Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diskuze k Sheldon-wiki

+10
Manatus
yossarian
Pinny
Zero
Melindaaaa
moss
minnie
rampage
Ďasík
NoMouse
14 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  MartyCZ Tue 06 Nov 2012, 21:24

minnie: Já to vím, Koli to nevěděla. A to zmatení je v tom "zmaten" vidět. Very Happy
Koli: No a právě o tom temném období jsem nevěděl.
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Kolikokoli Tue 06 Nov 2012, 21:26

minnie napsal:provázek je tětiva, ne?
To už vím taky Very Happy.
Marty: no fidiš Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Ďasík Tue 06 Nov 2012, 21:41

MartyCZ napsal:To mě přeceňuješ, moje znalosti americké historie jsou z většiny založené na Simpsonových. Very Happy
Jsme na tom podobně. Já mám sice ještě hodně dalších zdrojů, ale Simpsonovi jsou zdroj vskutku vydatný. Very Happy Historii USA v šedesátých letech 20. století zase čerpám hlavně ze Stephena Kinga (píše o té době úplně tak, že si v ní člověk přeje žít - když by zrovna nemusel bojovat ve Vietnamu Smile). A Korejskou válku znám z MASHe. Smile

Každopádně je zajímavé, že právě seriály a knihy způsobily, že mě tahle témata začala zajímat.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Melindaaaa Tue 06 Nov 2012, 22:21

Ďasík: Jojo, taky mám občas pocit, že jsem v Maine několik let bydlela Very Happy:D
Melindaaaa
Melindaaaa

Znamení : Panna Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 123
Bodů : 126
Reputace : 0
Datum registrace : 25. 09. 10
Věk : 31
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Zero Tue 06 Nov 2012, 22:27

minnie napsal:
Kolikokoli napsal:
MartyCZ napsal:Koliin přístup (nejspíš): toulec = jenom luk (prostě prohnutý klacek a provázek), luk = celá sada toulec a luk
Jo, přesně Very Happy. Toulec zní jako něco natahovacího. Vlastně jsem si říkala, že je to jen ten provázek Very Happy
provázek je tětiva, ne? jsem z vás zmaten Very Happy
Tětiva je provázek, luk je luk, a toulec je to, do čeho se schovávají šípy.
Zero
Zero

Počet příspěvků : 46
Bodů : 46
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Ďasík Tue 06 Nov 2012, 22:29

Melindaaaa: Jo, Maine už taky znám jak své boty. Přečetl jsem asi polovinu Kingovy bibliografie, je to můj nejoblíbenější autor. Smile Konkuruje mu jen Darren Shan, který napsal zatím nejlepší příběh, co jsem kdy četl...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 39
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  NoMouse Tue 06 Nov 2012, 23:24

Zero napsal:Tětiva je provázek, luk je luk, a toulec je to, do čeho se schovávají šípy.
A co je luk bez tětivy? Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  minnie Tue 06 Nov 2012, 23:31

NoMouse napsal:
Zero napsal:Tětiva je provázek, luk je luk, a toulec je to, do čeho se schovávají šípy.
A co je luk bez tětivy? Very Happy
klacík ne voe Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Pinny Thu 08 Nov 2012, 00:34

minnie napsal:
NoMouse napsal:
Zero napsal:Tětiva je provázek, luk je luk, a toulec je to, do čeho se schovávají šípy.
A co je luk bez tětivy? Very Happy
klacík ne voe Very Happy

lol! lol!

Pinny

Počet příspěvků : 132
Bodů : 149
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Kolikokoli Thu 08 Nov 2012, 01:05

To mě fakt dostalo Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  yossarian Thu 08 Nov 2012, 11:09

minnie napsal:
NoMouse napsal:
Zero napsal:Tětiva je provázek, luk je luk, a toulec je to, do čeho se schovávají šípy.
A co je luk bez tětivy? Very Happy
klacík ne voe Very Happy

Muhehehe lol!
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  MartyCZ Tue 20 Nov 2012, 23:16

S06E07
Almond Joy - S06E07 ("Někdy u třetí Almond Joy.") - Tyčinka podobná naší Koko, která ale kromě kokosů obsahuje i buráky.
Hometown Buffet - S06E07 ("Taky jsme tam měli HomeTown bufet.") - Jeden z řetězců restaurací firmy Buffets, Inc.
Kloboučník - S06E07 ("Dostaň na drát Kloboučníka. Pořádám čajový dýchánek.") - Postava z knihy Alenka v říši divů. Alenka Kloboučníka potká zrovna když Kloboučník pořádá čajový dýchánek.
LeVar Burton - S06E07 ("") - Herec, který hrál postavu Geordiho LaForge v seriálu Star Trek Nová generace.
Sabat (šabat, šábes) - S06E07 ("Jde o to, že, však víš, jsem Žid a správně bych o sabatu neměl řídit auto nebo něco nosit.") - Židovský výraz pro sobotu, která je podle Tóry nejdůležitější svátek judaismu, kdy člověk nesmí pracovat a věnovat se odpočinku.
Spojená Federace Planet - S06E07 ("Je to vlajka Spojené federace planet.") - Fiktivní mezihvězdná federativní republika ze Star Trek seriálů.
srdíčko od čaroděje - S06E07 ("Takže, máš problémy se srdíčkem, které jsi získal od čaroděje?") - Narážka na film Čaroděj ze země Oz, kde čaroděj daruje Plecháčovi srdce, nebo spíš mu pomůže uvědomit si, že ho měl celou dobu.
William Shatner - S06E07 ("Připomněl mi mladého Williama Shatnera.") - Herec, který hrál postavu kapitána Jamese T. Kirka v seriálu Star Trek a následujících sedmi filmech. Někdy mu je vytýkán podobný styl řeči, který Wil předváděl.

S06E08
Cluedo - S06E08 ("Plukovník Koothrapali v kuchyni olivovou pomazánkou.") - Narážka na stolní hru Cluedo, kdy hráči musí přijít na tomu, kdo, v jakém pokoji a čím byl zabit pan X.
izotopicky čisté krystaly - S06E08 ("Strávil jsem většinu odpoledne pěstováním izotopicky čistých krystalů pro detekci neutrin.") - Izotopicky čisté krystaly jsou tvořeny pouze jediným izotopem určitého prvku
Mars Rover - S06E08 ("Měl by. Je to náhradní kamera do Mars roveru.") - Obecný výraz pro robotické vozítko vyslané k průzkumu povrchu Marsu. V době vysílání epizody byly na Marsu aktivní dvě vozítka, Opportunity a Curiosity
neutrino - S06E08 ("Strávil jsem většinu odpoledne pěstováním izotopicky čistých krystalů pro detekci neutrin.") - Elementární částice, které vznikají při jaderných reakcích, téměř vůbec nereagují s okolním prostředím a proto je těžké je detekovat.
tapenáda - S06E08 ("Byla to tapenáda a vy jste stáli za prd.") - Pomazánka z rozmixovaných černých a zelených oliv.


Naposledy upravil MartyCZ dne Wed 21 Nov 2012, 11:49, celkově upraveno 2 krát
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Manatus Tue 20 Nov 2012, 23:43

nereagují skoro s ničím a proto je těžké je detekovat.
Trochu nešťastné vyjádření. (Anti)neutrina reagují s veškerou látkou na Zemi, akorát velmi vzácně.
Manatus
Manatus

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 31
Bodů : 33
Reputace : 0
Datum registrace : 27. 09. 09
Místo : Praha

http://manatus.deviantart.com/

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  dain Wed 21 Nov 2012, 00:55

jenom malá poznámka, krystaly se "pěstují"

dain

Počet příspěvků : 4
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  MartyCZ Wed 21 Nov 2012, 11:48

Manatus: Lepší?
dain: Opravím to podle Manatusových návrhů korekcí titulků, snad Koli udělá totéž.
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Manatus Wed 21 Nov 2012, 13:09

Lepší.
Manatus
Manatus

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 31
Bodů : 33
Reputace : 0
Datum registrace : 27. 09. 09
Místo : Praha

http://manatus.deviantart.com/

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  MartyCZ Mon 17 Dec 2012, 23:17

Trošku nálož Smile :
Podle dílu:

S06E06
Jedijský trik na ovládání mysli - S06E06 ("Zkouším jedijský trik na ovládání mysli Stephena Hawkinga.") - Jednou ze schopností, kterou Jediové získávají ze Síly je možnost přinutit jiné, aby splnili příkazy, které jim řeknou.
Kinect Star Wars - S06E06 ("") - Hra kterou hrají na začátku Howard s Rajem, kromě taneční soutěže nabízí i duely se světelnými meči nebo závody kluzáků
Sherman - S06E06 ("Nehledě na to, že tvá herecká kariéra jde z kopce jako kdysi Sherman.") - Generál Unie během Americké občanské války
Stručná historie... - S06E06 ("Říkal jsem si, že napíšu knihu Stručná historie, jak jsem rozbrečel Stephena Hawkinga jako malou holku.") - Narážka na Hawkingovu knihu "Stručná historie času"
Toulec - S06E06 ("Zahrál jsem slovo "toulec" za trojnásobek bodů za písmeno...") - Pouzdro na šípy
Words with Friends - S06E06 ("Dnes jsem pozval profesora Stephena Howkinga, aby si se mnou zahrál v populární online hře Slova s přáteli.") - Internetová hra pro více hráčů, svými pravidly téměř totožná se Scrabblem

S06E07
Almond Joy - S06E07 ("Někdy u třetí Almond Joy.") - Tyčinka podobná naší Koko, která ale kromě kokosů obsahuje i buráky.
Hometown Buffet - S06E07 ("Taky jsme tam měli HomeTown bufet.") - Jeden z řetězců restaurací firmy Buffets, Inc.
Kloboučník - S06E07 ("Dostaň na drát Kloboučníka. Pořádám čajový dýchánek.") - Postava z knihy Alenka v říši divů. Alenka Kloboučníka potká zrovna když Kloboučník pořádá čajový dýchánek.
LeVar Burton - S06E07 ("") - Herec, který hrál postavu Geordiho LaForge v seriálu Star Trek Nová generace.
Sabat (šabat, šábes) - S06E07 ("Jde o to, že, však víš, jsem Žid a správně bych o sabatu neměl řídit auto nebo něco nosit.") - Židovský výraz pro sobotu, která je podle Tóry nejdůležitější svátek judaismu, kdy člověk nesmí pracovat a má se věnovat odpočinku.
Spojená Federace Planet - S06E07 ("Je to vlajka Spojené federace planet.") - Fiktivní mezihvězdná federativní republika ze Star Trek seriálů.
srdíčko od čaroděje - S06E07 ("Takže, máš problémy se srdíčkem, které jsi získal od čaroděje?") - Narážka na film Čaroděj ze země Oz, kde čaroděj daruje Plecháčovi srdce, nebo spíš mu pomůže uvědomit si, že ho měl celou dobu.
William Shatner - S06E07 ("Připomněl mi mladého Williama Shatnera.") - Herec, který hrál postavu kapitána Jamese T. Kirka v seriálu Star Trek a následujících sedmi filmech. Někdy mu je vytýkán podobný styl řeči, který Wil předváděl.

S06E08
Cluedo - S06E08 ("Plukovník Koothrapali v kuchyni olivovou pomazánkou.") - Narážka na stolní hru Cluedo, kdy hráči musí přijít na tomu, kdo, v jakém pokoji a čím byl zabit pan X.
izotopicky čisté krystaly - S06E08 ("Strávil jsem většinu odpoledne pěstováním izotopicky čistých krystalů pro detekci neutrina.") - Izotopicky čisté krystaly jsou tvořeny pouze jediným izotopem určitého prvku
Mars Rover - S06E08 ("Měl by. Je to náhradní kamera do Mars roveru.") - Obecný výraz pro robotické vozítko vyslané k průzkumu povrchu Marsu. V době vysílání epizody byly na Marsu aktivní dvě vozítka, Opportunity a Curiosity
neutrino - S06E08 ("Strávil jsem většinu odpoledne pěstováním izotopicky čistých krystalů pro detekci neutrina.") - Elementární částice, které vznikají při jaderných reakcích, téměř vůbec nereagují s okolním prostředím a proto je těžké je detekovat.
tapenáda - S06E08 ("Byla to tapenáda a vy jste stáli za prd.") - Pomazánka z rozmixovaných černých a zelených oliv.

S06E09
Boseho-Einsteinův kondenzát - S06E09 ("Změnil jsem pohled na Boseho-Einsteinův kondenzát...") - Stav hmoty látky (nejčastěji plynu) tvořené bosony při teplotách velmi blízko absolutní nule (-273,15°C)
Pomsta chutná nejlíp za studena - S06E09 ("Pomsta je nejlepší podávaná za naha.") - Narážka na klingonského přísloví "Pomsta chutná nejlíp za studena"

S06E10
Inspektor Šikula - S06E10 ("U-ú, u-ú, inspektor Šikula") - Americký animovaný seriál o inspektorovi, který je navzdory svému jménu neohrabaný a přihlouplý dvojník Clouseaua, s velkou výbavou do těla implantovaných zařízení, které stejně neumí pořádně ovládat. I přesto všechno se mu vždy podaří přidělený případ vyřešit (ovšem vždy s obrovskou pomocí jeho neteře a její psa).
Mazel Tov (Mazal Tov) - S06E10 ("") - Doslova "hodně štěstí" či "stalo se štěstí" v jidiš, výraz používaný jako gratulace při významných chvílích (narozeninách, svatbách a úspěších obecně).
placebo efekt - S06E10 ("Věříš na placebo efekt?") - Placebo je látka, která vypadá jako lék, ale nemá žádné léčebné účinky. Přesto pomáhá mnohým pacientům stejně dobře jako skutečný lék, pravděpodobně kvůli vlivu autosugesce
Skok smrti - S06E10 ("Umíš Skok smrti?") - Hra s kostkami. Jeden z hráčů určí číslo mezi 30 a 50. Hráč po jeho levici hází jako první. Může házet jednou nebo dvěma kostkama. Hody všech hráčů se sčítají, hráč, který hodí nebo přehodí zvolené číslo prohrává.

S06E11
Amazon - S06E11 ("Jo, no... jsou z Amazonu.") - Jeden z největších a nejstarších internetových obchodů. Dá se na něm koupit vpodstatě cokoliv, ale zaměřuje se především na knihy, CD a DVD.
Foie Gras - S06E11 ("Veterinář říkal, že když jí budu dál dávat foie gras,...") - Játra hus a kachen, které jsou překrmovány přímo do žaludku zavedenou sondou, která je zásobuje speciální krmnou směsí, zatímco jim je zcela zabráněn pohyb.
Forever 21 - S06E11 ("Bernadette má na sobě lodičky s leopardím vzorem a červené šaty z Forever 21.") - Řetězec obchodů s dámským oblečením a doplňky.

S06E12
androgynní - S06E12 ("Musí se zcela zaměřovat na mé potřeby a ne být rozptylována tvými androgynními znaky.") - Mající fyzické charakteristiky obou pohlaví
John A. Wheeler - S06E12 ("To je jeho rozšíření k Wheelerově kvantové pěně.") - Přední americký astrofyzik a částicový fyzik. Stál u vývoje atomové a vodíkové bomby, přišel s termíny černá a červí díra a mezi jeho doktorandy patřili i Richard Feynman a Kip Thorne.
Kip Thorne - S06E12 ("Jedu na přednášku Kipa Thorna o subatomárním časoprostoru.") - Jeden z předních gravitačních a astrofyziků, jeho předmětem zájmu jsou především černé a červí díry a relativita. Je také blízkým přítelem Stephena Hawkinga a Carla Sagana.
Promiň, že mě Alex balila - S06E12 ("") - Zpívané na melodii písničky "Mary měla beránka"
Ryan Gosling - S06E12 ("A zase je to jako s Ryanem Goslingem.") - Kanadský herec, známý především díky své roli ve filmu Zápisník jedné lásky. Rajesh pravděpodobně narážel na to, jak v poslední době střídá své partnerky.

Podle abecedy (od 6x01):

A
Albert Einstein - S06E05 ("Albert Einstein") - moc moc chytrý vědec, který vymyslel teorii relativity a vzoreček E2=(mc2)2+(pc)2.
Almond Joy - S06E07 ("Někdy u třetí Almond Joy.") - Tyčinka podobná naší Koko, která ale kromě kokosů obsahuje i buráky.
Amazon - S06E11 ("Jo, no... jsou z Amazonu.") - Jeden z největších a nejstarších internetových obchodů. Dá se na něm koupit vpodstatě cokoliv, ale zaměřuje se především na knihy, CD a DVD.
Analyzátor času průchodu - S06E05 ("...hmotnostní spektrometr s analyzátorem času průchodu") - Také analyzátor času/doby letu nebo analyzátor času přeletu. Využívá elektrické pole k urychlení iontů se stejným potenciálem. Pokud mají částice stejný náboj, bude kinetická energie částice totožná, a jejich rychlost bude záviset pouze na jejich hmotnosti. Lehčí ionty dosáhnou detektoru první.
androgynní - S06E12 ("Musí se zcela zaměřovat na mé potřeby a ne být rozptylována tvými androgynními znaky.") - Mající fyzické charakteristiky obou pohlaví
Antacid - S06E05 ("V lékárně jsem byl v sedmém nebi z jejich antacidů.") - lék při zažívacích potížích (překyselení, žaludeční vředy...)
antropický princip - S06E01 ("Leonarde, co si myslíš o antropickém principu?") - Vesmír má přesně takové parametry, aby vyhovoval člověku. Existuje-li více Vesmírů současně, žijeme právě v tom, kde se mohl vyvinout život našeho typu. Existuje více variant od více fyzikálních po více filosofické.
Asymptotická volnost partonů - S06E04 ("Jsou to asymptoticky volné partony v kvark-gluonovém plazmatu.") - vazebná síla mezi částicemi roste se vzdáleností. Částice, na kterou nepůsobí jaderná síla, se v hadronech (protony, neutrony...) rozptylují v centrech na volné bodové objekty s nábojem a bez náboje (partony).
Avatar - S06E05 ("jen nízká postava z Avatara.") - film o exoměsíci Pandora, na kterém žijí modří mimozemšťané. foto

B
Benadryl - S06E04 ("Vzala jsem si Benadryl.") - Lék na alergie, rýmu atd. Časté jsou vedlejší účinky (bolení hlavy atd.)
Bohoušek (Grover) - S06E03 ("Donesla mu mapeta Bohouška, aby mohl ukazovat, kde ho bolí.") - Modrá a chlupatá postavička z dětského pořadu "Sezame, otevři se", trochu podobná již kdysi zmíněnému Keksíkovi. Obrázek
Boseho-Einsteinův kondenzát - S06E09 ("Změnil jsem pohled na Boseho-Einsteinův kondenzát...") - Stav hmoty látky (nejčastěji plynu) tvořené bosony při teplotách velmi blízko absolutní nule (-273,15°C)
Buzz Aldrin - S06E05 ("Raj mi poslal nějaké video Buzze Aldrina.") - Druhý člověk, který vstoupil na povrch Měsíce.

C
Casper - S06E04 ("Casper, alkoholický duch?") - Casper the Friendly Ghost (Casper, přátelský duch) je hlavní postava v seriálu Casper a přátelé. V roce 1995 byl natočen celovečerní film s Billem Pullman a Christinou Ricci.
Cluedo - S06E08 ("Plukovník Koothrapali v kuchyni olivovou pomazánkou.") - Narážka na stolní hru Cluedo, kdy hráči musí přijít na tomu, kdo, v jakém pokoji a čím byl zabit pan X.

D
Drákulóny se sýrem - S06E05 ("Bude se hodit k mým Drákulónům se sýrem.") - odkaz na tradiční jídlo makaróny se sýrem.

E
Edelweiss - S06E04 ("Takže budu sedět sám u Edelweiss?") - Píseň z muzikálu Za zvuků hudby. Video z filmu zde.

F
Fantastická čtyřka - S06E04 ("Fantastická čtyřka znovu sjednocena!") - marvelovský komiks (i film) o čtyřech superhrdinech (Susan Storm - Invisible Woman, Reed Richards - Mr. Fantastic, Johny Storm - Human Torch a Ben Grimm - Thing), kteří bojují proti různým nepřátelům (Skrull, Dr. Doom, Silver Surfer,...).
Fedora - S06E05 ("můžu si půjčit tvůj bič a fedoru?") - tento klobouk.
ferkakta - S06E01 ("K té ferkakta věci se ani nepřiblížím.") - podělaný v jidiš
Foie Gras - S06E11 ("Veterinář říkal, že když jí budu dál dávat foie gras,...") - Játra hus a kachen, které jsou překrmovány přímo do žaludku zavedenou sondou, která je zásobuje speciální krmnou směsí, zatímco jim je zcela zabráněn pohyb.
Forever 21 - S06E11 ("Bernadette má na sobě lodičky s leopardím vzorem a červené šaty z Forever 21.") - Řetězec obchodů s dámským oblečením a doplňky.
Francouzština - S06E05 ("Mám určité je ne sais quoi, když dojde na soireés") - je ne sais quoi - doslova "Já nevím co", dalo by se to přeložit jako nadání nebo "nos na něco" atd., soireés je večírek.
FYI - S06E02 ("FYI - držení tajemství. To nesnáším.") - For your information = pro tvou informaci
Fyzikální fiesta - S06E04 ("Účastníci odpovídají španělsky na otázky z fyziky.") - ¿Dónde está el boson de Higgs? = španělsky "Kde najdeme Higgsův boson?", En el acelerador de particulares. = "V urychlovači částic", Bueno, mi amigo. = "Správně, můj příteli."

H
Hadrová Ančka a Ondík - S06E05 ("a co Hadrová Ančka a Ondík?") - postavy z knihy Johnnyho Gruella Hadrová Ančka.
Hewlett, William - S06E05 ("Hewlett a Packard") - vynálezce a počítačový inženýr. Spolu s Davidem Packardem založil firmu Hewlett-Packard.
Higgsův boson - S06E03 ("Víš, co je Higgsův boson?") - Teoretická částice, která by vysvětlovala hmotnost ostatních elementárních částic a tedy proč má hmota váhu.
Hmotnostní spektrometr - S06E05 ("...hmotnostní spektrometr s analyzátorem času průchodu") - Používá se pro určení hmotnosti částic, či stanovení elementárního složení vzorku nebo molekuly, a pro objasnění chemické struktury molekul atd.
Homeostáza - S06E02 ("Jsem velký příznivec homeostázy.") - Homeostáza znamená schopnost systému regulovat své vnitřní prostředí a udržovat stále stejné hodnoty. Třeba teploty nebo pH.
Hometown Buffet - S06E07 ("Taky jsme tam měli HomeTown bufet.") - Jeden z řetězců restaurací firmy Buffets, Inc.
Horror v Manile - S06E03 ("Thrilla připojená k amagdyle.") - Narážka na slavný boxerský zápas mezi Muhammadem Alim a Joem Frazierem. Často je označován jako jeden z nejlepších zápasů 20. století.
Howie Mandel - S06E04 ("To necháváme na vašich rockových hvězdách, sportovcích a Howiech Mandelech") - Kanadský komik, herec a moderátor.
Hypotéza - S06E05 ("Vezme hypotézy a navrhne pravidla,...") - předpoklad

I
Inspektor Šikula - S06E10 ("U-ú, u-ú, inspektor Šikula") - Americký animovaný seriál o inspektorovi, který je navzdory svému jménu neohrabaný a přihlouplý dvojník Clouseaua, s velkou výbavou do těla implantovaných zařízení, které stejně neumí pořádně ovládat. I přesto všechno se mu vždy podaří přidělený případ vyřešit (ovšem vždy s obrovskou pomocí jeho neteře a její psa).
Iontová past - S06E05 ("To je integrovaná iontová past...") - Jejím smyslem je uvěznění iontů v prostoru tak, aby co nejméně vzájemně působily s okolím, a tím prodloužily dobu soudržnost systému.
izotopicky čisté krystaly - S06E08 ("Strávil jsem většinu odpoledne pěstováním izotopicky čistých krystalů pro detekci neutrina.") - Izotopicky čisté krystaly jsou tvořeny pouze jediným izotopem určitého prvku

J
Jay Leno - S06E04 ("Jay Leno ztratil ponožku, je to k popukání.") - Americký moderátor talk show The Tonight Show with Jay Leno.
Jedijský trik na ovládání mysli - S06E06 ("Zkouším jedijský trik na ovládání mysli Stephena Hawkinga.") - Jednou ze schopností, kterou Jediové získávají ze Síly je možnost přinutit jiné, aby splnili příkazy, které jim řeknou.
John A. Wheeler - S06E12 ("To je jeho rozšíření k Wheelerově kvantové pěně.") - Přední americký astrofyzik a částicový fyzik. Stál u vývoje atomové a vodíkové bomby, přišel s termíny černá a červí díra a mezi jeho doktorandy patřili i Richard Feynman a Kip Thorne.
Johnny Rocket's - S06E05 ("Jedli jsme u Johnnyho Rocketa") - řetězec fastfoodů.

K
Kde je Waldo? - S06E04 ("Najděte Walda!") - Velmi populární obrázková kniha. Na každém obrázku je dav lidí a mezi nimi se nachází Waldo. Má na sobě červeno-bílé pruhované tričko, klobouk a brýle. Úkolem je najít ho. Můžete si ho zkusit najít třeba zde.
Kinect Star Wars - S06E06 ("") - Hra kterou hrají na začátku Howard s Rajem, kromě taneční soutěže nabízí i duely se světelnými meči nebo závody kluzáků
Kip Thorne - S06E12 ("Jedu na přednášku Kipa Thorna o subatomárním časoprostoru.") - Jeden z předních gravitačních a astrofyziků, jeho předmětem zájmu jsou především černé a červí díry a relativita. Je také blízkým přítelem Stevena Hawkinga a Carla Sagana.
Kloboučník - S06E07 ("Dostaň na drát Kloboučníka. Pořádám čajový dýchánek.") - Postava z knihy Alenka v říši divů. Alenka Kloboučníka potká zrovna když Kloboučník pořádá čajový dýchánek.
Kvark-gluonové plazma - S06E04 ("Je to kvark-gluonové plazma.") - Tzv. quagma. Skupenství hmoty, které může vzniknout jen při extrémně vysokých teplotách a tlacích (např. Velký třesk). Kvarky jsou menší částice, ze kterých se skládají např. neutrony a protony (obecně jsou částice složené z kvarků nazývané hadrony). Gluon je "lepidlo mezi kvarky" (elementární částice zprostředkující silnou interakci mezi kvarky. Důsledkem působení gluonů je možnost vzniku atomového jádra, neboť umožňuje vytvoření vazby mezi protonem a neutronem v atomovém jádře.)

L
Lambda-CDM kosmologický model - S06E04 ("Je to obraz Lambda-CDM kosmologického modelu!") - ΛCDM model je jeden z nejvíce uznávaných teorií vzniku, fungování a zániku vesmíru v současnosti. Název se skládá z Λ (lambda), což je konstanta a studená temná hmota (Cold Dark Matter). Opírá se o existenci a strukturu vesmírného mikrovlnného záření na pozadí, nadbytek prvků vodíku, helia, deuteria a lithia, zvyšování rychlosti rozpínání vesmíru a dalších důkazech získaných z pozorování. Obraz, o kterém mluví Sheldon je tento.
LeVar Burton - S06E07 ("") - Herec, který hrál postavu Geordiho LaForge v seriálu Star Trek Nová generace.
Librační bod (Lagrangeův bod) - S06E03 ("Hledám trojanské asteroidy v libračním bodě země v poloze L5.") - Bod, v soustavě dvou těles, které obíhají kolem společného těžiště, kde se gravitační a odstředivé síly obou těles vyrovnávají a předmět nacházející se v takovém bodě si od obou těles udržuje stále stejnou vzdálenost. Libračních center je 5 (L1-L5) Schéma

M
Maglev - S06E05 ("...tomuhle se říká maglev.") - zkráceně "magnetická levitace" (tato technologie se využívá např. u moderních vlaků, které se "nadnáší" nad kolejemi).
Magneto - S06E05 ("...že jsem superpadouch Magneto.") - superpadouch ze světa Marvelu (bojuje proti X-Menům). foto
Mars Rover - S06E08 ("Měl by. Je to náhradní kamera do Mars roveru.") - Obecný výraz pro robotické vozítko vyslané k průzkumu povrchu Marsu. V době vysílání epizody byly na Marsu aktivní dvě vozítka, Opportunity a Curiosity
Mazel Tov (Mazal Tov) - S06E10 ("") - Doslova "hodně štěstí" či "stalo se štěstí" v jidiš, výraz používaný jako gratulace při významných chvílích (narozeninách, svatbách a úspěších obecně).
Mezinárodní vesmírná stanice - S06E01 ("Na Mezinárodní vesmírné stanici. Přes 400 kilometrů tímhle směrem.") - International Space Station (ISS) je v současné době jediná trvale obydlená vesmírná stanice.
mishegas - S06E01 ("Takže co má znamenat ta mishegas, že se stěhuješ pryč k té malé Polce?") - bláznivý v jidiš
MIT - S06E02 ("Wolowitz chodil na MIT.") - Massachusetts Institute of Technology (Massachusettský technologický institut) je významná americká výzkumná univerzita, která stojí za mnohými technologickými objevy. Mezi slavné absolventy patří kromě Howarda Wollowitze i například Buzz Aldrin.

N
neutrino - S06E08 ("Strávil jsem většinu odpoledne pěstováním izotopicky čistých krystalů pro detekci neutrina.") - Elementární částice, které vznikají při jaderných reakcích, téměř vůbec nereagují s okolním prostředím a proto je těžké je detekovat.
Noc žijících žemlí - S06E05 ("Noc žijících žemlí") - odkaz na film Noc žijících mrtvých, který později vyšel pod názvem Noc oživlých mrtvol.

O
Ořezávátko - S06E05 ("To je ořezávátko.") - hovorově strouhátko, je pomůcka sloužící ke strouhání či ořezávání tužek a pastelek. Ořezáváním se obnovuje ostrý hrot tužky nebo pastelky.

P
Packard, David - S06E05 ("Hewlett a Packard") - viz Hewlett, William.
PBS - S06E03 ("Pokud jsem se něco naučil z britských pořadů na PBS, tak je to to, že sluhové sedí u stolu se sobě rovnými.") - Americká nezisková veřejnoprávní televize (něco jako naše Česká Televize). Z její produkce je u nás asi nejznámější "Sezame, otevři se". Seriál, o kterém se Sheldon zmiňuje, se jmenuje Downtown Abbey.
Pictionary - S06E04 ("Dobře, hrajeme Pictionary, jaké budou týmy?") - Tato desková hra.
placebo efekt - S06E10 ("Věříš na placebo efekt?") - Placebo je látka, která vypadá jako lék, ale nemá žádné léčebné účinky. Přesto pomáhá mnohým pacientům stejně dobře jako skutečný lék, pravděpodobně kvůli vlivu autosugesce
Pomsta chutná nejlíp za studena - S06E09 ("Pomsta je nejlepší podávaná za naha.") - Narážka na klingonského přísloví "Pomsta chutná nejlíp za studena"
Promiň, že mě Alex balila - S06E12 ("") - Zpívané na melodii písničky "Mary měla beránka"
Pšenice - S06E05 ("...a on reagoval vysvětlením, jak se začala pěstovat pšenice.") - rostlina z čeledi lipnicovitých. Poprvé se pěstovala cca před 10 tisíci lety na území dnešní Sýrie.

R
R2-D2, C-3PO - S06E05 ("R2-D2 a C-3PO!") - roboti ze sci-fi Star Wars. foto
Rave párty - S06E05 ("Nejsi na rave párty.") - celonoční taneční zábava s rychlou elektronickou hudbou a světelnou show (hraje se tam techno atp.)
Ringo - S06E04 ("Myslím, že jsou tu kvůli mě, Ringo.") - Bubeník ze skupiny The Beatles (Ringo Starr).
Ryan Gosling - S06E12 ("A zase je to jako s Ryanem Goslingem.") - Kanadský herec, známý především díky své roli ve filmu Zápisník jedné lásky. Rajesh pravděpodobně narážel na to, jak v poslední době střídá své partnerky.

S
Sabat (šabat, šábes) - S06E07 ("Jde o to, že, však víš, jsem Žid a správně bych o sabatu neměl řídit auto nebo něco nosit.") - Židovský výraz pro sobotu, která je podle Tóry nejdůležitější svátek judaismu, kdy člověk nesmí pracovat a má se věnovat odpočinku.
SETI - S06E03 ("Můj táta je astronom v SETI.") - Hledání mimozemské inteligence pomocí radioteleskopů, které snaží zachytit radiové vlny vyslané mimozemskou civilizací. V rámci projektu bylo také vysláno několik zpráv obsahujících informace o lidstvu a naší poloze ve vesmíru.
Sherman - S06E06 ("Nehledě na to, že tvá herecká kariéra jde z kopce jako kdysi Sherman.") - Generál Unie během Americké občanské války
Sheva Brachot - S06E04 ("Baruch atah, Adonai, Eloheinu...") - Modlitba pronášená při mnoha příležitostech (svatba, židovské velikonoce...). Pronáší se u jídla při lámání chleba. Celá modlitba zní: Baruch ata Adonaj Elohejnu melech ha-olam, ha-moci lechem min ha-arec („Požehnaný jsi Ty, Hospodine, Bože náš, Králi všehomíra, jenž dáváš chlebu vyrůst ze země.“)
Skok smrti - S06E10 ("Umíš Skok smrti?") - Hra s kostkami. Jeden z hráčů určí číslo mezi 30 a 50. Hráč po jeho levici hází jako první. Může házet jednou nebo dvěma kostkama. Hody všech hráčů se sčítají, hráč, který hodí nebo přehodí zvolené číslo prohrává.
Spojená Federace Planet - S06E07 ("Je to vlajka Spojené federace planet.") - Fiktivní mezihvězdná federativní republika ze Star Trek seriálů.
srdíčko od čaroděje - S06E07 ("Takže, máš problémy se srdíčkem, které jsi získal od čaroděje?") - Narážka na film Čaroděj ze země Oz, kde čaroděj daruje Plecháčovi srdce, nebo spíš mu pomůže uvědomit si, že ho měl celou dobu.
Stručná historie... - S06E06 ("Říkal jsem si, že napíšu knihu Stručná historie, jak jsem rozbrečel Stephena Hawkinga jako malou holku.") - Narážka na Hawkingovu knihu "Stručná historie času"

Š
Šunkový netvor z Černé laguny - S06E05 ("Šunkový netvor z Černé laguny.") - odkaz na film Netvor z Černé laguny.

T
tapenáda - S06E08 ("Byla to tapenáda a vy jste stáli za prd.") - Pomazánka z rozmixovaných černých a zelených oliv.
TARDIS - S06E05 ("ale taky mají TARDIS z Doctora Who.") - stroj času, který se maskuje jako policejní budka z 60. let, a ve které cestuje mimozemšťan z rasy Pánů času. foto
Toulec - S06E06 ("Zahrál jsem slovo "toulec" za trojnásobek bodů za písmeno...") - Pouzdro na šípy
Trojanské asteroidy - S06E03 ("Hledám trojanské asteroidy v libračním bodě země v poloze L5.") - Skupina asteroidů, které obíhají kolem Slunce po stejné oběžné dráze jako Jupiter a planetu jakoby honí.
Twinkle, twinkle, little star - S06E04 ("Ahoj, mami, třpyť se, třpyť se, tvá hvězdička je doma!") - česky Třpyť se, třpyť se, hvězdičko. Oblíbená anglická ukolébavka. Na stejnou melodii se učí anglická abeceda. Česká a Anglická verze písničky a Abeceda

V
Vekazilla - S06E05 ("Na sezamových vekazillách.") - odkaz na film Godzilla.

W
William Shatner - S06E07 ("Připomněl mi mladého Williama Shatnera.") - Herec, který hrál postavu kapitána Jamese T. Kirka v seriálu Star Trek a následujících sedmi filmech. Někdy mu je vytýkán podobný styl řeči, který Wil předváděl.
Wonder Twins s opičkou - S06E04 ("Wonder Twins s opičkou!") - dvojčata Zan a Jayna jsou hrdinové z DC Comics. Vlastní vesmírnou opičku jménem Gleek. Obrázek
Words with Friends - S06E06 ("Dnes jsem pozval profesora Stephena Howkinga, aby si se mnou zahrál v populární online hře Slova s přáteli.") - Internetová hra pro více hráčů, svými pravidly téměř totožná se Scrabblem

Z
Za zvuků hudby - S06E04 ("Raj mě bere na muzikál Za zvuků hudby.") - muzikál i filmový muzikál o mladé novicce Marii v salzburském klášteru. Maria je zcela jiná, než ostatní jeptišky - je aktivní a optimistická a nedokáže se vyrovnat se strohostí církevního řádu. Více si užívá krásy Alp než disciplíně v klášteře. Muzikál se hraje už od roku 1959 (zatím poslední turné probíhá nyní ve Španělsku).

Ž
Žvejkal (Chewbacca) - S06E01 ("Kávový likér v hrnku se Žvejkalem.") - Vysoký, chlupatý a uřvaný přítel Hana Sola, příslušník rasy Wookieeů ze světa Hvězdných válek.


Naposledy upravil MartyCZ dne Sun 06 Jan 2013, 21:07, celkově upraveno 5 krát (Reason for editing : 6.1.2013 - UPDATE S06E12)
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Kolikokoli Mon 17 Dec 2012, 23:22

Shocked Laughing
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  MartyCZ Mon 17 Dec 2012, 23:43

Ještě jsem to trochu upravil, aby to taky nějak vypadalo.
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  xegiie Tue 18 Dec 2012, 21:26

nářez:), až pročítáním téhle wiki zjišťuju, kolik vtipů mi uniklo Smile
xegiie
xegiie

Znamení : Štír Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 291
Bodů : 293
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 12. 11
Věk : 37
Místo : Sebranice

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  MartyCZ Tue 08 Jan 2013, 23:12

MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty fffffffffffffff

Příspěvek  Kolikokoli Tue 08 Jan 2013, 23:15

What a f... ? Very Happy

zkusím to tam po Castlovi dát Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  NoMouse Wed 09 Jan 2013, 00:08

Člověk si tu pročítá témata a ony mu pod rukama mizí a objevují se jinde... Laughing
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Kolikokoli Wed 09 Jan 2013, 00:09

Bylo mi líto to mazat, takovou plodnou diskuzi a zároveň jsem ji nechtěla dávat do archivu, takže budu přesouvat diskuze z Sheldon-wiki sem. Wink

NoMouse: Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Diskuze k Sheldon-wiki - Stránka 2 Empty Re: Diskuze k Sheldon-wiki

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru