Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOTAZ -Raj v Americe

2 posters

Goto down

DOTAZ -Raj v Americe Empty DOTAZ -Raj v Americe

Příspěvek  Buffster Mon 10 Feb 2014, 13:51

Ahoj, mohl by mi někdo poradit? Píšu diplomku k překladu kulturně-specifických fenoménu v TBBT z Aj do Čj a zabývám se tam i Rajem a jeho angličtinou. Na TBBT koukám snad od první řady, nejsem si ale jistá, jestli bylo někdy v seriálu řečeno jak dlouho už je Raj v Americe? Jde mi o to, že i když je jeho angličtina hodně dobrá, stále má hodně silný přízvuk a i když očividně ovládá slang, stejně si není někdy vědom dvojsmyslů, které z něj vylezou Smile Ta výslovnost se týká i herce samotného, žije přitom v USA od roku 1999  Shocked 
Díky moc, snad mi bude moci někdo poradit ;-)
Lucka

Buffster

Počet příspěvků : 1
Bodů : 3
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

DOTAZ -Raj v Americe Empty Re: DOTAZ -Raj v Americe

Příspěvek  MartyCZ Mon 10 Feb 2014, 19:44

Přímo řečeno to tam nikdy nebylo, ale mělo by to jít zhruba odvodit. Výtah je v Nerdvana Annihilation (1x14) rozbitý dva roky a podle Staircase Implementation (3x22) je den, kdy Leonard rozbil výtah taky den, kdy se Leonard skamarádil s Rajem a Howardem, nebo aspoň den kdy Leonard ty dva přivedl do bytu. Takže to by Raj byl v USA zhruba od roku 2006. Původně studoval na Cambridge, takže je pravděpodobné, že to byl jeho první rok v Americe.
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru