Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zas tak zly to neni:))

3 posters

Goto down

Zas tak zly to neni:)) Empty Zas tak zly to neni:))

Příspěvek  elle.scorpio Sat 16 Feb 2013, 17:08

Mně ten dabing zas tak zlej nepřijde. Rajesh je teda fakt dost přihřátej, ale třeba Penny má v originále fakt ječák. Na origoš znění koukám až teď, když ještě není v češtině 6.série. A je to spíš o zvyku. Pro anglináře origoš jasná volba, ale já, jakožto jazykový antitalent, si to zdaleka tak nevychutnám, někdy je to moc rychlý a musím si to vracet, protože to nestihnu přečíst. Ale dabing bych nezatracovala, fakt mi to nepřijde špatné, jen je to prostě šok. Nikdy nejde trefit stejný hlasm ale nemyslím, že by to postavy a jejich charakter nějak pokazilo či výrazně zkreslilo:)) Nevím, jak je to anglicky, ale někde jsem narazila na informaci, že Sheldonovu a Howardovu matku dabuje jedna a ta samá paní. Neuvěřitelné Very Happy

elle.scorpio

Počet příspěvků : 2
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 16. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Zas tak zly to neni:)) Empty Re: Zas tak zly to neni:))

Příspěvek  Davidsoft Sat 16 Feb 2013, 18:43

Hlasy jsou podle mě v českém dabingu dobré, ten Sheldonův se mi dokonce líbí podstatně víc než originál. Problémy jsou ve faktické stránce překladu. Asi nejhorší problém jsem zaznamenal na začátku epizody S02E12, kde Leonard a Sheldon mluví (v dabingu) o toasteru, přestože v originále je mikrovlnná trouba a na obrazu je jasně vidět, že to, co Leonard drží je mikrovlnná trouba, ne toaster.
Davidsoft
Davidsoft

Počet příspěvků : 174
Bodů : 185
Reputace : 1
Datum registrace : 15. 07. 12
Místo : okolí Brna

http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=1&id=1638

Návrat nahoru Goto down

Zas tak zly to neni:)) Empty Re: Zas tak zly to neni:))

Příspěvek  elle.scorpio Sat 16 Feb 2013, 20:14

Jo, to mě taky zarazilo, zrovna nedávno jsem na to koukala..Jestli byla mikrovlnka proi microwave moc dlouhá a "nevešla se jim do pusy", tak ji zkrátili na toaster, těžko říct. Snad tam celkově těch chyb není moc. Už se těším až bude nadabovaná 6.řada:))

elle.scorpio

Počet příspěvků : 2
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 16. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Zas tak zly to neni:)) Empty Re: Zas tak zly to neni:))

Příspěvek  MartyCZ Sat 16 Feb 2013, 20:20

Nechci nic říkat, ale v originále tam je "toaster oven". Wink
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

Zas tak zly to neni:)) Empty Re: Zas tak zly to neni:))

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru