seriál o vztazích - přesně to, co mě vždycky odrazovalo (a teď vím, že to tady od mnoha lidí schytám - že, Koli? Very Happy ) například od Přátel... Big Bang mě vždycky bavil právě konfrontací "nenormálních" charakterů s "normálním" světem, což je prvek, který se dal podle mě využívat rozhodně déle a úspěšněji, než směřování k nejklišoidnějšímu možnému "happy endu". Konec konců už zmínění Simpsonovi se svým schématem jedou už 26. sérií - a i když i u nich kvalita časem klesla, rozhodně to není tak markantní jako u Big Bangu za 8 sérií. Uvědomuju si, že srovnávat kreslený a hraný seriál tak úplně nejde, ale mám prostě pocit, že Big Bang si podřezal větev právě zvoleným směrem "vývoje". Zůstaneme-li u hraných sitcomů, vezmi si třeba Červeného trpaslíka - ten je skvělý od začátku do konce (snad s výjimkou deváté série, ale ani ta mi nepřišla vyloženě špatná) mj. právě proto, že je každá postava jinak ujetá, ale svou ujetost si (s drobnými výkyvy) zachovává od prvního do posledního dílu... Wink

Kdyby si dali tvůrci více práce s konzistencí jednotlivých charakterů (nejmarkantnější je to u Sheldona, který postupem času poruší prakticky všechny zásady, pro které by byl v některém ze starších dílů ochotný snad i zemřít) a rozvíjeli je citlivě, aniž by je tím příliš "polidštili", mohla být současná úroveň seriálu úplně někde jinde. Jenže namísto toho se řeší prstýnky a svatby... Sad Neřeknu, kdyby se nakonec vzali Penny s Leonardem - to stejně všichni od začátku tušíme. Už se to tady řešilo a je mi jasné, že úplně vypustit vztahové zápletky by byl z mnoha důvodů nesmysl. Jen mi přijde škoda, že se ze vztahů hlavních postav (které jsou navíc velmi ustálené a předvídatelné) stala nosná dějová linie. Pokud jde o vztahy, tak mě tahle partička nerdů prostě vždycky nejvíc bavila svými milostnými přešlapy a neúspěchy, vycházejícími z jejich odlišného vnímání okolního světa. Udělat z nich otce rodin (a z Penny pro změnu poloviční nerdku) je cesta do pekel... Rolling Eyes
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  tulenik Wed 13 May 2015, 03:31

Rádž a Lucy bola presne šanca na vzťah dvoch šibnutých, ale tak šibnutých, že by spolu vyšli. Aj keď tá terajšia je práve celkom vhodný typ, aby z tej prihriatej bábovky niečo vymlátila Laughing
Alebo by sa Howard mohol vykašľať na tú rašpľu a mohli by sa s Rádžom outnúť Twisted Evil aj tak by ma strašne zaujímalo, čo tí dvaja vlastne spolu mali Shocked

tulenik

Počet příspěvků : 5
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  karaya1 Sat 16 May 2015, 19:05

Souhlasím s výše napsaným, ten seriál mě už dávno nenutí okamžitě po odvysílání dílu ho taky vidět - ale jedu takovou setrvačností a dojedu to až do konce (stejně jako jsem dojel HIMYM, kde to ke konci bylo občas opravdu utrpení).

Vývoj postav se mi nelíbí a nekonzistence taky ne, ale dvacet minut týdně tomu budu věnovat i nadále - i když tuším další hlavní zápletku a ta se mi moc nelíbí...
Spoiler:

Chápu, že věda není nekonečná, ale vědecká linka vystačila na několik dobrých dílů, tak by se na to dalo navázat. Snad. No a když ne a bude z BBT jen vztahovka, ať ji aspoň udělají dobře...

karaya1

Počet příspěvků : 6
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  lemming Mon 18 May 2015, 13:50

Včera jsem koukal na S01E02 a když si vezmu scény:

- Debata, že je strašně nevědecké, aby superman zpomalil padající ženu, protože by to nepřežila.

- Leonard se Sheldonem "vědecky" stěhují velkou bednu s rozloženou skříní po schodech

- Sheldon musí v noci uklidi Pennyin byt, protože nemůže vystát, že blízko něj je takový nepořádek

- Kluci sestavují skříň a tak se zaberou do debaty o možných vylepšeních, že úplně zapomenou na vnější svět

tak každá z nich je prostě skvělá. Když si proberu scény z poslední sezóny, tak jen velmi málo se jim může rovnat. A to je celá sezóna versus jediný díl...

lemming

Počet příspěvků : 89
Bodů : 90
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S08e24 - The Commitment Determination Empty Re: S08e24 - The Commitment Determination

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru