Sheldon wiki pro 4. sezónu

Goto down

Sheldon wiki pro 4. sezónu

Příspěvek  Kolikokoli za Wed 28 Sep 2011, 21:48

Pište, jaké zajímavé odkazy na produkty, firmy, skupiny atd. zazněly v seriálu ve 4. sérii a vyžadují vysvětlivky. Budu to přidávat do prvního příspěvku a seřazovat podle abecedy.
Napište vždy NÁZEV PRODUKTU (nebo prostě "toho, co je potřeba vysvětlit"), EPIZODU, HLÁŠKU, ve které to zaznělo a VYSVĚTLENÍ (co nejkratší, nebo jen odkaz na wiki, už to dyžtak sama upravím - nebo jiný moderátor).

A
Avatar - S04E19 ("Pandora. Ta je z Avataru!") - Film Jamese Camerona o planetě Pandoře, na které žijí bytosti zvané Na'vi.
Azeroth - S04E19 ("World of Warcraft se odehrává v Azerothu.") - Oblast ve světě hry World of Warcraft.
Axiom - S04E18 - ("Ale prosím tě. Když to nevím já, tak ty taky ne. To je axiomatické.") - Tvrzení, které se automaticky považuje za platné a není třeba ho dokazovat.

B
Bat'leth - S04E19 ("Žádná jiná zbraň nezaseje více strachu do srdce protivníka než klingonský bat'leth.") - Zbraň klingonů (rasa ze seriálu Star Trek), která se podobá meči.
BLT - S04E03 - ("BLT, kde "B" znamená bobr? Netuším.") - Zkratka pro sendvič se slaninou (bacon), salátem (lettuce) a rajčetem (tomato).

C
Caprica - S04E06 - ("Tak co říkáte na včerejší epizodu Capricy?") - Americký seriál, který dějově předchází seriálu Battlestar Galactica.
Country Bear Jamboree - S04E01 - ("V nejlepším případě jde o důstojný krok kupředu od základní technologie, která nám přinesla Country Bear Jamboree.") - Robotická atrakce v Disneylandu Obrázek
Craiglist - S04E18 - ("Kde v tuto noční dobu seženu uran-235? Do toho, Craigsliste.") - Webová stránka nabízející zdarma vystavení online inzerátů, včetně seznamky.
Cray - S04E18 - ("Ano. Používám jejich superpočítač Cray k analýze vzorců míchání.") - Obecně je Cray značka superpočítačů. V tomto případě se jedná o Cray Jaguar, jeden z nejsilnějších superpočítačů světa, umístěný v Národní laboratoři Oak Ridge, kde se používá především k simulacím změn klimatu.

Č

D
Doctor Phil - S04E16 - ("Já vím, co to znamená! Koukám na Dr. Phila!") - Reality show, kde klinický psycholog radí lidem v nejrůznějších oblastech od hubnutí až po rodinné poradenství.

E
Ésprit de corps - S04E12 - ("Jistě to zaměstnancům dodalo ésprit de corps.") - Morálka

F

G
Gorge Foreman - S04E01 - (Je to dohoda, kterou jsem uzavřela s matkou výměnou za to, že už o tom nebude mluvit a občasné zapůjčení George Foremanova grilu, který uchovává vůni, ale ne tuk.") - Americký boxer
Gorn - S04E07 - ("V každém případě mě trápí takový pocit viny, že mi způsobuje REM spánek zamořený Gorny, takže...") - Ještěrům podobná rasa ze seriálu Star Trek.

H
Haggis - S04E17 - ("Co když bude podávat haggis a krvavou tlačenku?") - Národní skotské jídlo, ovčí vnitřnosti (plíce, srdce, střeva) a ovesné vločky vařené v ovčím žaludku.

I
Ipso facto - S04E03 - ("Pardon, ale konečná sjednocená teorie vysvětluje všechno, tudíž ipso facto vysvětluje i neurobiologii.") - Tím pádem

J
Jersey Shore - S04E03 - ("...a každodenním sledováním neinformativních televizních dokumentů o pobřeží Jersey?") - americký seriál vysílaný stanicí MTV od roku 2009. Sleduje život osmi spolubydlících, kteří tráví léto v Jersey Shore (New Jersey)
John a Yoko - S04E03 - ("-Jsou tu John a Yoko. -Spíš Yoko a Yoko.") - John Lennon (člen skupiny Beatles) se zamiloval do poloviční Japonky Yoko Ono. Právě ona stála na počátku rozporů, které vedly k rozpadu Beatles.
JPL - S04E01 - ("Blázníš? Myslí si, že je stále zamčená v bezpečnostní skříňce v JPL.") - Jet Propulsion Laboratory (Laboratoř prodového pohonu) je vývojové centrum poblíž Los Angeles, které spadá pod universitu CalTech. Hlavním účelem tohoto zařízení je vývoj robotických sond pro NASA. JPL se podílela na sondách Galileo, Cassini-Huygens, nebo vozítkách Mars Pathfinder, Spirit, Opportunity a Curiosity.

K
Kardashianovi - S04E19 ("To ne, ale dokážu vyjmenovat všechny Kardashianovy.") - Slavná rodina Kardashianových si domů umístila kamery a natáčí tak reality show podobně, jako Osbournovi.
Kegelovy cviky - S04E13 - ("To, že děláš Kegelovy cviky, nikoho nezajímá.") - zaměřují se na procvičování a zpevnění svalů v oblasti oblasti pánevního dna. Jejich procvičování vede u žen ke zvýšení vzrušivosti, vaginální lubrikace a snadnějšímu dosažení orgasmu. U mužů pak k větší erekci a oddálení ejakulace.
Kobayashi Maru - S04E07 - ("Takže říkáš, že čelím velitelskému scénáři Akademie Hvězdné flotily, který nejde žádným příkazem vyhrát - Kobayashi Maru.") - holosimulátorový test, kterým musí projít každý student Akademie Hvězdné flotily a který se nedá vyhrát (Star Trek)
K-Mart - S04E20 ("Je podivné, jak mi ta činnost připomíná pach bourbonu z K-Martu.") - Americký obchodní řetězec.
Konečná sjednocená teorie (Teorie velkého sjednocení) - S04E03 - ("Pardon, ale konečná sjednocená teorie vysvětluje všechno, tudíž ipso facto vysvětluje i neurobiologii.) - Jedna z teorií, která se snaží sjednotit interakce mezi objekty, ať už jde o interakci mezi atomy nebo galaxiemi.

L
Lineární urychlovač - S04E15 - ("Je ještě spousta dalších bohatých starých dam a taťka potřebuje nový lineární urychlovač.") - Přístroj pro urychlování subatomárních částic, především elektronů, nejčastěji se používá při radioterapiích.

M
Memetická epidemiologie/memy - S04E20 ("Memetická epidemiologie mi není vůbec cizí.") - Mem je zpravidla definován jako univerzální myšlenkový replikátor a jeho vlastností je schopnost imitace. Pojem vznikl jako parafráze na slovo gen. Memy jsou dnes představovány jako myšlenkové viry, jež se dokážou šířit závratnou rychlostí. Jsou to např. chytlavé popěvky, módní fráze, reklamní slogany atd.
Mars Rover - S04E07 - ("Rozbil Mars Rover, když se pokoušel zapůsobit na ženu.") - Obecný výraz pro robotické vozítko vyslané k průzkumu povrchu Marsu.
Medvědí pracka - S04E02 - ("Běhám, dokud nedostanu hlad, a pak se stavím na medvědí pracku.") - Cukroví s příchutí mandlí, populární hlavně v Americe, které tvarem připomíná medvědí tlapu.
Mezinárodní vesmírná stanice - S04E01 - ("Toto, drahá slečno, je Wolowitzova programovatelná ruka, vytvořena pro venkovní opravy na Mezinárodní vesmírné stanici.") - International Space Station (ISS) je v současné době jediná trvale obydlená vesmírná stanice.

N
Nicka - S04E23 ("Ne, raději na něj pohlížím jako na stůl s mým bývalým a jeho nádhernou, úspěšnou a sofistikovanou přítelkyní, kvůli níž se cítím jako bezzubá nicka.") - čteno [ňicka] je slovo odvozené od slova nic. A znamená to nikdo, naprostá nula, loser apod. Hodně to používají třeba snobi o někom, kdo je "pod jejich úroveň" ( Very Happy )
Nickelodeon - S04E11 - ("A neměla ta hvězdice na sobě kraťasy? Protože pak ses asi díval na Nickelodeon") - Stanice vysílající dětské pořady, v tomto případě naráží Sheldon na Patricka ze seriálu SpongeBob Squarepants.

O
Oidipův komplex - S04E07 - ("Pochybuji, že by někdo riskoval přísný trest za vydávání se za federálního agenta, jen aby se zeptal na pár otázek ohledně druhořadého inženýra s nevyřešeným Oidipovským komplexem.") - Milostný vztah matky a syna.

P
Pandora - S04E19 ("Pandora. Ta je z Avataru!") - Fiktivní planeta z filmu Avatar.
Puta - S04E22 ("Bylo to hezké, dokud mi jeho žena neřekla, že jsem puta." - Španělsky šlapka
Putz - S04E23 ("Jsi putz.") - Penis v jidiš (slangově). Používá se také jako synonymum slov idiot, blbec atd. (prostě to slovo od "č").
Pillsbury Doughboy - S04E04 - ("Přetékám jako Doughboy!") - Maskot potravinářské firmy Pillsbury, která se zabývá výrobou polotovarů. Obrázek
Pivní Pong - S04E09 - ("A Donnie byl hotový vědec ve srovnání s tím, který chtěl dostat pivní pong na olympiádu.") - Hra, která se hraje s 2x šesti kelímky piva srovnaných do trojúhelníků, kde je úkolem strefit se pingpongovým míčkem do kelímku protihráče, který pak musí kelímek vypít.
Pot-pouri - S04E09 - ("Že pytlíky s trávou v šuplíku na spodní prádlo jsou potpourri?") - Nádoba se směsí vonných rostlin a koření.
Projekt Manhattan - S04E03 - ("Takže ses rozhodl pořídit si celý Projekt Manhattan?") - Krycí název pro americký výzkum a vývoj atomové bomby.

Q

R
Randy's Donut - S04E22 ("Přijďte ve dvě hodiny ráno do Randy's Donut u letiště") - obchod, který je znám velkou atrapou koblihy (donutu = kobliha s dírou), která je na střeše obchodu.
Rozedma plic - S04E22 ("Způsobuji mu rozedmu plic.") - Plicní sklípky jsou deformovány tak, že již nemohou absorbovat dostatečné množství kyslíku (je snížena elasticita plic).

Ř

S
sirup Ipecac - S04E23 ("Ano, sedmidenní dávku penicilínu, sirup Ipecac na vyvolání zvracení a mentolku.") - Dávidlo

Š

T
Trapper Keeper - S04E19 ("Kolik složek Trapper Keeper se Scooby-Doo?") - Pořadač, který nemá kovové, ale plastové kroužky
Twitter - S04E20 ("Ačkoli na Twitteru o tom kupodivu nikdo ani nepípl.") - sociální síť
Těremin - S04E12 - ("Miluji těremin od první chvíle, kdy jsem slyšel znělku původního Star Treku.") - První nástroj, kterého se při hraní hráč vůbec nedotýká. Je tvořen dvěma anténami a ovládán pohyby rukou, dlaní a prstů. Kvůli svému unikátnímu zvuku je často používán na mysteriózní a sci-fi hudbu.
Tourettův syndrom - S04E10 - ("Očividně mám chřipku spojenou s náhlým počátkem Tourettova syndromu.") - Dědičný syndrom vyvolávající poruchu ovládání svalů. Projevuje se tiky, nekontrolovanými pohyby končetin, mumláním a vyjímečně (i když v televizi nejčastěji) vykřikováním nadávek.
Three Mile Island - S04E14 - ("No, představ si Hindenburg spolu s Černobylem, Three Mile Islandem a Tronem 2 dohromady.") - Havárie jaderné elektrárny Three Mile Island, při které došlo k zamoření provozní budovy a velkého úniku radiace do okolí.

U
Urban hudební scéna - S04E20 ("Dobře, slangem urban hudební scény: "Vo co teda 'de?"") - pouliční

V
"Velký a mocný Woz" - S04E02 - Narážka na film Čaroděj ze země Oz.
"Volím si tebe" - S04E16 - Narážka na Pokémony.

W
World of Warcraft - S04E19 ("Ty jsi zavolal policii, protože se ti někdo naboural do účtu ve World of Warcraft?") - Nejhranější fantasy multiplayerová počítačová hra.

Y
Yoo-Hoo - S04E22 ("Mám Yoo-Hoo čokoládu.") - Americký čokoládový nápoj.

Z
Ž

Velký dík MartymuCZ! cheers


Naposledy upravil Kolikokoli dne Wed 29 Feb 2012, 23:40, celkově upraveno 2 krát
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

Zobrazit informace o autorovi http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru