Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

+29
minnie
gnojec
barina
acervena
Brundibar
kadles
Erwin
Ďasík
Xroad
Kolikokoli
Katschaba
yaqwsx
dejf
allyska
polytar
Kopec
Sheldon 3.0
joejoe
Koothrappali
dr.zelenka
dutohlavrimmer
Ráďa
mikihans
Frankie
yossarian
miki
baal666
bobris
Deckard
33 posters

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Mon 18 Apr 2011, 00:22

nevím, u mě je to spíš tím že nemusím svátky obecně, navíc vánoce znamenají že bych měla u rodičů strávit delší než obvyklý čas, je hnusně, všude je plno lidí a nedá se dojít do obchoďáku ani pro koblihu, je závěrka a maminka stresuje s úklidem a tak.. Smile prostě fuj Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Mon 18 Apr 2011, 00:24

A co mě štve nejvíc je, že vánoce začínají už v říjnu a s každým rokem dřív a dřív... Rolling Eyes
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Mon 18 Apr 2011, 00:32

NoMouse napsal:A co mě štve nejvíc je, že vánoce začínají už v říjnu a s každým rokem dřív a dřív... Rolling Eyes
kdyby už v říjnu.. chlapec je grafik a vánoční nesmysly začínají dělat prakticky už teď Very Happy a já to pak mám zprostředkovaně taky Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Mon 18 Apr 2011, 00:44

Přesně, vánoce jsou hrozně komerční. Proto je neslavím. Slavím Saturnálie Smile (a to ještě předtím než jsem vůbec TBBT znala).
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty VV

Příspěvek  R&omize Mon 18 Apr 2011, 10:34

Jak vás tu tak všechny vidím, tak asi v sekci o pravopisu probereme Vánoce a Velikonoce... Twisted Evil
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Mon 18 Apr 2011, 11:14

Tak podle toho, co jsme se vždy učili, tak Vánoce s velkým V jsou míněny jako konkrétní den (24.12.) a vánoce s malým v jako celkové období (týden, 14 dní atd.). Stejně tak i ostatní svátky.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Mon 18 Apr 2011, 11:16

No... http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=191#nadpis2
"svátky: Vánoce, Velikonoce. Psaní Vánoce, Velikonoce kodifikovala až PČP 1993. Třebaže psaní s velkým písmenem, odpovídající jejich významnému postavení, dnes již převažuje, nelze psaní s malým písmenem v určitých typech textů, např. historických, považovat za chybu."
Takže správně je to s velkým i u celých svátků, ale když budeme tuto diskuzi vydávat za historický text, tak to máme správně. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty lol

Příspěvek  R&omize Mon 18 Apr 2011, 11:20

Pár hodin zpátky je celá historie... a já jsem bublifuk... Wink
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Mon 18 Apr 2011, 11:25

OK, ať je po vašem, Vánoce s velkým... Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Mon 18 Apr 2011, 14:28

Vánoce a Velikonoce JEDNOZNAČNĚ s velkým!!! Very Happy A jinak musím souhlasit - jsou posledních cca deset let strašně komerční a brzo. Strašně mi chybí ta atmosféra, kdy jsem jako malý čekal v pokoji "na Ježíška", až zacinká v obýváku zvonečkem. Teď děcka nejspíš znají jen Santu Clause...

Jo a víte, proč je Santa Claus červený? Kvůli Coca-Cole! Původně byl zelený, ale Coca-Cola ho jednou dala do své reklamy jako červeného a ono se to tak ujalo, že je dnes oficiálně červený.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Mon 18 Apr 2011, 14:31

A já jsem si myslel, že ho Coca-Cola vymyslela... Very Happy

Edit: tak ne, je to ještě jinak, s červenou verzí přišla roku 1915 firma na nápoje White Rock a Coca-Cola to od ní převzala a asi nejvíc zpropagovala v roce 1931.
viz http://www.kafe.cz/santa-claus-je-vlastne-mikulas-6393.aspx
Ale je to teda hrozný (komerční) hybrid a nesnáším, jak se tlačí k nám, my ho tu nechceme, my máme Ježíška! Mad
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Cola

Příspěvek  R&omize Mon 18 Apr 2011, 15:42

Jsem si mohl myslet, že ho Coca-Cola nevymyslela, ti neumí vymyslet originálního nic (i recept na Coca-Colu odkoupili od někoho, kdo si nápoj nedokázal pořádně zpropagovat, za pár drobných Exclamation )... Rolling Eyes Zelenou si asi zase vymysleli pro změnu eko-aktivisté... Wink
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  tx Mon 18 Apr 2011, 22:09

Bohužel Santa Claus má konkrétní podobu, proto se s ním dá marketingově pracovat (navíc je to dospělá postava). Velká přednost Ježíška je jeho neurčitost - záleží na fantazii každého, jak si ho představuje. Buďme za to rádi, protože kdyby byl Ježíšek nějak konkrétně uchopitelný, už bychom ho na reklamách taky měli.
Pravda, on se běžně zobrazuje ležící v jesličkách, ale nenapadá mě žádný produkt s výjimkou plínek, k jehož propagaci by mohl být zneužit.

A když už jsme u těch Ježíšků a Santa Clausů, tak tady přidávám jeden legendární projev: https://www.youtube.com/watch?v=O8IuTZsBFc8.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Mon 18 Apr 2011, 22:24

Měla jsem tu napsaný dlouhý příspěvek, ale když jsem dala odeslat, tak se mi to nějak potentovalo a neobjevil se tu. Ani když jsem dala "zpět", tak jsem nedostala vyplněnou tabulku. Takže to zkrátím. Santa je děs běs. Nechápu, jak v něj někdo může "věřit". Ví se, že vznikl jen "pokřivením" sv. Mikuláše a chybným vyslovováním a překládáním jeho jména. Ví se, kde žil a co dělal. Ježíšek je v tomhle mnohem lepší - sice také pochází z reálné osoby, ale tím, že je mrtvý, tak má teoreticky možnost plnit "ducha Vánoc". Santa Klaus ne. Žije na pólu a má tam soby? Prosím vás, pokud už by opravdu měl Mikuláš takovou schopnost, aby rozdával dárky, tak by rozhodně nebydlel na pólu. Je mrtvý, stejně jako Ježíš.
A navíc - co je pravděpodobnější - že dárky rozdává muž, který se může zjevovat v jakékoliv podobě (klidně podobě dítěte), který dlí na nebi a vidí tak vše, nebo tlustý dědek, který je tak omezený hmotným tělem a dopravou ať už sobího spřežení nebo komínem? A jak se vůbec dostane do baráku, kde nemají komín - huh?
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Zas to nepřeháněj...

Příspěvek  R&omize Mon 18 Apr 2011, 22:28

njn z tebe úplně táhne ten mrtvý duch Vánoc... Twisted Evil
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  tx Mon 18 Apr 2011, 22:31

To je přesně to, co říkám: tím, že je Santa hmotný, je i dobře uchopitelný. No a marketing má v moderní době velkou sílu a někteří lidé jsou snadno ovlivnitelní...
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Mon 18 Apr 2011, 22:34

Koli: Vážně to až příliš řešíš. Wink Už jsi skoro jako Michael z Joeyho, který je génius a už ve čtyřech letech si spočítal, že Santa Claus by prostě za jednu noc nedokázal rozvézt všechny dárky, ani kdybys počítal dejme tomu s čtyřprocentní chybou. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Mon 18 Apr 2011, 22:35

Třeba já jsem si jako malý představoval Ježíška jako ježka (takového toho z Krtečka) s pytlem dárků. Very Happy

edit: hehe, docela výstižné: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Santa_Claus Laughing
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Mon 18 Apr 2011, 22:39

Tak to pro mě byl Ježíšek odjakživa mimino v jestličkách ve chlívě...

Ježíšek je "fyzicky uchopitelný", je to prostě to mimino... A i kdyby ne, tak by ho mohli zobrazit tak, jak je Ježíš zobrazen v každém kostele a na každém obraze (vysoký hubený chlap, hnědé dlouhé vlasy, plnovous). Problém není v tom, že je to Duch svatý, ale v tom, že by to Vatikán zakázal. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty ROFL

Příspěvek  R&omize Mon 18 Apr 2011, 22:42

lol! S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Santa_po_opici lol!
Takto Santa dopadne, když objeví v baráku sklípek...
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Mon 18 Apr 2011, 22:43

No, prostě Santu nemám ráda. Nemám ráda většinu tradic atd., na které existuje jasné racionální řešení. Dneska bude Santa rozdávat dárky za jednu noc a zítra bude dělit nulou, ne? Nebráním se "něčemu vyššímu", paralelním vesmírům ani existenci osudu či něčeho podobného, ale živý týpek s nadváhou by za noc nerozdal pytel dárků ani v New Yorku, natož v (skoro) celém světě.
Ale Vánoce jako takové, tu pohanskou podstatu, tu mám ráda - vůně jehličí, jablíčka, staré rituály atd., tak ty mám ráda. To si vždycky užívám Smile.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Mon 18 Apr 2011, 22:51

Ještě jednou: moc to řešíš. Very Happy

Ale když tu už máme odkaz na Necyklopedického Santu, tak já přihodím výňatek z Necyklopedie o Ježíškovi a obrázek:

Narodil se čtyři roky před svým narozením v Betlémě a měl tu smůlu, že právě v tom okamžiku (ve skutečnosti kvůli vzdálenosti o 1 700 000 let dříve) v galaxii Androméda vybuchla supernova. Prvotní gama záření mimino zasáhlo a způsobilo nevratné škody na jeho organismu (tuto nejmodernější teorii převzala Necyklopedie od Dany Drábové). Na druhou stranu mu to asi umožnilo později provádět různé triky. Těm se začalo říkat zázraky. Gama záření pravděpodobně způsobilo rovněž i bílou pleť (jak známo z mnoha jeho podobizen) v kraji, kde bledá tvář je spíše řídký jev.
...
Ježíš byl ve svých 33 letech odsouzen k trestu smrti a rituálně ukřižován. Působením paprsků gama došlo k zacelení Ježíšových ran a nahození jeho srdce. Ježíš frajersky prohnal Satana a způsobil zemětřesení o síle Pí.


S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 180px-111JESUSFUN
Pochlebujte Ježíšovi, jinak vás bude v pekle mučit...

lol!
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Mon 18 Apr 2011, 22:51

Hlavně u nás nemá Santa co dělat, ať si táhne zpátky do Emériky... Evil or Very Mad
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Mon 18 Apr 2011, 22:56

Ďasík: A vo tom to je Very Happy. Necyklopedie je skvělá Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  MartyCZ Mon 18 Apr 2011, 23:00

Trénujete na sraz, koukám. Laughing
Pokud jde o komercializaci Ježíška, tak nebojte, že by nebyla. Jen nemá takovou mediální podporu a navíc je přece tolik kvalitních děl se Santou. Jako Ježíška podporuju, ale tohle je krapet moc.
http://www.obchod.ceskyjezisek.cz/

A pokud jde o Santu, nebylo v Joeyim náhodou tohle v nějaké podobě?
http://databazetextu.unas.cz/page/texty/144.php

Ďasík: A co teprve Chilsko-česká válka Smile
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA] - Stránka 5 Empty Re: S03E04 - The Pirate Solution [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru