S04E07 - The Apology Insufficiency [EPIZODA]

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

Re: S04E07 - The Apology Insufficiency [EPIZODA]

Příspěvek  Tony za Thu 11 Nov 2010, 21:06

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli má být nový díl (S04E08) odvysílán dnes večer? Nebýval už tady vždycky ve čtvrtek? Smile

Tony

Počet příspěvků : 5
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 04. 10. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: S04E07 - The Apology Insufficiency [EPIZODA]

Příspěvek  Georgo za Thu 11 Nov 2010, 21:21

K umelému smiechu existuje zaujímavý prehľad - okrem iného je tam popísaný prípad MASH, kde štúdio tlačilo na pridanie smiechu, i keď ako kompromis s autormi nebol smiech vkladaný do scén na operačnej sále. V českej verzii si laugh track nikdy nepamätám, a to som vcelku presvedčený, že som videl všetky diely.

Problém je v tom, že podľa prieskumov ľudia subjektívne považujú program za vtipnejší, keď v ňom počujú "smejúce sa publikum". To celkom nahráva tradičnému predpokladu, že diváci sú blbci, ktorí vtipy bez asistencie nepochopia. Tu si dovolím jednu osobnú poznámku na okraj: vždy ma prekvapí, keď si prečítam, ako sa napr. pri TBBT niekto váľal po zemi od smiechu (doslovné R.O.F.L.), pretože i keď sú mnohé diely úžasne vtipné, ja sa viac-menej vždy len zoširoka usmievam a občas sa zasmejem pre seba. Potom som si ale všimol, že mám tendenciu smiať sa viac, keď to sledujem s niekým. Nie je to vôbec cielené - skrátka spoločnosť zlepšuje efekt (preto ľudia radšej sledujú filmy spolu Smile ) Je teda možné, že by tento efekt na niektorých mala aj umelá zvuková stopa? Na druhej strane to nechcem príliš preceňovať, pretože poznám ľudí, ktorí sa skrátka smejú viac a hlasnejšie ako ostatní pri rovnakom podnete, takže nechcem podceňovať zmysel pre humor drahých kolegov vo fóre. Je to skôr len taká úvaha.

TBBT so svojím živým publikom je ešte ten lepší prípad, kde sú reakcie pomerne úprimné a až tak veľmi nerušia. Ďaleko negatívnejšie to vnímam napr. pri HIMYM, kde to funguje asi takto a každý blbý ksicht alebo trápna hláška sú okamžite odmenené výbuchom smiechu, zatiaľ čo keď sa to nehodí, je v určitých častiach laugh track vynechaný. Tam ma to občas fakt ruší (a v menšej miere uráža).
Naopak že sa sitcom dá veľmi úspešne robiť bez umelého smiechu, dokazuje napr. Modern Family, kde môže ďaleko viac vyniknúť humor scenáristov bez toho, aby televízia rozhodovala, čo je vtipné a čo nie.

Georgo

Počet příspěvků : 33
Bodů : 33
Reputace : 0
Datum registrace : 25. 05. 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: S04E07 - The Apology Insufficiency [EPIZODA]

Příspěvek  baal666 za Thu 11 Nov 2010, 21:32

Georgo napsal:Tu si dovolím jednu osobnú poznámku na okraj: vždy ma prekvapí, keď si prečítam, ako sa napr. pri TBBT niekto váľal po zemi od smiechu (doslovné R.O.F.L.), pretože i keď sú mnohé diely úžasne vtipné, ja sa viac-menej vždy len zoširoka usmievam a občas sa zasmejem pre seba. Potom som si ale všimol, že mám tendenciu smiať sa viac, keď to sledujem s niekým. Nie je to vôbec cielené - skrátka spoločnosť zlepšuje efekt (preto ľudia radšej sledujú filmy spolu Smile ) Je teda možné, že by tento efekt na niektorých mala aj umelá zvuková stopa? Na druhej strane to nechcem príliš preceňovať, pretože poznám ľudí, ktorí sa skrátka smejú viac a hlasnejšie ako ostatní pri rovnakom podnete, takže nechcem podceňovať zmysel pre humor drahých kolegov vo fóre. Je to skôr len taká úvaha.
Ano, máš naprostou pravdu, když se na nový díl BBT dívám poprvé nikdy mi nepřijde tak dobrý, jako když se na něj dívám pozděj s bráchou...
avatar
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 22
Místo : Brno

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: S04E07 - The Apology Insufficiency [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru